Neler yeni

[Kaspersky] Kaspersky Antivirüs güvenliği hakkında önemli detaylar

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,511
Beğeniler
75
#1


Kaspersky Lab hakkında

“Herkesin, yani ev bilgisayarı kullanıcılarından büyük kurumsal şirketler ve kamu dairelerine kadar herkesin en önem verdiği şeyleri koruyabilmesi gerektiğine inanıyoruz. Söz konusu olan ister gizlilik ister aile, finans, müşteriler, iş başarısı veya kritik altyapı olsun hepsinin güvenliğini sağlamayı görevimiz olarak benimsedik. Biz bunu siber suçlularla mücadele etmek için güvenlik uzmanlığı sunarak, uluslararası kurumlar ve emniyet kuvvetleriyle omuz omuza çalışarak ve siber tehditlerden korunmanıza yardımcı olmak için teknolojiler, çözümler ve hizmetler geliştirerek başardık.”
Eugene Kaspersky, Kaspersky Lab Başkanı ve CEO'su
Biz dünyanın en hızlı büyüyen siber güvenlik şirketlerinden [SUP][SUP][/SUP][/SUP] biri ve en büyük özel siber güvenlik şirketiyiz. İngiltere'de tescilli holding şirketi ve 31 ülkede 34 ofisimizle dünya genelinde 200 ülkede ve bölgede faaliyette bulunuyoruz. 3000'in üzerinde son derece kalifiye uzman Kaspersky Lab için çalışıyor.
Biz, global bir vizyonla uluslararası pazarlara odaklanan global bir kuruluşuz. Yıllık kazancımız 700 milyon $ tutarını (2014'te 711 milyon $ denetlenmemiş gelir) aşmış bulunmaktadır.
Bağımsızlığımız çok daha hızlı hareket etmemize olanak tanıyor; farklı düşün ve daha hızlı hareke et. Her zaman yenilikçiyiz, verimli, kullanışlı ve erişilebilir bir koruma sunuyoruz. Kendimizi ve 400 milyon kullanıcımız ve 270.000 kurumsal müşterimizin her birini potansiyel tehditlerden bir adım ileride tutan dünyanın en iyisi güvenliğimizle gurur duyuyoruz.
İnsanlarımıza bağlılığımızın yanı sıra gelişmiş teknolojimiz bu yarışta en önde olmamızı sağlıyor. Son kullanıcılar için güvenlik çözümleri konusunda en büyük dört lider tedarikçiden biri olarak pazardaki yerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Şirketimiz 'üç büyük' analiz kuruluşu (Gartner, IDC ve Forrester) tarafından uç nokta koruma sektöründe 'Lider' olarak gösterilmiştir.
Eşsiz deneyim ve bilgi birikimimiz


Yeni teknolojilerin hızlı yayılımı insanlara yeni fırsatlar sunuyor. Ancak bunun sonucu olarak büyüyen BT bağımlılığı siber tehditleri global bir sorun haline getiriyor. BT sektörünün dünya için önemi büyüdükçe BT güvenliği uzmanlığının önemi de aynı şekilde büyüyor. Kaspersky Lab olarak biz, dünyadaki siber tehdit ortamını biliyoruz ve uzmanlarımız her tür zararlı programı algılamak ve etkisiz hale getirmek için büyük bir bilgi birikimi ve deneyime sahip. Yıllar içinde sahip olduğumuz büyük BT tehditleriyle mücadele deneyiminin zenginliği en değerli varlığımız.
Kaspersky Lab’da bizim bir Global Araştırma ve Analiz Ekibimiz (GReAT) var. Önde gelen güvenlik uzmanlarından oluşan bu elit grup dünyanın her yerinde faaliyet gösteriyor ve birinci sınıf tehdit engelleme zekası sağlıyor ve araştırmalar yapıyor.
Ekibimiz, Flame ve miniFlame, Gauss, RedOctober, NetTraveler, Icefog, Careto/The Mask, Darkhotel, Regin, Cloud Atlas, Epic Turla ve Equation ve çok daha fazlasını içeren siber casusluk ve siber sabotaj tehditleri gibi dünyanın en sofistike tehditlerinin keşfedilmesi ve parçalara ayrılmasıyla meşhurdur. GReAT tarafından araştırılan tüm çığır açıcı zararlı siber kampanyaları belgelemek için Kaspersky Lab, Hedefli Siber Saldırı Kayıt Defterini oluşturdu.
Sınırsız güvenlik
Siber suçlulara karşı verilen savaşta ortak çabaların en etkili yol olduğuna inanıyoruz. Kaspersky Lab olarak biz uzmanlığımızı, bilgimizi ve teknik bulgularımızı dünya güvenlik topluluğuyla paylaşıyor ve güvenlik sağlamak için hiçbir sınır olmaması gerektiğine inanıyoruz.
Global BT güvenliği tedarikçileri, uluslararası kurumlar ve dünyanın her yerinden ulusal ve bölgesel emniyet güçleriyle birlikte çalışmakla gurur duyuyoruz. Şirketimiz Adobe, AlienVault Labs, Dell Secureworks, Crowdstrike ve bazı şirketlerle ortak siber tehdit araştırmalarında yer alıyor. Ortaklarımız arasında INTERPOL, Europol, Hollanda Polis Teşkilatı Ulusal Yüksek Teknoloji Suçları Birimi (NHTCU) ve Londra Şehri Polisi gibi emniyet teşkilatları ve dünyanın her yerinden Bilgisayar Acil Durum Müdahalesi Ekipleri (CERT) bulunuyor. Ortak çalışmalar siber suçlarla mücadele etmeye (Carbanakvakasında olduğu gibi), suçlu botnetlerine müdahale etmeye (örn. Simda) ve No Ransom vb yeni girişimler başlatmaya yardımcı olmuştur.

