Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

HD 18000 cx HD ile Digitürk olurmu ? Yardım Lütfen

zer03

0
Üye
30 Kas 2012
7
0
1
Merhabalar arkadaşlar birşey sormak istiyorum biraz araştırdım ama aklıma takılan şeyler kaldı..

Şimdi ben Next 18000 CX HD modelini aldım ve çok memnunum 1 yıldır da kullanıyorum. Daha sonra , süper finaller öncesinde de digitürk aldım 2 yıllık kampanyallı. Türksat üzerinden yayın yapanlardan Eulasattan değil..

Şimdi bu 18000 CX HD'de irtedo çözücü olmasına rağmen neden ben bu modele digitürk kartını takıp izleyemiyorum ?..Türksattan almama rağmen digitürkü.. çünkü verdikleri uydu alıcısı HD değil ayrıca MKV player olmadığı için sürekli değiştirip duruyoruz..

Bunun bir yöntemi yokmu yasal olarak ? Teşekkürler şimdiden..

ozan_ronal

0
Üye
2 Tem 2012
23
1
3
izmir
ırdeto kart sadece diğiturk cihazında çalışır zaten ırdeto kartı bu yüzden çıkardılar piyasaya
cccam sisteminde kullanmasınlar diye kartı kendi cihazınızda kullanmaya kalkmayın kart kendi kendini bloke eder o kart sadece kendi cihazı ile çalışır eski sistem cryptoworks kart olsaydı elinizde
ozaman o kartı gönül rahatlığı ile cihazınızda kullanabilirsiniz diyecektim malesef diğiturk bu sistem kullanıyor artık

zer03

0
Üye
30 Kas 2012
7
0
1
ırdeto kart sadece diğiturk cihazında çalışır zaten ırdeto kartı bu yüzden çıkardılar piyasaya
cccam sisteminde kullanmasınlar diye kartı kendi cihazınızda kullanmaya kalkmayın kart kendi kendini bloke eder o kart sadece kendi cihazı ile çalışır eski sistem cryptoworks kart olsaydı elinizde
ozaman o kartı gönül rahatlığı ile cihazınızda kullanabilirsiniz diyecektim malesef diğiturk bu sistem kullanıyor artık

Çok teşekkür ederim cevap için hocam fakat benim anlamadığım nokta şu , bu 18000 CX HD de de irtedo çözücü modül gözüküyor yani kurcalarken denk geldi irdeto diye ? yani bu kart niye çözücü olmasına rağmen çalışmıyor ? yoksa digi cihazlarda farklı bir yazılım vs. mi yüklüyorlar ?

A.Bozoğlu

0
Üye
4 Şub 2012
627
790
93
Çok teşekkür ederim cevap için hocam fakat benim anlamadığım nokta şu , bu 18000 CX HD de de irtedo çözücü modül gözüküyor yani kurcalarken denk geldi irdeto diye ? yani bu kart niye çözücü olmasına rağmen çalışmıyor ? yoksa digi cihazlarda farklı bir yazılım vs. mi yüklüyorlar ?

Digitürk cihazlarında kart ve cihaz eşleşmesi mevcut olup, digitürk tarafından kartın farklı bir cihazda kullanılması engellenmiştir, bu sebeple siz digitürk kartınızı cihazınıza taktığınızda cihaz kartı görür ancak, kart cihaz sorgulaması yaptığında eşleşmediğinden hiç bir digitürk kanalını açmaz.

Son düzenleme: