Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Kurulum yardimi

AYDEMİR17400

0
Üye
5 Eki 2012
9
0
1
Yeni aldığım next minix hd black uydu alıcısının apartman merkezi sisteminde kurulumunu yapamıyorum kullanma kılavuzuna göre hareket ettiğimde olmuyo acaba nerde yanlış yapıyorum kanallarda sinyal gücü yüzde 36 falan oluyr

mach1

0
Üye
14 Ocak 2012
362
12
18
Diseqc ayarlarına dikkat et portlara turksat hotbird vs hangisinde ona bak dene 1 2 vs diye

mach1

0
Üye
14 Ocak 2012
362
12
18
turksatı önce port 1 dene diseqc 1.0 olan satırda PORT 1 yap
hotbird varsa port 2 yap kaydet
olmazsa tam tersini yap dene

mach1

0
Üye
14 Ocak 2012
362
12
18
Birşey değil umarım yarın kendin halledersin hemen usta çağırma önce kendin dene kurcala beceremezsen ustayı çağır boşa servis parası verme yazık..

AYDEMİR17400

0
Üye
5 Eki 2012
9
0
1
birşey değil umarım yarın kendin halledersin hemen usta çağırma önce kendin dene kurcala beceremezsen ustayı çağır boşa servis parası verme yazık..

bu dediklerini de yaptim olmadi yuzde on sinyal kaltesİ yuzde otuz yedİ sinyal gucu var acaba merkezi sistemden sinyal geliyomu bu durumda ayri anten mi kurmam lazim

mach1

0
Üye
14 Ocak 2012
362
12
18
En iyisi sen mahallendeki en yakın uyducuya gidip bir teknik servis çağırman gelip bir baksınlar önce cihaza sonra sana gelen merkezi sistemdeki sinyal ve kablolara

bagcı

0
Üye
9 Mar 2012
73
4
8
istanbul
bu dediklerini de yaptim olmadi yuzde on sinyal kaltesİ yuzde otuz yedİ sinyal gucu var acaba merkezi sistemden sinyal geliyomu bu durumda ayri anten mi kurmam lazim

arkadaşım öncelikle mach 1 ustam çok güzel anlatmış. fakat anladığım kadarıyla sen biraz acemisin o yüzden ustamın anlattıklarını biraz detaylandırayım sende aynen uygula öncelikle kablo bağlantıların düzgün olmalı konnektör bağlantıların vesaire bunlar için burdan bir şey yapamayız bunların düzgün olduğunu varsayarsak..... menü---kurulum---anten ayarları kısmını okeyle karşına çıkan ekranda sırasıyla

uydu-------------------- türksat 2a3a
lnb frek.---------------- universal (9750-10600)
diseqc 1.0-------------- port 1
diseqc 1.1-------------- etkin değil
motor tipi-------------- sabit anten
polarizasyon----------- otomatik yaparak kanallarına bak sinyal seviyelerini bulunamadıysa her şey aynı kalsın sadece port 1 seçeneğini değiştirerek dene bulman gerekir. bulursan aynı değerleri hortbirt uydusuna uygula ve portunu değiştirerek dene..bulamazsan kesinlikle bağlantılarında sorun vardır kolay gelsin.

AYDEMİR17400

0
Üye
5 Eki 2012
9
0
1
arkadaşım öncelikle mach 1 ustam çok güzel anlatmış. fakat anladığım kadarıyla sen biraz acemisin o yüzden ustamın anlattıklarını biraz detaylandırayım sende aynen uygula öncelikle kablo bağlantıların düzgün olmalı konnektör bağlantıların vesaire bunlar için burdan bir şey yapamayız bunların düzgün olduğunu varsayarsak..... menü---kurulum---anten ayarları kısmını okeyle karşına çıkan ekranda sırasıyla

uydu-------------------- türksat 2a3a
lnb frek.---------------- universal (9750-10600)
diseqc 1.0-------------- port 1
diseqc 1.1-------------- etkin değil
motor tipi-------------- sabit anten
polarizasyon----------- otomatik yaparak kanallarına bak sinyal seviyelerini bulunamadıysa her şey aynı kalsın sadece port 1 seçeneğini değiştirerek dene bulman gerekir. bulursan aynı değerleri hortbirt uydusuna uygula ve portunu değiştirerek dene..bulamazsan kesinlikle bağlantılarında sorun vardır kolay gelsin.

boylede denedım sınyal sadecee degıskenlık gosterıyo 45 oluyo

Garage

0
Üye
30 Eki 2012
3
0
1
Dostlar ben oturma odasina kolayca kurup goruntuyu elde ettim fakat ayni islemi salonda yapamadim. Sinyal %10 u gecmiyor. Salondaki merkezi anten girisndemi problem var acaba. Aydemir17400 siz sorununuzu halledebildinizmi peki?
Birde otrma odasnda izlerken arada sesde birkac saniyelik gitmeler oluyor bunun sebebi nedir acaba?

viast

0
Üye
7 Kas 2012
7
0
1
motor kurulumunda bazı uyduları bulamıyorum 9 derece doğu 5 derece doğu 1 derece batı gibi neden olabilir acaba.