Kaspersky Anti-Virus 2017

PC'niz için temel koruma

PC'nizdeki tüm değerli varlıkları düşünün. Bunları virüsler, casus yazılımlar ve daha fazlasına karşı korumanıza yardımcı olabiliriz. Ödüllü güvenliğimiz sizi yavaşlatmadan dijital tehlikeleri yenmenizi kolaylaştırır.


 • Virüsler, casus yazılımlar ve daha fazlasına karşı korur
 • PC'nizin tasarlandığı performansı sunmasına olanak tanır
 • Kolay çevrimiçi kontrol ile güvenliği sadeleştirir
 • Temel Özellikler

  GÜVENLİK –Sizi virüsler, casus yazılımlar ve daha fazlasına karşı korur
  PC'niz çok sayıda değerli ve gizli öğeyi depoladığından ödüllü güvenlik teknolojilerimiz bunları günümüz tehditlerinden korumanıza yardımcı olur.
  PERFORMANS – PC'nizin tasarlandığı performansı sunmasına olanak tanır
  Güvenlik sizi yavaşlatmamalıdır. Bu nedenle PC'nizin çok çalışmak zorunda kalmaması ve yoğun hayatınızı sürdürebilmenizi sağlamak için biz çok çalışarak korumayla performansı birleştirdik.
  BASİTLİK – Kolay çevrimiçi kontrol ile güvenliği basitleştirir
  Kimse karmaşık güvenlikle uğraşarak vakit harcamak istemez. İşte bu nedenle size güvenliğinizi çevrimiçi olabildiğiniz her yerden yönetmenizi kolaylaştıran, ücretsiz bir My Kaspersky hesabı sunuyoruz.

  Sistem Gereksinimleri

  • İnternet bağlantısı gerekli (ürün etkinleştirme ve güncellemelerle bazı özelliklere erişim için)
  • Sabit sürücüde yaklaşık 800 MB'lık boş alan
  • Microsoft® Internet Explorer® 8[SUP]1[/SUP]veya daha yeni bir sürüm
  • Microsoft .NET Framework 4 veya daha yeni bir sürüm
  • Microsoft Windows 10[SUP]2 [/SUP]Home / Pro / Enterprise[SUP]3[/SUP]
  • Microsoft Windows 8 ve 8.1 / Pro / Enterprise / 8.1 güncellemesi[SUP]3[/SUP]
  • Microsoft Windows 7 Starter / Home Basic / Home Premium / Professional / Ultimate SP1 veya üzeri[SUP]3[/SUP]
  • Microsoft Windows Vista® Home Basic / Home Premium / Business / Enterprise / Ultimate SP1 veya üzeri[SUP]3[/SUP]
  • Microsoft Windows XP Home / Professional (32-bit) SP3 veya üzeri / Professional (64 bit[SUP]3[/SUP]) SP2 veya üzeri[SUP]4[/SUP]
   • İşlemci: 1 GHz veya daha hızlı
   • Bellek (RAM): 1 GB (32 bit) veya 2 GB (64 bit)
  • Microsoft Windows 10[SUP]2[/SUP]Home / Pro / Enterprise[SUP]3[/SUP]
  • Microsoft Windows 8 ve 8.1 / Pro (64 bit[SUP]3[/SUP])
  • Minimum ekran çözünürlüğü: 1024x600
  [SUP]1[/SUP] Microsoft Internet Explorer 8 kullanıyorsanız My Kaspersky portalının ve güvenlik yönetim işlevlerinin doğru çalışacağını garanti edemeyiz.[SUP]2[/SUP] Windows 10 kullanıyorsanız şu ürün işlevleri şu anda kısıtlı ve kısmen kullanılabilir olabilir: Sistem İzleyici, Sistem belleği taraması, Kendini Koruma. Windows 10 ile sürekli uyumluluk sağlamak amacıyla lütfen Kaspersky Lab güvenlik yazılımınız için mevcut tüm yamaları indirip yükleyin. Ürün, Windows 10 Mobil sürümlerinde çalışmaya yönelik değildir. Kısıtlamalarla ilgili tüm ayrıntılara erişmek için lütfen http://support.kaspersky.com/12931 adresini ziyaret edin.[SUP]3[/SUP] Bazı ürün özellikleri 64 bit işletim sistemlerinde çalışmayabilir.[SUP]4[/SUP] Microsoft Windows XP kullanıyorsanız ürün, FAT32 dosya sisteminde çalışmaya yönelik değildir.  [TH="colspan: 2, align: center"]Tüm cihazlar için:[/TH]

  [TD="colspan: 2"]

  [/TD]

  [TH="colspan: 2, align: center"]Windows tabanlı masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar[/TH]

  [TD="colspan: 2"]

  [/TD]

  [TH="colspan: 2, align: center"]Windows tabanlı tabletler (Intel® işlemcili sistem)[/TH]

  [TD="colspan: 2"]

  [/TD]

  [TD="colspan: 2"]

  [/TD]--------------------

Kaspersky Total Security – çoklu cihaz

PC, Mac ve Android için üstün güvenlik

Aileniz çevrimiçi olduğunda yalnızca internete bağlı olmalarını değil, aynı zamanda korunmalarını da sağlarsınız. Ödüllü güvenlik, ailenizi ve ailenizin gizliliğini, parasını ve kıymetli anılarını PC, Mac, Android, iPhone ve iPad'de korumanıza yardımcı olur.

