Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Eutel 16 ve astra 23.5

yesil1

0
Özel Üye
17 Kas 2016
548
189
43
23 dereceyi bulamıyorum.balkonun içinde 16 derece uydumun yanına 23.5 bulamıyorum.nasıl bulcam aparatla?

yesil1

0
Özel Üye
17 Kas 2016
548
189
43
Aparatı lnb nin sana bakan yüzüne göre sağ tarafa hafif yukarı takacaksın. 12070 H 3/4 27500 de sinyal var.
Hocam sd cihazla sinyal aramaya çalışıyorum.bu frekans bakmadım ama hd frekanstır muhtemelen.ayrıca sana bakan yüzüne derken ne demek istedin anlamadım?16 derece lnb ye monte ettim aparatı.16 derece antenin yanından itibaren sola doğru kaydırark tabi yukarı aşağıda kaydırark bulamadım.antene önden bakınca ayarlamaya çalıştığım lnb 16 derecenin solunda kalıyor.

cevdets

0
Üye
4 Şub 2013
15
1
3
Hocam sd cihazla sinyal aramaya çalışıyorum.bu frekans bakmadım ama hd frekanstır muhtemelen.ayrıca sana bakan yüzüne derken ne demek istedin anlamadım?16 derece lnb ye monte ettim aparatı.16 derece antenin yanından itibaren sola doğru kaydırark tabi yukarı aşağıda kaydırark bulamadım.antene önden bakınca ayarlamaya çalıştığım lnb 16 derecenin solunda kalıyor.
Önden bakınc solda doğrudur. Ancak çanağı 23.5 a odaklarsan bulabilirsin.

temel reis

0
Üye
25 Şub 2015
161
126
43
arkadaşlar samsunda olupta adı geçen uyduları alamayanlar varsa eksik bir şeyler yapıyordur örneğin bende şu anda merkez siurus uydusu antenin arkasından bakınca solda thor sağ tarafta 19 astra var 3 lnb takılı dördüncü girişi harici türksat antenine bıraktım eğer aparatla sorun yaşayanlar aparıtın eğimiyle lnb duruş şekline çok dikkat etmesi gerekiyo lnb bir parmak ileride veya geride olması çok farkediyo ayrıca aparatın uç kısmını hafifçe içe doğru bükün ama çok hafif çok farkedecektir

yesil1

0
Özel Üye
17 Kas 2016
548
189
43
Önden bakınc solda doğrudur. Ancak çanağı 23.5 a odaklarsan bulabilirsin.
Hocam 85 lik antenle astra 23.5 buldum ama sadece 2 freknstan sinyal alabildim.onlarda düşük.neden diğer frekanslardan sinyal alamıyorum.anten balkonun içinde ama önü açık.bunun etkisi olabilir mi?nasıl ayarlayabilirim.hevc 265 frekanslar var galiba bu frekanslar botech cihazla çalışır mı?

cevdets

0
Üye
4 Şub 2013
15
1
3
Hocam 85 lik antenle astra 23.5 buldum ama sadece 2 freknstan sinyal alabildim.onlarda düşük.neden diğer frekanslardan sinyal alamıyorum.anten balkonun içinde ama önü açık.bunun etkisi olabilir mi?nasıl ayarlayabilirim.hevc 265 frekanslar var galiba bu frekanslar botech cihazla çalışır mı?
FlySat Astra 3B @ 23.5° East Beams çanak çapı yetersizdir.Ben giresundan 105 lik çanakla izliyorum,yağmurda bir kısmı zor izleniyor.