Neler yeni

İOS iTunes Version hakkında önemli detaylar

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,403
Beğeniler
15
#1
Tunes Nedir?İTunes, birçok alanda kullanıcılara kolaylık sağlayan yazılım programıdır.
İTunes, Apple firmasının çıkardığı bir yazılım olup Mac ve Windows üzerinde kolaylıkla kullanılabilen bir programdır.
Bu müthiş yazılım 2001 yılından piyasaya sürülmüş olup kendini geliştirerek zirveye çıkmıştır

.
İTunes Ne İşe Yarar?


Tüm dünya ülkelerince kullanılan bu program oldukça özel bir programdır. Çünkü bu programı özel kılan en önemli özellik Apple ürünleri ile birlikte çalışmasıdır. Özellikle İphone ve İpod kullanıcıları için İTunes programı vazgeçilmez bir nimettir. İTunes programı genellikle eğlence üzerine kurulmuş bir yazılımdır. Bu program sayesinde müzik dinleyebilir, video izleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra bu program ile birlikte yükleme yapabilirsiniz. İtunesin en önemli özelliklerinden biride film izleyebilme ayrıcalığıdır. Elbette ki program bunlarla sınırlı kalmıyor. Birbirinden eğlenceli oyunları rahatlıkla cihazlarınıza indirebilirsiniz. İTunes okumaya meraklı kullanıcılarını da unutmayarak e-kitap uygulamasına da dikkat çekmektedir.
İTunes programı sayesinde İphone ve İpod cihazlarında veri alışverişi daha kolay bir hale geliyor. Birçok resim, dosya ve video sorunsuz bir şekilde istenilen cihaza yüklenebilme özeliği vardır. Tabi ki İtunes’e dair her şey burada bitmiyor. Herhangi bir ürün tam sürümüyle birlikte satın alabilir onu doyasıya kullanabilirsiniz. Kullandığınız programları güncelleyebilirsiniz.Bunun yanı sıra İtunes programında mp3 Cdleri oluşturabilirsiniz. Bu sayede cdleri dilediğiniz ortamda çok rahatça dinleme imkânı yaratabilirsiniz. Dilerseniz mp3 dosyalarınızı başka kullanıcılarla ağ paylaşımı sayesinde paylaşabilirsiniz. Bu özelliği İMix olarak bilinmektedir. Bu özellik sayesinde kullanıcılara paylaşımlarından dolayı beğeni anlamında oy vermekte mümkündür. Müzik listelerinizi program sayesinde düzenleyebilirsiniz. Şarkı ekleyebilir, silebilirsiniz. İtunes aracılığı ile birçok televizyon programını da izleyebilirsiniz. Ayrıca program sayesinde yine farklı radyo programları da dinlemek mümkündür.Nasıl Kullanılır?İTunes programı ücretsiz bir uygulama olduğu için çok rahatlıkla erişimi olan bir programdır. Kullanması çok kolay olan bu programın bilgisayarınızda olması gerekmektedir. Tabi programınıza İTunesten müzik ve video indirimi için internet kesinlikle şarttır. Birçok kişinin vazgeçemediği programlardan bir tanesi olan İTunes gelişmeye ve yenilikleriyle kullanıcılara daha faydalı olmayı hedeflemektedir.

İtunesin kullanımına geçmeden yazılımı aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.
iTunes programını buradan indirebilirsiniz.iTunes Nedir
Apple firmasının cihazları için 2001 yılında çıkarmış olduğu yardımcı bir yazılımdır.Bu yazılımı ister Windows,istersenizde Mac bilgisayarlar üzerinden kullanarak Apple marka cihazlarınızı kontrol edebilirsiniz.Apple firmasının bu alanda kullandığı ve tavsiye ettiği tek yazılımdır.Örnek olarak bir İphone cihaza yazılım atmak isterseniz yada yedeklemek isterseniz basit bir şekilde işlemlerinizi yapabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.


İTunes Ne İşe Yarar?

