Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Kanal tarama

nevzatkeles

0
Üye
24 Şub 2012
385
73
28
Mrb üstadlar bende next2000hd mini uydu cihazı var uydu kanal taramaya geliyorum türksatı otomotik tarama yaptırıyorum tarama bitince gereksiz kanalları siliyorum daha sonra exit la çıkıyorum ama cihazda noch diye kitlenip kalıyor sonra fişi çekip takıyorum acaba neden tşk

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Nevzat bey cihazınıza forumdaki son yazılımı yükleyin-fab ayarları bölümüne gir 4 seçenek okeyle
-uydu ayarları bölümünde türksat expres arama yap.
-kanal sil işaretle sonra mavi tuşla sil.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,542
2,143
113
İstanbul
Mrb üstadlar bende next2000hd mini uydu cihazı var uydu kanal taramaya geliyorum türksatı otomotik tarama yaptırıyorum tarama bitince gereksiz kanalları siliyorum daha sonra exit la çıkıyorum ama cihazda noch diye kitlenip kalıyor sonra fişi çekip takıyorum acaba neden tşk

Nevzat bey cihazınıza forumdaki son yazılımı yükleyin-fab ayarları bölümüne gir 4 seçenek okeyle
-uydu ayarları bölümünde türksat expres arama yap.
-kanal sil işaretle sonra mavi tuşla sil.

Maalesef bu durum yazılımsal bir hatadan dolayı kaynaklanıyor boşu boşuna zaman kaybetmeye hiç gerek yok.Bendede durum aynı vaziyette.!

Aas

0
Üye
25 Eyl 2016
217
21
18
Manisa
Evet arkadaşlar durum benim cihaz da aynı. Ne siliyor nede yeni kanalları ekliyor. Bi çare yok mu. Pişman olmak istemiyorum daha alalı 1 ay oldu.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Evet arkadaşlar durum benim cihaz da aynı. Ne siliyor nede yeni kanalları ekliyor. Bi çare yok mu. Pişman olmak istemiyorum daha alalı 1 ay oldu.
Abim malum yani yeni cihaz kesinlikle pişman olmazsınız ki aldıgımız günden bu tarafa yazılımları düzenli veriliyor hatta bir ay içinde iki yazılım dahi verildi çoklu LNB sorunu ve ıptv üzerine merak etmeyin geçici sorun bazı cihazlarda bu sorun yok. (ilk parti aldım).

yilmaz43

0
Üye
9 Şub 2012
56
42
18
69
Tavşanlı -Kütahya
Ben bu sorunu 1 ay öncesi yazmıştım.Fabrika ayarlarında bulunan 1. seçeneği kullanmakla da sorun çözülmüyor. Sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,542
2,143
113
İstanbul
Ben bu sorunu 1 ay öncesi yazmıştım.Fabrika ayarlarında bulunan 1. seçeneği kullanmakla da sorun çözülmüyor. Sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum.

Şimdi sevgili kardeşim ben cihazı piyasaya çıkar çıkmaz aldım.Yazılımsal sıkıntıların dışında öyle sizlerin yazdığı EXTREM durumlarla karşılaşmadım şimdiye kadar.Sizlere her zaman yazıyorum ama sizler sadece bu forumda değil başka yerlerede yazıp oralardanda bilgiler alıyorsunuz bu sizin en doğal hakkınızdır.Herkes bir şeyler yazıp çiziyor ama çoğu üstünkörü ne yazikki ayrıca ben sadece 2000 değil bu cihazın ABİSİ olan MACHİNA 3 d çift tunerli olanıda kullanıyorum.Onuda piyasaya ilk çıktığında almıştım her iki cihazımıda aynı şekilde kullanıyorum ve yazdığım gibi extrem sıkıntı hiç yaşamıyorum.Şimdi benim size bazı tavsiyelerim olacak ister uygularsınız ister uygulamazsınız sizin kendi bileceğiniz bir iştir.
1.Öncelikle her daim cihazın yedeğini alacaksınız.
2.Cihazınıza sık sık hafızada bulunan uyduları taratacaksınız.
3.Her yazılım attıktan sonra KESİNLİKLE 1.nolu seçenek ile reset yapacaksınız.
4.Eğer cihazda olandışı bir sorun belilirse bu takdirde 4.nolu seçenek ile reset atıp sonra yedek almış olduğunuz backupu cihaza atacaksınız.
5.Ve göreceksinizki siz ve sizin gibi sorun yaşayan kardeşlerimizin sorunları aynı benim gibi MİLİMUM düzeye düşecek...