Virüsler, casus yazılımlar, saldırılar ve daha fazlasından korur
PC, Mac, iPhone, iPad ve Android'i korur
Ailenizin gizliliğini ve kişisel verilerini korur
Çevrimiçi alışveriş ve bankacılık için güvenliği artırır
Kaspersky Safe Kids ile çocuklarınızı korur
Kolay erişim için parolalarınızı güvenli bir şekilde depolar
Ailenizin fotoğraflarını, müziklerini ve anılarını korur
Cihazların tasarlanan şekilde performans sunmasına olanak tanır
Kolay çevrimiçi kontrol ile güvenliği sadeleştirir

İşlev çeşitleri, kullanılan cihazın türüne bağlıdır.


GÜVENLİK – Ailenizi virüslere, casus yazılımlara ve daha fazlasına karşı korur

Ailenizi günümüzün dijital tehlikelerinden korumanız gerektiğinden bulut destekli güvenliğimiz virüs bulaşması ve saldırılardan korur, reklam penceresi* ve spam'leri engeller, yazılımınızı güncel tutar ve sizi tehlikeli web siteler konusunda uyarır.
PC, MAC VE MOBİL – Tek lisans ailenizin birden fazla cihazını korur

Artık hepimiz daha fazla cihaz kullanıyoruz ve hepsinin korunması gerekiyor. Aileniz hangi bilgisayar ve mobil cihaz kombinasyonuna sahip olursa olsun hepsini korumanıza ve kaybolması veya çalınması durumunda telefonunuzu ve tabletinizi kilitlemenize, içindekileri silmenize ve yerini bulmanıza yardımcı olacağız.
GİZLİLİK – Ailenizin gizliliğini ve kişisel bilgilerini korur

Verilerinizi karıştıranlar ve kimlik avcıları hassas bilgileri çalmanın pek çok yoluna sahip olduğundan kişisel verileri korumanıza, çevrimiçi etkinliklerin izlenmesini önlemenize**, ailenizin web kameralarına izinsiz erişimi engellemenize** ve aileniz bir genel ağa bağlandığında verileri korumanıza* yardımcı oluyoruz.
PARA – Çevrimiçi alışveriş ve bankacılıkta güvenliği artırır

Ailenizin her çevrimiçi alışveriş veya bankacılık işlemi siber suçlular tarafında izleniyor olabilir. Bu nedenle eşsiz güvenliğimiz, dolandırıcıların bunları çalmasını engellemek için paranızı ve hesap bilgilerinizi korumanıza yardımcı olur.**
ÇOCUKLAR – Kaspersky Safe Kids ile çocukları daha fazla riskten korur

İnternet çocuklar için tehlikeli bir yer olabilir. Kaspersky Safe Kids, çocuklarınızı PC, Mac, iPhone, iPad ve Android cihazlarda korumanın daha iyi yollarını bulmanıza yardımcı olur. Cihaz kullanımı planlaması, güvenli GPS alanları, şüpheli etkinliklere ilişkin bildirimler ve çocuklarınızın aramaları, görüntüledikleri ve paylaşımlarına ilişkin özetler sayesinde çocuklarınızla aranızdaki bağı koruyabilir ve onların güvende olmasını sağlayabilirsiniz.
PAROLALAR – Hızlı ve kolay erişim için tüm parolaları güvenli bir şekilde depolar

Her web sitesi ve hesap için karmaşık parolaların her birini hatırlamanız gerekmez. Artık her aile üyesinin*** yalnızca tek bir ana parolayı hatırlaması yeterli ve tüm bireysel parolalarına PC, Mac, Android telefon ve tablet, iPhone ve iPad cihazlarından erişebilir.
DOSYALAR – Değerli dosyaları, fotoğrafları, müzikleri ve anıları korur

Yeri doldurulamayacak dosyaları kaybetmeyi asla istemeyeceğinizden ailenizin değerli anılarını güvenle yedeklemenize yardımcı oluyoruz. Ayrıca, kaybolması veya çalınması durumunda okunamaması için dosyaları şifreleyebilirsiniz.*
PERFORMANS – Cihazların tasarlandığı performansı sunmasına olanak tanır

Güvenlik ailenizi yavaşlatmamalıdır. Bu nedenle bilgisayarların ve mobil cihazların çok çalışmak zorunda kalmaması ve ailenizin yoğun hayatlarını sürdürebilmesini sağlamak için biz çok çalışarak korumayla performansı birleştirdik.
BASİTLİK – Kolay çevrimiçi kontrol ile aile güvenliğini basitleştirir

Kimse karmaşık güvenlikle uğraşarak vakit harcamak istemez. İşte bu nedenle size ailenizin güvenliğini çevrimiçi olabildiğiniz her yerden yönetmenizi kolaylaştıran, ücretsiz bir My Kaspersky hesabı sunuyoruz.
İşlev çeşitleri, kullanılan cihazın türüne bağlıdır.
*Yalnızca PC'lerde kullanılabilir.
**Yalnızca PC'ler ve Mac bilgisayarlarda kullanılabilir.