Tüm Apple kullanıcılarının en çok kullandığı farklı bir programdır.Dediğimiz gibi isterse Windows,ister Mac bilgisayarlar üzerinde kolayca kullanabilirsiniz.Özellikle İphone ve İpad kullanıcıları için vazgeçilmez bir programdır.Sadece cihazları kontrol etmek değil aynı zamanda müzik dinleyebilir,video izleyebilirsiniz.Tabi cihazınıza bakım yapabilir ve gerekli yazılımları istediğiniz gibi yükleyebilir yada silebilirsiniz.Kısacası Apple cihazlar için İtunes vazgeçilmez bir yazılımdır.İtunes İphone ve İpod cihazların işlemleriniz kolay ve basit bir hale getiriyor.Tabi sadece bu saydığımız özelliklerin dışında daha birçok özelliği bulunmaktadır.Aynı zamanda cihazınızda bulunan tüm uygulamaları ve oyunları basit bir şekilde internet bağlantısı ile güncelleyebilirsiniz.

Diğer bir özelliği ise İtunes üzerinden Cdler oluşturabilir ve bu oluşturduğunuz Cdleri istediğiniz ortamda paylaşabilirsiniz.Bu özelliğinede İMix olarak tanımlanmaktadır. İMix ile yapılan bu işlem sayesinde paylaşımda bulunduğunuz şarkılara beğeni alabilirsiniz ve oy verebilirsiniz.Ayrıca program sayesinde yine farklı radyo programları da dinlemek mümkündür.Nasıl Kullanılır?

İtunes programı ücretsiz bir programdır.Programı güvenilir bir şekilde indirmek gerekmektedir ve bu işlemi Apple resmi sitesinden yapmalısınızı.Programı bilgisayarınıza indirdikten sonra ise bilgisayarınıza kurunuz ve data kablosu ile cihazınıza bağlayınız.

Windows Sistem Gereksinimleri

Donanım:

 • SSE2 desteği olan 1 GHz Intel veya AMD işlemciye ve 512 MB RAM’e sahip PC
 • iTunes Store’daki Standard Definition videoyu oynatmak için Intel Pentium D veya daha hızlı bir işlemci, 512 MB RAM ve DirectX 9.0 uyumlu bir video kartı gerekir.
 • 720p HD video oynatmak için iTunes LP veya iTunes Extras, 2.0 GHz Intel Core 2 Duo veya daha hızlı bir işlemci, 1 GB RAM ve Intel GMA X3000, ATI Radeon X1300, or NVIDIA GeForce 6150 veya daha iyi bir grafik işlemcisi gerekir.
 • 1080p HD video oynatmak için 2.4 GHz Intel Core 2 Duo veya daha hızlı bir işlemci, 2 GB RAM ve Intel GMA X4500HD, ATI Radeon HD 2400, Nvidia GeForce 8300 GS veya daha iyi bir grafik işlemcisi gerekir.
 • 1024 x 768 veya daha yüksek ekran çözünürlüğü; iTunes LP veya iTunes Extras’ı oynatmak için 1280 x 800 veya daha yüksek çözünürlük gerekir
 • 16 bit ses kartı ve hoparlörler
 • Apple Music, iTunes Store ve iTunes Extras’ı kullanmak için geniş bant internet bağlantısı
 • Ses CD’leri, MP3 CD’ler oluşturmak veya CD veya DVD’leri yedeklemek için iTunes uyumlu CD veya DVD kaydedici gerekir. Apple Music kataloğundaki parçalar CD’ye kaydedilemez.

Yazılım:

 • Windows 7 veya daha yeni sürümü
 • Windows’un 64 bit sürümleri için iTunes 64 bit yükleyicisi gerekir; daha fazla bilgi için www.itunes.com/tr/download sayfasını ziyaret edin
 • 400 MB kullanılabilir disk alanı
 • Ekran okuyucu desteği için Window-Eyes 7.2 veya daha yeni sürümü gerekir; iTunes’da erişilebilirlik hakkında daha fazla bilgi içinwww.apple.com/tr/accessibility sayfasını ziyaret edin
 • iTunes, Windows’un 64 bit sürümlerinde artık 64 bit bir uygulamadır. Bazı üçüncü taraf görselleştiriciler artık iTunes’un bu sürümüyle uyumlu olmayabilir. iTunes 12.1 veya daha yeni sürümüyle uyumlu güncel bir görselleştirici için lütfen geliştiriciyle iletişim kurun
 • Apple Music, Apple Music Radio, Bulutta iTunes ve iTunes Match’in kullanılabilirliği ülkeye göre değişebilir--------------------

İphone İle iTunes Store da Neler Yapabiliriz?

iTunes Store iphone da size ayrı bir dünya sunar. iPhone’a müzik, film ve TV şovu eklemek için iTunes Store’u kullanın.
Not: iTunes Store’u kullanmak için Internet bağlantısına ve bir Apple kimliğine gereksiniminiz vardır. iTunes Store bazı bölgelerde kullanılamayabilir.


