Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Machina3d ip tv sorunu

cemal07

0
Üye
17 Ocak 2012
21
0
1
iyi geceler ip kanallarını yükledim fakat bazı kanallar açılıp sesli görüntülü bazılarında ise sadece ses var görüntü yok yardımcı olurmusunuz kolay gelsin.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
iyi geceler ip kanallarını yükledim fakat bazı kanallar açılıp sesli görüntülü bazılarında ise sadece ses var görüntü yok yardımcı olurmusunuz kolay gelsin.

Öncelikle cihazınızı arka anahtardan kapatıp tekrar açınız ve duruma yeniden bakınız sorun devam ediyor ise buraya o ses olupta görüntü gelmeyen kanalların isimlerini yazınız hemen kontrolünü yapıp size yardımcı olmaya çalışalım.

akifhasan

0
Üye
17 Ara 2012
92
4
8
Konya
haydar : medya portalı acıyom ve cıkmak istediğimde bir türlü cıkamıyom fabrika ayarlarına gelince cıkabiliyom her yolu denedim ama cıkmıyo
neden acaba
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
haydar : medya portalı acıyom ve cıkmak istediğimde bir türlü cıkamıyom fabrika ayarlarına gelince cıkabiliyom her yolu denedim ama cıkmıyo
neden acaba
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Selamlar kardeşim size tavsiyem öncelikle şunlar olacaktır...
1.Mümkün olduğunca hazır kanal listesi kullanmayınız.( Bu durum sonradan yüklenen yazılımlarda DATA çakışmasına neden olmaktadır.)
2.Eğer kendi kanal listenizi kullanıyorsanız ve çoktandır yenilemedi iseniz yine aynı şekilde DATA çakışması nedeni ile bu sıkıntılar olmaktadır.Eğer durum öyle ise o halde hiç üşenmeden cihazın üzerinde gelen yazılım üzerine yeniden yapılandırma yapıp kanalları taratınız.
3.Her yazılım yükledikten sonra muhakkak cihaza en az 3 sefer 4 bölümün hepsini sil yaparak KOMPLE fabrika ayarları yaptırınız.( Tabii bunu yapmadan YEDEKLERİ almayı UNUTMAYINIZ.)
4.Birde bu DNS durumu var eğer MODEM yada MACHİNADA sonradan girili DNS var ise onları kaldırıp DHCP konumu AÇIK olarak cihaza IP aldırınız.(Eğerki TAVŞAN kullanmak için bu DNS girili durumu var ise o halde tavşan izleme bittikten sonra sevgili KARBON kardeşiminde yazdığı gibi,girdiğiniz dns yi silip yazmış olduğum gibi DHCP konumunu AÇIK olarak yapın cihazı arka anahtardan kapatıp tekrar açarak IP aldırınız.)
5.YUKARDA yazılan bilgiler doğrultusunda gerekeni yapıp cihazınınızdaki durumu burada paylaşınız.