***Kullanıcı sayısı, satın alınan lisansa bağlıdır.


Tüm cihazlar için:
İnternet bağlantısı gerekli (ürün etkinleştirme ve güncellemelerle bazı özelliklere erişim için)
Web Kamerası Koruması teknolojisi yalnızca PC ve Mac bilgisayarlarda çalışır. Özellik, çeşitli uyumlu web kameralarıyla kullanılabilir. Uyumlu cihazların tam listesi için lütfen şu adresi ziyaret edin: PC'ler için, Mac bilgisayarlar için
Windows tabanlı masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar
Sabit sürücüde 1020 MB boş alan
Microsoft® Internet Explorer® 81 veya üzeri
Microsoft .NET Framework 4 veya üzeri
Microsoft Windows 102 Home / Pro / Enterprise3
Microsoft Windows 8 ve 8.1 / Pro / Enterprise4 / 8.1 güncellemesi3
Microsoft Windows 7 Starter / Home Basic / Home Premium / Professional / Ultimate — SP1 veya üzeri3
Microsoft Windows Vista® Home Basic / Home Premium / Business4 / Enterprise4 / Ultimate — SP15 veya üzeri3
Microsoft Windows XP Home4 / Professional (32 bit) SP3 veya üzeri / Professional (64 bit33) SP2 veya üzeri6
İşlemci: 1 GHz veya daha hızlı
Bellek (RAM): 1 GB (32 bit) veya 2 GB (64 bit)
Windows tabanlı tabletler (Intel® işlemcili sistem)4
Microsoft Windows 102 Home / Pro / Enterprise (32 bit veya 64 bit3)
Microsoft Windows 8.1 / 8.1 Pro (64 bit3)
Microsoft Windows 8 / 8 Pro (64 bit3)
Minimum ekran çözünürlüğü: 1024x600
Mac masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar
Uygulamayı yüklemek için sabit sürücüde 960 MB boş alan
Bellek (RAM): 1.5 GB
OS X 10.9 – 10.11
Android tabanlı akıllı telefonlar ve tabletler
Android™ 4.0 – 6.0
Minimum ekran çözünürlüğü: 320 x 480
iPhone ve iPad7
iOS® 8.0 veya üzeri
Windows Phone®8
Windows Phone 8
Yeni işletim sistemlerinin beta sürümlerini/önizlemelerini desteklemediğimizi lütfen untmayın. İşletim sistemlerinin yalnızca son, resmi sürümleri ürün tarafından desteklenir.
1Microsoft Internet Explorer 8 kullanıyorsanız My Kaspersky portalının, güvenlik yönetimi ve Kaspersky Safe Kids hizmeti işlevlerinin doğru şekilde çalışacağını garanti edemeyiz.
2 Windows 10 kullanıyorsanız şu ürün işlevleri şu anda kısıtlı ve kısmen kullanılabilir olabilir: Sistem İzleyici, Sistem belleği taraması, Kendini Koruma, Uygulama Denetimi, Güvenli Para3. Windows 10 ile sürekli uyumluluk sağlamak amacıyla lütfen Kaspersky Lab güvenlik yazılımınız için mevcut tüm yamaları indirip yükleyin. Ürün, Windows 10 Mobil sürümlerinde çalışmaya yönelik değildir. Kısıtlamalarla ilgili tüm ayrıntılara erişmek için lütfen http://support.kaspersky.com/12872 adresini ziyaret edin.
3 Bazı ürün özellikleri 64 bit işletim sistemlerinde çalışmayabilir. Daha fazla ayrıntı için lütfen https://support.kaspersky.com/13015 adresini ziyaret edin.
4 Kaspersky Safe Kids hizmeti, bu işletim sistemi sürümü veya bu cihaz türleri için kullanılamaz.
5Kaspersky Safe Kids hizmetini Microsoft Vista Home Basic / Home Premium / Ultimate sürümlerinde kullanmak için lütfen Microsoft Vista SP2 veya üzerini kullanın.
6 Microsoft Windows XP kullanıyorsanız ürün, FAT32 dosya sisteminde çalışmaya yönelik değildir. Kaspersky Password Manager'daki tüm işlevlere erişmek için lütfen şu tarayıcılardan birini kullanın: Mozilla™ Firefox™ 40 veya üzeri / Google Chrome™ 45 veya üzeri / Yandex.Browser 15 veya üzeri.
7 Bu platformlarda yalnızca Kaspersky Password Manager, Kaspersky Safe Kids ve Kaspersky Safe Browser kullanılabilir.
8 Bu platformda yalnızca Kaspersky Safe Browser kullanılabilir.

--------------------

Kaspersky Internet Security – çoklu cihaz 2017

PC, Mac ve Android için Üst Düzey Koruma

Alışveriş, bankacılık ve sosyalleşmek için çevrimiçi çok fazla zaman harcıyorsunuz. Ödüllü güvenliğimiz ise PC, Mac ve Android'de en önemli varlıklarınızı korumanıza yardımcı olmaktan daha fazlasını yapıyor.


Cihazlarınızı günümüz tehditlerine karşı korur
PC, Mac bilgisayar ve Android cihazları güvenceye alır
Gizliliğinizi ve kişisel bilgilerinizi korur
Çevrimiçi alışveriş ve bankacılık için güvenliği artırır
PC ve Mac'te Ebeveyn Denetimi ile çocukları korur
Cihazların tasarlanan şekilde performans sunmasına olanak tanır
Kolay çevrimiçi kontrol ile güvenliği sadeleştirir

İşlev çeşitleri, kullanılan cihazın türüne bağlıdır.