Tarama Veya Arama

Türe göre arama yapma: Kategorilerden (Müzik, Filmler veya TV Şovları) birine dokunun. Listeyi ayrıntılandırmak için Türler’e dokunun.
Aradığınız şeyin ne olduğunu biliyorsanız, Ara’ya dokunun: Arama alanına bilgileri girin, sonra Ara’ya yeniden dokunun.
iTunes Radyo’da harika yeni müzikleri keşfetme: iTunes Radyo’yu dinlerken beğendiğiniz bir parçayı duyduğunuzda satın almak için iTunes Store’a bağlanabilir, istek listenize ekleyebilir veya benzer müzikleri bulabilirsiniz.
Bir müzik parçasının örneğini dinleme veya videonun önizlemesini görme: Öğeye dokunun.

Fazlası düğmesine dokunmaktan yoruldunuz mu? Düğmeleri yeniden düzenlemek için Daha Fazla’ya dokunun, sonra Düzenle’ye dokunun. Bir simgeyi değiştirmek için, başka bir simgeyi değiştirmek istediğiniz simgenin üzerine sürükleyin. Daha sonra Bitti’ye dokunun.
Satın Alma, Kiralama Veya Kod Kullanma

Öğenin ücretine (veya Ücretsiz düğmesine) dokunun, sonra satın almak için tekrar dokunun. Ücret yerine simgesini görüyorsanız, öğeyi zaten satın almışsınız demektir ve herhangi bir ücret ödemeden yeniden indirebilirsiniz.

Bir hediye kartı veya kod kullanma: Bir kategoriye (Müzik gibi) dokunun, en alta kaydırın, sonra Kodu Kullan’a dokunun. Hediye göndermek için vermek istediğiniz öğeyi görüntüleyin, sonra simgesine dokunup Hediye’ye dokunun.

İndirme ilerlemesini görme: Fazlası’na dokunun, sonra İndirilenler’e dokunun.

Başka bir aygıtta bir şey mi satın aldınız? iPhone’unuzda otomatik indirmeleri ayarlamak için Ayarlar > iTunes Store/App Store bölümüne gidin. Satın aldığınız müzikleri, filmleri ve TV şovlarını görmek için iTunes Store’da Daha Fazla’ya dokunun, sonra Satın Alınanlar’a dokunun.

Kiraladığınız öğelerin sürelerine dikkat etme: Bazı bölgelerde film kiralayabilirsiniz. Kiralanan bir filmi izlemeye başlamak için 30 gününüz vardır. İzlemeye başladıktan sonra, izin verilen süre içinde (ABD iTunes Store için 24 saat; diğer ülkelerde 48 saat) istediğiniz kadar çok oynatabilirsiniz. Süreniz dolduktan sonra film silinir. Kiralanan öğeler başka bir aygıta aktarılamaz ancak kiraladığınız bir öğeyi televizyonunuzda görüntülemek için AirPlay ile Apple TV’yi kullanabilirsiniz.

iTunes Store Ayarları Nasıl Yapılır?

iTunes Store seçeneklerini ayarlamak için Ayarlar > iTunes Store/App Store bölümüne gidin. Şunları yapabilirsiniz:

Hesabınızı görüntüleme veya düzenleme: Apple kimliğinize dokunun, sonra Apple Kimliğini Göster’e dokunun. Parolanızı değiştirmek için, Apple Kimliği alanına dokunun.

Farklı bir Apple kimliği ile giriş yapma: Hesap adınıza dokunun, sonra Çıkış Yap’a dokunun. Artık farklı bir Apple kimliği girebilirsiniz.

iTunes Match’i açma veya kapatma: Abone olduğunuzda müziklerinize her yerden erişebilmeniz için onları iCloud’da saklayan bir servis olan iTunes Match’e dokunun.

Otomatik indirmeleri kapatma: Müzikler, Kitaplar veya Güncellemeler’e dokunun. Otomatik İndirmeler bölümündeki seçeneği kapatmadığınız sürece içerikler Wi-Fi üzerinden otomatik güncellenir.
Satın alınanları hücresel ağ üzerinden indirme: Hücresel Veri’yi Kullan seçeneğini açın. Hücresel ağ üzerinden satın alınan öğelerin indirilmesi ve iTunes Match’in kullanılması operatör ücretlendirmelerine neden olabilir