Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

hayallerinizi gece niyetlenip rüyanızda yaşayın olabilecek önerilerinizi yazın

doktornext

0
Özel Üye
1 Kas 2011
18
6
18

saçma sapan sadece kendinize özel şeyler yerine gerekli gördüğünüz ve ortak fayda sağlayacak .istek ve önerileriniz için doktor burada

--------------------

dikkate alınabilecek (yapılacak değil) ve çalışma düzenine alınacak öneri istek ve buglar....(buglar arada vb değil şu kanala gel şu tuşa bas sorunu gör vb şeklinde olsun herkesin kendi sisteminde özel sorunu olabilir)
............................................................................................................................................................................
ilk istek xtreme panele kategori olan serverlerden kategorili liste çekmesi için bir seçenek........50 civarında istek mail yoluyla........

Beni de kucuk bi istegim olacak gerci daha once de yazdim machine 3D kasali olan icin ip Tv bolumune yeni de radyolar eklene bilirse cok iyi olur.

next macihnaya mgcamd eklenmesi şiddetle bu sistemi istiyorum başkada isteğim yok

Son düzenleme:

Krizantem1903

0
Üye
3 Kas 2016
122
16
18
hdd mizdeki seri filmleri otomatik oynatma özelliği yok sanırım bulamadım.film bitince ekran kararıyor diğer filme geçmiyor.
...........................................................................
bir film 1.5 saat açık bırakılırsa cihaz 100 film varsa oynatır..filmlerin tamamı farklı formatta olabilir..aslında mp3 gibi sırayla oynat vardı ama cihaz 2. filmi okuyamayınca kilitlenme vb yaptı ben çıkardım belki ilerde olur ama you tube vb standart ..herkesin hdd sindeki dosyalardan ve olası yabancı dosyalardan bahsedilirse çok sorunlu kimseye filmlerini şu klasöre şu formatta şu sıralamada koy diyemeyiz ve sorunlu çalışacağına konması zarar verir
normalde encoder birisiyim ve arşivimdeki bütün filmleri kendim encode eder itina ile arşivlerim.arşivimdeki bir film 1920X1080 L4,1 mp4 ise hepsi aynı özelliklerde videolardır kesinlikle.ancak genede sonraki filme geçiş yapmıyor hocam...

iptv serverlarında barındırılan filmleri ileri sarma özelliği yok.oda çok önemli bir eksik bana göre
.........................................................................................................................
bunun tek yolu vod bölümünün ayrılması ve filmlerin mp 4 olması benim derdim değil kısacası servercıların sorunu...yakında extreme panele kategori ekliycem yalnın unutulan bişey var
siz filmi ileri geri sardığınızda cihazın vod serveri gibi hdd den okumadığından izlemediğinizinde kotasını harcarsınız..

ve en önemliside mail atıp olumsuz cevap aldığım halde iptv kanallarda record özelliği.progdvb de iptv izlerken record yapabiliyor isek.receiver lardada olabilir düşüncesindeyim
...............................................................................................................
düşüncelerinle mutlu yaşa..lada karda giderken benim arabam 2 metre gitmiyor ........prod dvb pc nin tb hafızasını kullanıyor hangi server sahibi sana aynı anda hem kayıt hem izleme için bantgenişliği verir??her şekilde aynı anda 2 kanal yada aynı kanalı kaydedersen bant genişliği düşeceğinden sorun yaşarsın..daha hd yayınlarda millet sorun yaşarken ıptv den kayıt sadece sorun yaşatır..free sd hd internet hızı buffer .........en önemliside kayıt formatı..prog dvb den .ts kaydedersin cihazda ne kaydedecen standartmı var http mms rtmp??bunlar kayıt formatları değil...kayıt birtek .ts olur ama kimsenin keyfinin kahyası olamazsın onlarca formatta ıptv aktarım şekli var hangini kaydedecen??

youtube de video izler iken çözünürlük seçme hakkımızında olması iyi olur.
.....................................................................................................................
you tubede ayarlarda düşük orta yüksek olarak zaten var hatta tüm diğer bölümlerde..vodda her film için ayrı you tubede hepsi için ortak seçenek sunar

cihazımızın kendi free iptv kanalları hiç güncel değil.sürekli güncel tutulmasıda çok iyi olur.
.....................................................................................................................................................
valla güncel liste yollayın hemen güncellensin..free kanallar internetteki açık kaynaklar internete düşünce ortalık malı oluyor...1 saate çalışır 1 senede..tek bir kanal için süre süreklilik kanal no garantisi yok...bu anca paralı xtreme vb üyeliklerinde olabilir .....kısacası 1 haftada cgüncelelme yapılıyor daha bitmeden yarısı gidiyor..12 türk kanalı yurtdışlı için önemli..onlar 40 a çıkacak sıra ve kalite garantilir ilerde inşallah 100-200-1000 olur
o zaman sorun kalmaz

saygılar hocam

bendende saygılar kardeşim

Son düzenleme:

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,012
12,263
113
ALMANYA
Beni de kucuk bi istegim olacak gerci daha once de yazdim machine 3D kasali olan icin ip Tv bolumune yeni de radyolar eklene bilirse cok iyi olur.

doktornext umarim bu sefer mesaj gorur.

radyolar her kategoride ülkeye göre en alta eklenecek radyo diye bir bölüm olmayacak...aksi halde güncellemede sorun yaşanıyor
yukarıya alındı

Moderatör tarafında düzenlendi:

supermario

0
Üye
26 Haz 2017
179
4
18
walla iptv bolumunde 24 katagori var her katagoride 200/300 kanal ancak vvar hepsi bir kac katogoride toplansa misal yerli yabanci spor filim gibi en fazla 7/8 katagoride toplanir geriye kalan kapasite xpanele verilse yani 4000 kanal yerine daha cok alabilse super olurdu zira bagzi paneller 10 binin uzeri kanal var 2000 mini icin yazdim
-------------------------------------------------
panele 100.000 kanal koyarlarsa ne olacak? kimene harddiskmi var hafızasında ??düzenlemeyi panel sahipleri yapsın kategorilendirsinler cihaz aynı anda 4000 kanal listeliyor 10 dakikada ch tuşuyla geçemezsin..kanal var dediğin ne??*1969 dan günümüze filmler..oturup kotanımı yiycen??her biri 4000 kanaldan 20 kategori olsa 80.000 kanal yapar 50 olsa 100.000 ....
bunu düşünmeden oturup turşu gibi hepsini tek listeyle yollarsan hiçbir cihaz çalışmaz..ne bu 10.000 kanal uydularda bile yok sen derdini servercilere anlat..copy pasteyle 100.000 kanallık listede verirler kaç tanesi çalışıyor ??

caner54

0
Üye
25 Tem 2017
57
1
8
merhaba

iptv de kendi yüklediğimiz server da vod film izlerken süreyi gösterme, durdurma ileri ve geri sarma özellikleri olsa çok iyi olur

bu bilgileri cihaz vod serverinden alır ıptv serverinden değil.....karıştırmayın ıptv ve vod standartları tamamen farklı resim izlerken arkada müzik çalsın gibi bişey....ıptv de herşey kota üzerine kurulu....ıptv yayınları CANLI...VE ONLARCA FARKLI FORMATTA OLABİLİR..vod ise ıptv serverinde yüklü ise dediklerin olur aynı vod uygulamasındaki gibi.....anlamadığında kimse bunu yapmıyor vod serverlere link veriyor..ama serverle direkt muhatap olmuyorsun....aynı ıptv kanalları gibi birilerine aylık ödeyip onun medya serverindeki filmleri yeniliyorlar..ileri geri sarmayı anca filmin tamamını cacheye atarak yapabilirsin BUDA KOTANI MAHFEDER bilhassa proxy serverlerde cacheye (rama) indirmek için dosyanın tamamını önce yazmak gerek

eren2132

0
Üye
25 Ara 2015
237
50
28
Benim isteğim saçma olabilir fakat olması gereken en onemli şeydir bence şimdi siz diyeceksiniz eski sistem hayır hiç bir sistem eski değil şimdi siz diyeceksiniz gerek yok hayır efendim gerek var fazlası göz çıkartmaz benim isteğime gelince next macihnaya mgcamd eklenmesi şiddetle bu sistemi istiyorum başkada isteğim yok :)))

NEDEN SAÇMA OLSUNKİ? bu gereklilik..ama hafıza vb bakılır ve 2000 ve machinalara uyarlanabilirse hepsine eklenir.

OrChe

0
Üye
29 Ağu 2017
4
0
1
merhaba

iptv de kendi yüklediğimiz server da vod film izlerken süreyi gösterme, durdurma ileri ve geri sarma özellikleri olsa çok iyi olur

Beni en çok düşündüren konu bu heralde. Bu kadar güzel, kararlı bir makinenin ip tv bölümünde süreyi gösterme, durdurma ileri ve geri sarma olmaması büyük eksiklik acaba ne gibi bir çözüm bulunabilir.

caner54

0
Üye
25 Tem 2017
57
1
8
Beni en çok düşündüren konu bu heralde. Bu kadar güzel, kararlı bir makinenin ip tv bölümünde süreyi gösterme, durdurma ileri ve geri sarma olmaması büyük eksiklik acaba ne gibi bir çözüm bulunabilir.

sizde benim gibi çok film izliyorsanız bu çok sıkıntılı bir durum bence... Haydar bey lütfen bu konuyla ilgilenir misiniz...?