Avantajlar

GÜVENLİK – Virüsler, saldırılar, casus yazılımlar, siber suçlar ve daha fazlasına karşı korur
Hepimizin dijital tehlikelerden korunması gerekir. Bu nedenle ödüllü güvenliğimiz, virüs bulaşması ve saldırılardan korunmaya yardımcı olur, reklam penceresi* ve spam'leri engeller, yazılımınızı güncel tutar ve sizi tehlikeli web siteler konusunda uyarır.
PC, MAC VE MOBİL – Satın alacağınız sadece bir lisans ile birden fazla cihazı koruyun
Kullandığınız her cihaz güvenliğinizi tehlikeye atıyor olabilir. Bu nedenle tüm cihazlarınızı korumanın yanı sıra kaybolması veya çalınması durumunda telefonunuzu ve tabletinizi kilitlemenize, içindekileri silmenize ve yerini bulmanıza yardımcı oluyoruz.
GİZLİLİK – Kimlik avı, casusluk ve çevrimiçi davranış takibine karşı korur
Verilerinizi karıştıranların ve kimlik avcılarının gizli bilgilerinizi çalmasına izin vermeyin. Kişisel verilerinizi korumanıza, çevrimiçi etkinliklerinizin izlenmesini önlemenize*, web kameranızın izinsiz kullanımını engellemenize* ve bir genel ağa bağlandığınızda verilerinizi korumanıza* yardımcı oluyoruz.
PARA – Çevrimiçi alışveriş veya bankacılık işlemlerinizde daha fazla güvenlik sağlar
Dolandırıcılar sürekli olarak para çalma fırsatı arar. Bu nedenle Güvenli Para adlı eşsiz güvenlik teknolojimiz, siber suçluların bunları çalmasını engellemek için paranızı ve hesap bilgilerinizi korumanıza yardımcı olur.**
EBEVEYN DENETİMİ – Çocukları çevrimiçi tehlikeler ve daha fazlasına karşı korumanıza yardımcı olur

Çocuklar çeşitli İnternet tabanlı risklere karşı savunmasız olduğundan Ebeveyn Denetimi özelliklerimiz, çocuklarınızı çevrimiçi tehlikelerden uzak tutmanıza, uygunsuz içerikleri ve web sitelerini engellemenize ve çocuklarınızın sosyal ağlarda mesajlaşmasını yönetmenize yardımcı olur.**
PERFORMANS – Cihazlarınızın tasarlandığı performansı sunmasına olanak tanır
Güvenlik sizi yavaşlatmamalıdır. Koruma teknolojilerimiz "sahne arkasında" çalışır; yani bu, bilgisayarlarınızın ve mobil cihazlarınızın yoğun yaşamınıza ayak uydurmanıza yardımcı olabileceği anlamına gelir.
BASİTLİK – Kolay çevrimiçi kontrol sunarak güvenliği basitleştirir
Kimse karmaşık güvenlikle uğraşarak vakit harcamak istemez. İşte bu nedenle size güvenliğinizi çevrimiçi olabildiğiniz her yerden yönetmenizi kolaylaştıran, ücretsiz bir My Kaspersky hesabı sunuyoruz.
*Yalnızca PC'lerde kullanılabilir.
**Yalnızca PC'ler ve Mac bilgisayarlarda kullanılabilir.


Sayfanın üst kısmına dön ↑

Sistem Gereksinimleri

Tüm cihazlar için:
İnternet bağlantısı gerekli (ürün etkinleştirme ve güncellemelerle bazı özelliklere erişim için)
Web Kamerası Koruması teknolojisi yalnızca PC ve Mac bilgisayarlarda çalışır. Özellik, çeşitli uyumlu web kameralarıyla kullanılabilir. Uyumlu cihazların tam listesi için lütfen şu adresi ziyaret edin: PC'ler için, Mac bilgisayarlar için
Windows tabanlı masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar
Sabit sürücüde yaklaşık 800 MB'lık boş alan
Microsoft® Internet Explorer® 81veya daha yeni bir sürüm
Microsoft .NET Framework 4 veya daha yeni bir sürüm
Microsoft Windows 102 Home / Pro / Enterprise
Microsoft Windows 8 ve 8.1 / Pro / Enterprise / 8.1 güncellemesi
Microsoft Windows 7 Starter / Home Basic / Home Premium / Professional / Ultimate SP1 veya üzeri
Microsoft Windows Vista® Home Basic / Home Premium / Business / Enterprise / Ultimate SP1 veya üzeri
Microsoft Windows XP4 Home / Professional (32-bit) SP3 veya üzeri / Professional (64 bit3) SP2 veya üzeri
İşlemci: 1 GHz veya daha hızlı
Bellek (RAM): 1 GB (32 bit) veya 2 GB (64 bit)
Windows tabanlı tabletler (Intel® işlemcili sistem)
Microsoft Windows 102 Home / Pro / Enterprise (32 bit veya 64 bit3)
Microsoft Windows 8 ve 8.1 / 8.1 Pro (64 bit3)
Minimum ekran çözünürlüğü: 1024x600
Mac masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar
Uygulamayı yüklemek için sabit sürücüde 770 MB boş alan
Bellek (RAM): 1 GB
OS X 10.9 – 10.11
Android tabanlı akıllı telefonlar ve tabletler
Android™ 4.0 – 6.0
Minimum ekran çözünürlüğü: 320 x 480
iPhone ve iPad5
iOS® 8.0 veya üzeri
Windows Phone®5
Windows Phone 8
Yeni işletim sistemlerinin beta sürümlerini/önizlemelerini desteklemediğimizi lütfen unutmayın. İşletim sistemlerinin yalnızca son, resmi sürümleri ürün tarafından desteklenir.
1Microsoft Internet Explorer 8 kullanıyorsanız My Kaspersky portalının ve güvenlik yönetim işlevlerinin doğru çalışacağını garanti edemeyiz.
2Windows 10 kullanıyorsanız şu ürün işlevleri şu anda kısıtlı ve kısmen kullanılabilir olabilir: Sistem İzleyici, Sistem belleği taraması, Kendini Koruma, Uygulama Denetimi, Güvenli Para3. Windows 10 ile sürekli uyumluluk sağlamak amacıyla lütfen Kaspersky Lab güvenlik yazılımınız için mevcut tüm yamaları indirip yükleyin. Ürün, Windows 10 Mobil sürümlerinde çalışmaya yönelik değildir. Kısıtlamalarla ilgili tüm ayrıntılara erişmek için lütfen http://support.kaspersky.com/12848 adresini ziyaret edin.
3Bazı ürün özellikleri 64 bit işletim sistemlerinde çalışmayabilir. Daha fazla ayrıntı için lütfen https://support.kaspersky.com/13014 adresini ziyaret edin.
4Microsoft Windows XP kullanıyorsanız ürün, FAT32 dosya sisteminde çalışmaya yönelik değildir.
5Bu platformda yalnızca Kaspersky Safe Browser kullanılabilir.

