Neler yeni

Mac OS’ta Android Dosya Aktarımı Nasıl Yapılır

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
87
#1


Günümüzde kullanım oranları hızla çoğalmaya başlayan Mac OS işletim sisteminizde Android cihazların içeriğini görmek ve cihazı USB bellek olarak görerek dosya aktarımı konusunda kolaylık öğrenmek istiyorsanız bu haber tam size göre…
İşletim sistemi Android tabanlı olan akıllı telefon ve tabletlerin en çok sevilen yönleri tabi ki özgür yapıda olmaları. Androidli cihazınızı USB kablosuyla herhangi bir bilgisayara bağladığınız cihaz, USB bellek konumuna geliyor ve istediğniz dosya aktarımını kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

Android tabanı kendisine Windows ve Linux tabanlı cihazlarla kolayca uyum sağlayabiyorken Mac OS X‘te nasıl çalışıyor hiç denediniz mi?
Burada bir Dosya Aktarım Yazılımına ihtiyacınız olacak yoksa işiniz zor!
Şimdi sizlere söyleyeceğimiz yazılımı Mac tabanlı bilgisayarınıza yüklemezseniz, Mac OS‘ta Android cihazların içindekileri göremezsiniz.
Android Dosya Aktarım Yazılımı nasıl yapılır?
Özellikle Google’ın Mac tabanlı bilgisayarlar için hazırlayıp sunduğu Android Dosya Aktarımı adlı yazılımı sayesinde, Samsung’un bazı modelleri hariç tüm Android cihazlara ya da bu cihazlardan dosya aktarımı yapabiliyorsunuz.
www.android.com/filetransfer adresine girdiğinizde Mac için Dosya Aktarım Yazılımını göreceksiniz. Toplamda 3.1 MB büyüklüğündeki dmg dosyasını bilgisayarınıza indirin ve uygulamalara atarak ilk aşamayı geçmiş olun.
Samsung’un bazı modelleri hariç Android 3.0 sürümünden yukarı tüm cihazlar için bu yazılımı yükleyip, telefonla ya da tableti Mac OS Pc’nize kabloyla bağladığınız zaman, otomatik olarak cihazın içerisindeki klasörleri görür ve dosya alışverişinde bulunmaya başlayabilirsiniz.


Dosyayı belirttiğimiz siteden indiriniz

Dosya Mac uygulamalar dosyasına atıldı, karşınıza bu ekran çıkacak
Android dosyasını resimde görülen dosya içine atıyoruz, değiştirme yazısını onaylıyoruz.

Mac Pc için Android kurulumu yapıldı ve Android amplemi altta çıktıAnroid telefonumuzu kablo ile Mac pc ye bağladık

Evet Mac PC bağlanan android telefonu otomatik olarak gördü ve içindeki dosyayı açtı.( Bazı android telefonlar sizden onay isteyebilir!)