Mavi Korsan

0
Üye
29 Ağu 2017
127
23
18
çanakkale

............................................................................................................................................................................
ilk istek xtreme panele kategori olan serverlerden kategorili liste çekmesi için bir seçenek........50 civarında istek mail yoluyla........

samsung smart tvde paralı aldığım iptv için groups bölümü var ve harika sonuç veriyor. tr spor diyorum sadece ilgili kanallar tr dublaj filmler vs. anında istediğime ulaşıyorum.
gerçekten bu özellik eklenirse ki en çok istek alan özellik sanırım harika olur
cihazım
Next YE-2000 HD CX

öyle bişey yok gruplardan seçiyorum demek istedin herhalde :smug: 2000hd deki stalker zaten bunun için hazır hesabını extreme değil stalkere aktarırsan aynısını alırsın ..çalışıyor yani.. ama en üste yazdım bunu normal xtreme serverlerede uyarlanabilir yapabiliriz sorun şuki destek serverindeki moderatör yapıyor bunları ..cihaz sadece listeyi çekiyor yani cihazın hiçbir fonksiyonu yok..
ne yazıkki mevcut xtreme serverlerden sadece 100/10 u destekliyor..eskiyi bozmadan uyarlama yapmaya çalışacaz..

bu sistemin en büyük artısı ıptv deki kanal sayısı (vodlar arttıkça kategorileme gereği daha çok ..örn türk film kemal sunal filmleri 2017 vb hem kullanımı hem arananın bulunması kolay..
en baştada filmlerle ıptv canlı yayınlarını ayırıyor..benim 3000kanalım var diye satılan serverlerde 2700 kanalın vod olduğu düşünülürse öncelikler film ve tv kanalarını ayrımak gerekli

olu

0
Üye
24 Kas 2016
31
3
8
İyi akşamlar... Benim bir ricam var..
Next 2000 HD Şifreli ve şifresiz TV kayıtlarını hardiske kaydediyorum, şifresiz kayıtları PC'de oynatmak mümkünken, şifreli kayıtları oynatmak mümkün değil. Sadece cihaz üzerinden oynatabiliyorum. Bilgisayarda denemediğim program kalmadı, bu programların tamamı şifreli kanalların kayıtlarını tanımıyor, ne oynatıyor nede konvert ediliyor.Yani mesele tamamen uydu alıcısının yazılımıyla alakalı. Bununla ilgili yardımcı olabilirmisin? Teşekkürler...

gfbslh

0
Üye
14 Ocak 2013
219
83
28
istanbul
hocam 6 aydır kullanıyorum çok memnunum kanal geçişleri,cccam,xpanel, free server ( 6 ay sonra bitiyor ): ) o kadar düşündüm ne isteyelim diye aklıma sadece gshare sistemi geldi, mümkünse iyi olur olmasada yeterli seviyede he yaparsanızda niye yaptınız demeyiz :)

olu

0
Üye
24 Kas 2016
31
3
8
Krizantem1903 Teşekkür ederim, ama mesele convert olayıyla ilgili değil, cihazın yazılımıyla ilgili.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Mesajlarınınzın altlarına doktor cevapları yazıyor oralardan takip edebilirsiniz arkadaşlar haberiniz olsun. :)

eren2132

0
Üye
25 Ara 2015
237
50
28
Benim isteğim saçma olabilir fakat olması gereken en onemli şeydir bence şimdi siz diyeceksiniz eski sistem hayır hiç bir sistem eski değil şimdi siz diyeceksiniz gerek yok hayır efendim gerek var fazlası göz çıkartmaz benim isteğime gelince next macihnaya mgcamd eklenmesi şiddetle bu sistemi istiyorum başkada isteğim yok :)))

NEDEN SAÇMA OLSUNKİ? bu gereklilik..ama hafıza vb bakılır ve 2000 ve machinalara uyarlanabilirse hepsine eklenir.