--------------------

Kaspersky, 14 yıllık geliştirme sürecinin ardından, Kaspersky OS işletim sistemini tamamladı.

Antivirüs yazılımı üreticisi Kaspersky, 11 Kasım 2002 tarihinden bu yana kırılamayan bir işletim sistemi çıkarmak için çalışıyor. 14 yıl sonra nihayet proje tamamlandı. Kaspersky OS, tamamen yeni bir işletim sistemi ve Linux tabanlı değil. Yazılım geliştirme ekibi, olası güvenlik açıklarının ortaya çıkmaması için, işletim sistemini sıfırdan yazmaya karar vermiş.
Bu yüzden projenin başlangıcında sadece mimari ve teknik ayrıntılar üzerinde konuşulmuş. İşletim sisteminin programlanmasına birkaç yıl sonra başlanmış. Kaspersky OS, en yüksek güvenlik taleplerine cevap vermek için tasarlanmış ve tüm saldırılara karşı koyabileceği iddia ediliyor.

Firmanın ifade ettiğine göre, işletim sistemini kırmak için aşırı yüksek bir işlem gücü gerekiyor. Bu tip bir sistem de oldukça pahalı. Kaspersky Labs aynı zamanda yeni işletim sistemine sahip olan ilk network switch cihazını da tanıttı. Bu cihaz, özellikle aşırı yüksek veri güvenliğine ihtiyaç duyan yerler için tasarlanmış.

--------------------

Kaspersky OS Geliyor!

Bugüne kadar güvenlik konusunda en çok tanınan ve tercih edilen Kaspersky güvenlik konusunda önemli bir hamle yapıyor. Kaspersky OS adında yeni bir işletim sisteminin duyurusu yapıldı.

Güvenlik konusunda yıllardan beri yaptığı araştırmalar ve çalışmalar ile en çok güvenilen firmalardan birisi olan Kaspersky geliştirdiği çeşitli uygulamalarla da bilgisayar veya mobil cihazlarda güvenliğin sağlanmasını mümkün kılıyor. Kişilerin büyük bir kolaylık elde etmesini sağlayan Kaspersky şimdilerde ise yeni bir işletim sistemi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.
Resmen Duyuruldu
Resmi blog adresinde yayınlanan bilgilerde Kaspersky olarak adlandırılan yeni bir işletim sistemi için çalışmalara başlandığı, kullanıcı dostu ve aynı zamanda güvenli bir sisteminin geliştirilmesi adına yoğun bir şekilde testlerin sürdüğü belirtildi. Üstelik uzun zamandan beri işletim sistemlerinin geliştirilmesinde Linux üzerine kurulan sistemler eleştiri alırken Kaspersky tarafından yapılan açıklamalarda Linux üzerine yeni bir sistemin kurulmayacağı ve Kaspersky tarafından yepyeni bir sistemin sunulacağı belirtildi.
Güvenlik Üst Seviyede Olacak
İşletim sisteminin herhangi bir şekilde erişime kapalı olması güvenlik konusunda büyük bir kolaylık sağlarken Kaspersky tarafından piyasaya sunulacak yeni işletim sisteminin özellikle güvenliği ön planda tutan kişiler tarafından tercih edilebileceği belirtiliyor. İşletim sisteminin kırılamaz olması ve aynı zamanda sızmasının önlenebilir durumda olması Kaspersky OS’un önemli bir gelişme kaydetmesini sağlayabilir
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,511
Beğeniler
75
#2
Kaspersky Internet Security – Çoklu Cihaz’ın yeni sürümü kullanıcılara verilerinin güvenliğini sağlayabilmeleri için ek imkanlar sunuyor.

Kaspersky Internet Security–çoklu cihaz, Windows, Mac ve Android kullanıcıları için zararlı yazılımlara, tehlikeli web sitelerine, online takibe, sahteciliğe ve para hırsızlığına karşı güvenlik çözümleri sunuyor.

Yeni sürüm özellikle Windows kullanıcıları için birçok yeni fonksiyonu beraberinde getiriyor. Kullanıcılar artık güvenliksiz bir internet bağlantısı kullanımı sırasında verilerini Güvenli Bağlantı sayesinde koruyabiliyor, Yazılım Güncelleyici ve Yazılım Temizleyici aracılığıyla ise cihazlarının potansiyel güvenlik açıklarını kapatabiliyor.

