Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Minix bir gun sonra calismiyor

radjab

0
Üye
20 Ağu 2012
2
0
1
Merhaba arkadaslar,

Tahminen iki ay once Cevahir Teknosa-dan Mavi Minix HD aldim. Fakat evde tum ayarlamalari yaptiktan sonra, alet guzel calisiyor. Fakat bir gun gecktikten sonra alet kesinlikle
calismiyor. Televizyon ekraninda HDMI portunda sinyal yok diyor. Bir turlu anlam veremedim ve servise
gonderdik, bir sorun yok biz reset ettik dediler. Ve dun aksam yine tum ayarlamari yaptik
bir kac kere kapattik/actik calisiyordu. Fakat bugun sabahleyin yine alet kesinlikle calismiyor
farkli HDMI portlarini da denedim, sinyal yok diyor. Power LED yesil yaniyor ama video
sinyal yok.

Bir fikri olan var mi ? yardimlariniz icin tesekkurler

dt6767

0
Özel Üye
20 Tem 2012
231
175
43
Merhaba arkadaslar,

Tahminen iki ay once Cevahir Teknosa-dan Mavi Minix HD aldim. Fakat evde tum ayarlamalari yaptiktan sonra, alet guzel calisiyor. Fakat bir gun gecktikten sonra alet kesinlikle
calismiyor. Televizyon ekraninda HDMI portunda sinyal yok diyor. Bir turlu anlam veremedim ve servise
gonderdik, bir sorun yok biz reset ettik dediler. Ve dun aksam yine tum ayarlamari yaptik
bir kac kere kapattik/actik calisiyordu. Fakat bugun sabahleyin yine alet kesinlikle calismiyor
farkli HDMI portlarini da denedim, sinyal yok diyor. Power LED yesil yaniyor ama video
sinyal yok.

bence cihazda sorun yok.ilk açılışta benim cihazımda geç açılıyor cihaz aynı modem gibi kendini kuruyor. 5- 10 saniye bekleyin.

sezar

0
Üye
10 Haz 2012
48
0
6
bende next 18500 + var astradan türksata geri dönüşte aynı şeyi yapıyo sinyal yok çıkıyo anten ayarlarına girip tekrar dayzek 2den 3e 3den 2 ye yapınca sinyal geliyor

sonbalina

0
Üye
22 Ağu 2012
13
0
1
Merhaba arkadaslar,

sinyal yok.

Aynı sorun bende var.
Fakat benim hiç açılmadı :)
Sürekli sinyal yok diyor.
Ne ayarları yaptınız yazar mısınız?
Ben de uygulamak istiyorum belki bende olur.

sonbalina

0
Üye
22 Ağu 2012
13
0
1
Araştırdığım kadarıyla benim tv ve uydu alıcısı yani samsung 6140 ve next minix hd black
Bir başkasında herhangi bir ayar yapmadan çalışmış..
Enteresan..

sonbalina

0
Üye
22 Ağu 2012
13
0
1
önceki probleminiz Sinyal yok uyarısı mı yok parazitlenme mozaiklenme gibi şeyler mi?

Tv yi açtım..
O kırmızı bir ekran geldi kız kulesi galiba.
Daha sonra kablolarınızı düzeltin takılı değil gibisinden uyarı çıktı.
Sonra sürekli sinyal yok yazıları çıktı.

Tv ci adamı çağırdık.
LNB nin yönünü değiştirdi.
Tv yi açtı ve oldu.

radjab

0
Üye
20 Ağu 2012
2
0
1
Arkadaslar,

LNB-in yonunu degistirmek ne demek oluyor ? Veya ben TVci cagirirsan LNB desem anlicak mi hemen ?

Ben simdilik aksam TV-yi kapatirken mini HD-yi de kumandadan kapattiktan sonra elektrik prizinden cikariyorum. sabahleyin de TVyi actiktan sonra tekrar prize takip oyle aciyorum ve bir sorun cikarmiyor tam bir cozum degil ama simdilik idare ediyorum boyle.

mach1

0
Üye
14 Ocak 2012
362
12
18
Yukardaki kişide sinyal sorunu varmış çanak yada lnb rüzgardan kayar bazen sinyaller düşer yada tamamen bozulur ustada gelir çanağın yönünü ayarlar yada lnbnin düzelir seninki tv de görüntüyü alamama video sinyali bağlantı olmaması kablodan olabilir yada menuden ayalarlarından 1080 vs o ayarlara dikkat et

aademr

0
Üye
3 Ağu 2012
16
0
1
slm benimde next minix hd cihazım arızalandı.menüde gezinirken birden kilitlendi görüntü gitti led yeşil yandı fişten çıkarıp taktım kumandayı görmedi bir türlü resetlemek de işe yaramadı cihaz aşırı ısınıyordu soğumasını bekledim anlayacağınız olmadı servide verdim 10 gün içinde yapıldı.cihazın flası değişmiş..cihazdan memnundum ama aşırı ısınma kanal geçişleri sıkıntıı var birde bu arzıza tuz biber oldu..inşallah tekrarlamaz