Teşekkür ederim umarım en kısa zamanda mgcamd eklenir

supermario

0
Üye
26 Haz 2017
179
4
18
walla iptv bolumunde 24 katagori var her katagoride 200/300 kanal ancak vvar hepsi bir kac katogoride toplansa misal yerli yabanci spor filim gibi en fazla 7/8 katagoride toplanir geriye kalan kapasite xpanele verilse yani 4000 kanal yerine daha cok alabilse super olurdu zira bagzi paneller 10 binin uzeri kanal var 2000 mini icin yazdim
-------------------------------------------------
panele 100.000 kanal koyarlarsa ne olacak? kimene harddiskmi var hafızasında ??düzenlemeyi panel sahipleri yapsın kategorilendirsinler cihaz aynı anda 4000 kanal listeliyor 10 dakikada ch tuşuyla geçemezsin..kanal var dediğin ne??*1969 dan günümüze filmler..oturup kotanımı yiycen??her biri 4000 kanaldan 20 kategori olsa 80.000 kanal yapar 50 olsa 100.000 ....
bunu düşünmeden oturup turşu gibi hepsini tek listeyle yollarsan hiçbir cihaz çalışmaz..ne bu 10.000 kanal uydularda bile yok sen derdini servercilere anlat..copy pasteyle 100.000 kanallık listede verirler kaç tanesi çalışıyor ??

reis oncelikle cevabin icin tessekurler benim baska bi onerim daha olacak filmon tv benzeri yeni uygulamalar gelecekmi bide gereksiz uygulama AD yaziyo internet portal olumunde onu kaldirmak mumkunmu

Mavi Korsan

0
Üye
29 Ağu 2017
127
23
18
çanakkale

saçma sapan sadece kendinize özel şeyler yerine gerekli gördüğünüz ve ortak fayda sağlayacak .istek ve önerileriniz için doktor burada

--------------------

dikkate alınabilecek (yapılacak değil) ve çalışma düzenine alınacak öneri istek ve buglar....(buglar arada vb değil şu kanala gel şu tuşa bas sorunu gör vb şeklinde olsun herkesin kendi sisteminde özel sorunu olabilir)

next macihnaya mgcamd eklenmesi şiddetle bu sistemi istiyorum başkada isteğim yok
bu şekilde mesajımı düzenleyerek cevap yazmışsınız teşekkür ederim.
öyle bişey yok gruplardan seçiyorum demek istedin herhalde 2000hd deki stalker zaten bunun için hazır hesabını extreme değil stalkere aktarırsan aynısını alırsın ..çalışıyor yani.. ama en üste yazdım bunu normal xtreme serverlerede uyarlanabilir yapabiliriz sorun şuki destek serverindeki moderatör yapıyor bunları ..cihaz sadece listeyi çekiyor yani cihazın hiçbir fonksiyonu yok..
ne yazıkki mevcut xtreme serverlerden sadece 100/10 u destekliyor..eskiyi bozmadan uyarlama yapmaya çalışacaz..

bu sistemin en büyük artısı ıptv deki kanal sayısı (vodlar arttıkça kategorileme gereği daha çok ..örn türk film kemal sunal filmleri 2017 vb hem kullanımı hem arananın bulunması kolay..
en baştada filmlerle ıptv canlı yayınlarını ayırıyor..benim 3000kanalım var diye satılan serverlerde 2700 kanalın vod olduğu düşünülürse öncelikler film ve tv kanalarını ayrımak gerekli

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

benim anlatmak istediğim şuydu.
hizmet aldığım ip tv kategori halinde kanalları sunuyor. telefonda gseiptv kullanıyorum.
qJ1nbR.jpg

aynı kategoriyi de smart tv uygulamasından mavi tuşa basıp görebiliyorum ve kolayca seçim yapabiliyorum.
ama next te üstünde yüklü gelen free ip tv gruplarını açıyor grup tuşuna basınca bunu anlatmak istemiştim. keşke bu özellik olsa derken

TurKhan

0
Üye
3 Nis 2017
151
11
18
Isparta
Next 2000 HD Minix Internet Machina uydu alıcısına "İki Farklı TVde Görüntü" özelliği eklenebilir mi? Teşekkürler.

usluvolkan

0
Üye
16 Ara 2016
1
0
1
ilk ve bence önemli olan dısarıdan aldığımız iptvlerin içindeki filmleri izlerken durdurma ve ileri alma mesela next amigo plus uydusunda iptv sekmesine girildiginde filmlerde dizilerde sureyi yazıyorsun ve filmin o dakikasına gidiyor. Çünkü filmi izlerken işin cıkıyor cıkıyorsun ama bir daha actıgında mecbur izlemek zorunda kalıyorsun. ayrıca amigo plusta oldugu gibi iptvdeki sadece bir kanalın linkini duzenleme olabilir. oncelik tabi filmi ileri alma. iyi çalışmalar beklemedeyiz

eren2132

0
Üye
25 Ara 2015
237
50
28
yardım

benimde bu sorunum var bir türlü çözemedim show max frekans ndan kanal a çıkıyor frekans değerlerini değiştirmeye çalışsamda aynı frekans mevcut diyor halbuki sadece bu frekans var 11045 h 4800
Başka bir sorun bu cihazda frekans silme olayi yokmu ben uğraştım bulamadım bir türlü