Güvenli Bağlantı

Güvenli Bağlantı özelliği, ağ üzerinden gönderilen ve alınan tüm veriyi VPN teknolojisi ile şifreleyerek kullanıcıların internete güvenli bir şekilde bağlanmasını sağlıyor. Bu fonksiyonun varlığı özellikle finansal işlemler, sitelere yetki verirken veya özel bilgilerin iletilmesi sırasında, yani veri trafiğinin bir yabancı tarafından izlenmesinin ciddi kayıplara yol açabileceği durumlarda önem taşıyor. Aynı zamanda seyahatler esnasında, birçok kişinin güvenliksiz Wi-Fi ağlarına bağlandığı zamanlarda da güvenli bağlantılar önem teşkil ediyor.

Kaspersky Lab’ın araştırmasına göre her beş kullanıcıdan biri (%18) seyahat esnasında siber suçluların saldırılarına hedef oluyor. Yine her beş seyahat eden kullanıcıdan birinin (%18) internet kullanımı sırasında koruyucu bir önlem almaması dikkat çekiyor. Halka açık Wi-Fi ağlarına bağlanırken Güvenli Bağlantı ile korunmak alınması gereken bir önlem olarak karşımıza çıkıyor.

Kaspersky Lab’ın tamamlayıcı koruma özelliği Güvenli Bağlantı, Kaspersky Internet Security – çoklu cihaz 2017’nin ana penceresinden başlatılabiliyor. Özellik aynı zamanda halka açık Wi-Fi ağlarında bağlanıldığında veya bankacılık, e-ticaret, ödeme sistemleri, e-posta, sosyal ağ kullanımı gibi özel bilgilerin paylaşıldığı durumlarda otomatik olarak da devreye alınabiliyor.

Yazılım Güncelleyici

Zararlı yazılımların bilgisayarlara girebilmesine olanak sağlayan en kritik şeylerden biri de cihazda yüklü diğer programların içinde olabilecek hatalar, yani verilen açıklardır. Yazılım geliştiriciler ürünlerini düzenli olarak güncelleseler de, bütün kullanıcılar bu güncellemeleri yüklemeyebiliyor. Yazılım Güncelleyici, güncellenmesi gereken yazılımları otomatik olarak tespit ederek kullanıcı onayını takiben bilgisayarda gerekli güncellemeleri yapıyor ve ayrıca kullanıcılara güncellenmesini istemediği yazılımları seçme veya başkalarını da ekleme imkanı sunuyor.

Yazılım Temizleyici

Kaspersky Lab’ın bir araştırmasına göre, kullanıcıların %37’si kullanmadıkları yazılımları da bilgisayarlarında barındırıyor. Böylece cihazın hafızasını gereksiz yere doldurmak dışında siber suçlulara da sisteme giriş için ek fırsatlar sunuluyor. Yazılım Temizleyici cihazda yüklü tüm programları tarayarak potansiyel risk teşkil edeleri işaretliyor.

Yazılım Temizleyici aynı zamanda kullanıcıların haberi veya net bir şekilde onayı olmadan (örneğin başka bir yazılımın yüklenmesi esnasında) yüklenen, bilgisayarı yavaşlatan, arka planda işleyen, izinsiz şekilde reklamlar veya iletiler gösteren veya neredeyse hiç kullanılmayan programlar konusunda da bilgi veriyor. Yazılım Temizleyici’den ilgili raporu alan kullanıcı söz konusu programları silmek veya cihazda bırakmak konusunda karar verebiliyor.

Eklenen yeni özellikleri dışında Kaspersky Internet Security – çoklu cihaz, finansal işlemlerin çok katmanlı olarak korunması (Safe Money özelliği), istenmeyen yazılımların yüklenmesinin (Application Manager) ve istenmeyen reklam gösteriminin engellenmesi gibi yeni sürümde daha da iyileştirilmiş gelişmiş teknolojilerle donatılmış olarak geliyor.
 

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,511
Beğeniler
75
#3
Sıkı siber güvenlik gereksinimleri olan gömülü sistemler için tasarlanmış KasperskyOS, piyasaya sürüldü.

KasperskyOS, belgelenmemiş işlevsellik ihtimallerini önemli ölçüde azalatarak siber saldırı riskini hafifletmeyi amaçlayan bir işletim sistemi. Kaspersky Lab’ın yetenekli mühendislerinin 15 yılı aşkın bir zaman içerisinde yarattığı KasperskyOS, an itibarıyla dünya çapındaki OEM’ler, ODM’ler, sistem entegratörleri ve yazılım geliştiricilerine ticari amaçla sunulmuş bulunuyor. İşletim sisteminin temel uygulamaları, telekomünikasyon ve otomotiv endüstrileri ile kritik altyapılara özel olarak hazırlandı.

KasperskyOS, gittikçe büyüyen ve her geçen gün saldırıya uğramaya başlamış olan gömülü sistemler ve IoT (Nesnelerin İnternet’i) cihazları için tasarımı dolayısıyla güvenli bir ortam sunuyor. Zengin özelliklere sahip IOT cihazlarının, tüketicilerin dışında kritik altyapılar tarafında da kullanıldığı ve günlük hayatımızın birçok yönünü kontrol etmeye başladığı modern ve bağlantılı dünyamızda, güçlü bir güvenlik yaklaşımı talebi her zamankinden daha yüksek. Kaspersky Lab’ın baştan sona kendi geliştirdiği mikro çekirdek üzerine temellendirdiği yeni çözümü, Ayırma Çekirdeği, Referans Monitörü, Çoklu Bağımsız Güvenlik Seviyeleri ve Flux Gelişmiş Güvenlik Çekirdeği mimarisi gibi güvenlik odaklı yazılım geliştirmenin köklü ilkelerinden yararlanıyor. Belirli endüstriler göz önünde bulundurularak tasarlanmış olan KasperskyOS, bu nedenle yalnızca güvenlik sorunlarını çözmekle kalmıyor, aynı zamanda gömülü sistemler için güvenli uygulama geliştirme ile ilgili organizasyonel ve ticari zorluklara da çözüm üretiyor.

Kaspersky Lab Kurucusu ve CEO’su Eugene Kaspersky, işletim sistemiyle ilgili olarak “En başından beri kendi işletim sistemimizi tasarlamanın büyük bir girişim, yani ticari hale gelene kadar yıllarca çok kaynak ayırmamız gereken bir proje olacağını anlamıştık. Bugün kritik altyapılarda, telekomünikasyon ve finans sektörlerinde, ayrıca hem tüketicilere yönelik hem de endüstriyel IoT cihazlarında güvenliği güçlendirmek konusunda net bir talep görüyoruz. Başlangıçta başka hiçbir güvenlik sağlayıcısının girişme cesareti olmayan riskli bir yatırımdı. Ancak bugün çabalarımız sayesinde, siber saldırılara karşı mümkün olan en üst düzeyde bağışıklık sağlayan ve bağımsız olarak doğrulanabilen ilkeleri temel alan bir ürüne sahibiz” diyor.

Dağıtım esnekliği

KasperskyOS genel amaçlı bir işletim sistemi değil. Gömülü cihazların gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmış. Telekomünikasyon, otomotiv ve sanayi sektörleri olmak üzere üç temel sektörü hedefliyor. Ayrıca Kaspersky Lab, finans sektörü (POS terminalleri ve zayıf istemci PS güvenliği) ve özellikle genel amaçlı Linux tabanlı sistemler ve uç noktalardaki kritik operasyonların güvenliği için de dağıtım paketleri geliştiriyor. KasperskyOS’in belirli özelliklerini uygulayan üç paketle dağıtım kolaylığı sağlanıyor.

KasperskyOS’un gereksinimleri bir müşterinin gelişim sürecine ek bir zorluk getirse de, kendisi maksimum güvenlik sunuyor. Ağ yönlendiricileri, IP kameralar veya IoT denetleyicileri gibi aygıtlar oluşturmak için temel olarak kullanılabiliyor. Telekomünikasyon endüstrisinin, kritik altyapı uygulamalarının ve Nesnelerin İnternet’inin gelişmesiyle ilgili ihtiyaçlara hitap ediyor.

Kaspersky Secure Hypervisor, biraz daha düşük fiyatlı bir çözüm olarak, uygulamaların çalıştırılmalarını, birbirleriyle iletişimleri üzerinde kesin kontrol sağlayarak mümkün kılıyor. Telekom ve otomotiv sektörlerinin ihtiyaçlarını gözeten çözüm, aynı zamanda uç noktaların güvenli işletimi de dahil olmak üzere genel güvenlik amaçları için de kullanılabiliyor.

Kaspersky Security System, alışılagelmiş işletim sistemlerinin yanı sıra, diğer gömülü ve gerçek zamanlı işletim sistemlerine de minimum geliştirme masraflarıyla zorunlu güvenlik getiriyor.

“Yüzde yüz güvenlik diye bir şey yoktur fakat KasperskyOS, müşterilerimize ilk %99’u garanti ediyor” diyen Kaspersky Lab Gelecek Teknolojileri İş Geliştirme Başkanı Andrey Nikishin, şöyle devam ediyor: “Teknik açıdan bakacak olursak, gerçekten karmaşık sayılacak bir ortamda sistemimize herhangi bir kod sokmaya çalışmak nafile olacaktır. Avantajımız şu; kötü niyetli operasyonlar, sistemdeki herhangi bir uygulamanın ayrılmaz bir parçası olan güvenlik ilkeleri kapsamında belgelenmemiş olacağından, ilgili payload (yük) çalışamayacaktır. Dolayısıyla KasperskyOS, günümüzün siber tehditlerine karşı bağışıklığa sahiptir.”

Ulaşılabilirlik

KasperskyOS, şu an için dünya çapındaki OEM’ler, ODM’ler, sistem entegratörleri ve yazılım geliştiricilerine sunulmuş durumda. Halihazırda Rusya’nın sistem entegratörü Kraftway, SYSGO (gerçek zamanlı işletim sistemi PikeOS için Kaspersky Security System ile artırılmış güvenlik) ve Avrupalı sistem entegratörü BE.services (KasperskyOS teknolojisinin özel Programlanabilir Lojik Kontrolörler’e gömülmesi) ile birlikte başarılı projelerin bir parçası oldu. Benzersiz ve her bir müşterinin ihtiyacına özel çözümler sunan bir proje olarak KasperskyOS’un fiyatı da gerekliliklere göre değişiyor. KasperskyOS, Kaspersky Secure Hypervisor ve Kaspersky Security System hakkında ayrıntılı bilgi ve potansiyel müşteri olarak ihtiyaç duyulabilecek iletişim bilgileri KasperskyOS’un özel web sitesinde bulunuyor.

Detaylı teknik bilgilere Securelist.com adresindeki bu yazıdan ulaşabilirsiniz.