Neler yeni

iOS 12 Eski Nesil iPhone Modellerini Hızlandırdı Mı?

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
87
#1Daha stabil bir işletim sistemi, daha hızlı bir işletim sistemi, daha güvenli bir işletim sistemi ve daha birçok ifade, iOS 12 tanıtıldığı andan bu yana yeni iOS sürümü için kullanılıyor. Beta sürecinde yaptığımız karşılaştırmalar ve testlerde de iOS 12 işletim sisteminin daha başarılı bir sürüm olduğunu ortaya koymuştu. Fakat tüm bu derecelendirmeleri kesinleştirecek olan iOS 12 final sürümü yayınlandı ve sonunda net testler ortaya çıkmaya başladı.
Son test ise en çok merak edilen konuda yapıldı. Eski iPhone modellerinde yeni işletim sisteminin ne kadar başarılı olduğunu göstermek için yapılan testler, son durumu bir kez daha ortaya koymuş oldu.
iOS 12 Uygulama Açılış Hızlarında Önde
iPad Mini 2 modeli, iPhone 5s ve iPhone 6 Plus modelinde yapıldığı görülen iOS 12 testlerinde, uygulama açılış hızları karşılaştırılıyor. Karşılaştırmada sadece iOS 11 işletim sistemi kullanılmıyor. Bunun yanında, iOS 10.3 serisiyle de karşılaştırma yapılıyor. Karşılaştırmalarda ise uygulamaların ve Apple servislerinin açılış hızının nasıl olduğuna bakılıyor.

iPad Mini 2 modeli için baktığımı zaman, iOS 12 işletim sisteminin %9 ile %15arasında daha hızlı olduğu görülüyor. Bu değer beklentileri karşılamış durumda.

iPhone 6 Plus modelinde ise fark biraz daha artış gösteriyor. iPhone 6 Plusmodelinin, %7 ile %22 arasında bir hız artışı gösterdiği görülüyor. Yine bu değerlerde beta testlerinde karşımıza çıkmıştı.


Son olarak iPhone 5s modelinden söz edelim. iPhone 5s modelinde makas biraz daha açılıyor gibi. %8 ile %27 arasında, iOS 12 işletim sisteminin daha hızlı olduğu görülüyor. Yeni işletim sisteminde elde edilen bu değerlerin, yeni güncellemelerle beraber biraz daha değişmesi beklentisi var.