Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Minix HD Serileri İnternet Bağlantısı Sorunları.(Başka Konu Açmayınız.)

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
az biraz bekleyin arkadaşlar.. vaad edilen illaki olucaktır.. next vaad edilmeyenleride extradan yaptığı için bu kadar taşlanıyor yazık.. iptv özelliği bugüne kadar hangi next modelinin kutusunda özellikleri arasında yada kullanma klavuzunda yazılmış.. lütfen fazla abartmayalım..
biraz sabredin.. talepler doğrultusunda yeni versiyonlar hazırlanıyor..

Yazılanlar arasında IPTV den bahsetmediğimizi herkes biliyor sanırım. Saptırmayalım lütfen.

Kutuda yazılanlar : Hava durumu, RSS, Youtube

Bunlardan hangisinin çalıştığını söyleyebilirnisiniz?

RSS: Çalışıyor demeyin. İki satır bilgi. RSS bu değildir. Artı yeni kanal girmeyi deneyen oldumu?

Hava durumu : Çalışıyor mu?

YOUTUBE : Çalışıyor mu? 360P lerde çalışır gibi yapıyor. O çamur gibi videolardan siz bir şey anlıyormusunuz? Tabi connection error vermezse....
500 üzeri pixel deneyip de çalıştığını söyleyen var mı? Kaldı ki 720P, 1080P videolar izleniyor artık. Bunları izleyebilen var mı? Eğer yapıyor deniyorsa ve 20mbps internet hızı ile ile Bilgisayarımdan izleyebiliyorsam bu cihazla da izleyebilmeliyim, öyle değil midir.

IPTV falan beklemiyoruz bu cihazdan, söylenenler çalışsın diye bekliyoruz.
Ama ilgilenen bile yok.

Next ne çalışıyor?

IPTV mi? Hani iki hafta sonra idi? 2 ay oldu. Böyle durumlarda süre verdiğinizde uymalısınız. Hal böyle olunca insanlar ister istemez sitem etmeden edemiyor.

Ya iki hafta da yapacağız demeyin, yada yapın. Taahhüt etikleriniz de düzgün çalışsın.
Çalışmıyorsa da RAM'i yetersiz deyin, savunmayın, biz de cevap vermek zorunda kalmayalım.

Bu cihazla yalnızca TV yayınları iyi bir biçimde alınır diyelim ve birbirimizi incitmeyelim.

Donanım fakiri cihazları IPTV, YOUTUBE çalıştırır diye teknolojiyi bilmeyen insanları kandırmayalım.

Bilgisayarımda 1080P video izleyebiliyorum. Bu cihaz nasıl yapabilir bunu. Nasıl mümkün olabilir. Grafik işlemcisi varmıdır bunun. Kaç GB dır varsa. 250-300MB RAM ile YOUTUBE çalışır mı arkadaşlar.

Ha bilmediğiniz için oynatır sanıyorsanız bilenlere kulak verip öğrenin. Ha bile bile yapıyorsanız, insanları kandırmaya çalışmayın.

Ayıptır.

Son düzenleme:

selo378

0
Üye
28 Ağu 2012
17
0
1
******** 500 kullanıyordum.Next mini hd aldım.Daha fazla memmunum.Serveri flaş ile yükle tamam.. 666666 aç astra tamam,

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
******** 500 kullanıyordum.Next mini hd aldım.Daha fazla memmunum.Serveri flaş ile yükle tamam.. 666666 aç astra tamam,

Ne tür server'lar kullanıyorsunuz? Internette bir sürü var ama, ben daha Minix HD de hiç bir deneme server bile çalıştıramadım henüz. Gerçi biraz eğilmek lazım üzerine ama vakit de bulamıyorum pek.

Bu konuda bilgisi olanlar aydınlatabilirlerse seçenekler konusunda memnun olurum.
Ama ben de astra ve hotbird yok. İlk toplantı da sitede tepeye bir de hotbird için çanak koydurmaya çalışacağım ama bunları izlemeye vakit de yok aslında. 42 de neler yapabiliriz ona bakmaya çalışıyorum aslında. Bilenler PM den aydınlatabilir mi? Ücretli server'larla çözmek lazım sanırım, öyle değil mi? Çalışan deneme Cline iletebilecek varsa memnun olurum.
Gerçi konu başka başlığa doğru dağıldı biraz ama.....

Teşekkürler

mach1

0
Üye
14 Ocak 2012
362
12
18
42de birşey yapamazsın boşa arama 19 13 16 23.5 vs çanaklar taktır..

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
Şu şekilde kolayca çözebilirsiniz:

* Uydu alıcı hariç bütün cihazlar kapalı olsu
* Uydu alıcıyı internete bağlayın.
* Modem arayüzüne gidip dhcp bölümünden yada modem modeline göre ağdaki cihazlar listesinden cihazı rezerve edin.
* Böylece aynı ip yi başka hiçbir cihaz alamaz ve çakışma olmaz.

Diğer taraftan sorun aslında next ile ilgili; IP çakıştığı zaman yazılımında yenilemeyi sağlayan bir rutin yada paragraf yok. Ve belli bir süre devam eden time out'u da aşamayınca RAM'i tüketiyor ve işlemci yetersiz kaldığı için kendini resetliyor.

Burada bir bilgiyi eksik bırakmamak için tekrar edit ediyorum:
Diğer taraftan modem rouyer'ın bir portundan 10'lu bir switch'e, oradan başka bir switche oradan da başka bir switche bağlantı yapsanız bile bu switchlere bağlı bütün bilgisayarlara DHCP otomatik IP verebilir. Bunda bir sıkıntı yoktur. Bu durumda yalnızca IP latency süresi artar yani ip paketleri bir bilgisayarın direkt router portuna bağlı olduğu durumdan çok az daha geç iletilir. Bu da yalnızca ciddi yazılım uygulamalarında bazı durumlarda sorun çıkartabilir.
Bu gecikme de kullanılan switch lerin türüne ve birbiriyle olan uyumuna, bağlantı şekline göre az yada çok olarak değişebilir.
Faydalı bir bilgi olacağını umarım.

Kolay gelsin

Son düzenleme:

bro

0
Üye
5 Kas 2012
9
0
1
Youtubea girebiliyorum f share de acik ancak sifreli kanallar durup dururken acilmamaya basladi, nedenini bilen var mi arkadaslar?

euclıd

0
Üye
23 Kas 2012
1
0
1
saygılarımla ...aranıza yeni katıldım arkadaşlar.youtube giriyorum fakat network üzerinden güncelleme yapamıyorum conneccted server failed yazısı çıkıyor yardımınızı bekliyorum.modemin kablosu ile bağlanıyorum.

gemici41

0
Üye
5 Ara 2012
4
0
1
next minix fhd cihazını yeni aldım,hangi vifi usb aparatı kullanmalıyım.teşekkürler

cbox2012

0
Üye
26 Şub 2013
1
0
1
Youtube açmak istediğimde Movie not founded in serv yazısı geliyor ve açılmıyor minix pembe olan cihazımda son versiyon yazılım olmasına rağmen youtubeyi kullanamıyorum lütfen acil yardım..

fizahtek

0
Üye
3 Ocak 2013
1
0
1
Aynı sorunu bende yaşıyorum. cbox2012 Movie not founded in serv yazılımı güncelledim. Düzelmedi. Eski yazılım ile bir ara izleyebiliyordum.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Aynı sorunu bende yaşıyorum. cbox2012 Movie not founded in serv yazılımı güncelledim. Düzelmedi. Eski yazılım ile bir ara izleyebiliyordum.

Youtube açmak istediğimde Movie not founded in serv yazısı geliyor ve açılmıyor minix pembe olan cihazımda son versiyon yazılım olmasına rağmen youtubeyi kullanamıyorum lütfen acil yardım..

menümde youtube yok. ne yapmam gerekiyor. şimdiden teşekkürler

http://www.next.web.tr/announcement.php?f=250&a=75
Youtube izlenebilme özelliği olan Next Serilerinde Youtube altyapı sıkıntısı nedeniyle (Next ve Diğer marka ,modellerde de aynı sorun var ) açılmama sorunu oluşmakta..Bu sorunun yaşandığı ilgili serilere Youtube düzeltilmiş yazılım verilecektir..Yazılımlar verildiğinde forumdan da duyurusu yapılacaktır.!

nationel

0
Üye
13 Eyl 2013
2
0
1
izmir
wifi bağlantı sorunu zaman aşımı bağlantı başarısız

arkadaşlar wifi özelliğinde şifreyi girdiğim zaman zaman aşımı bağlantı başarısız hatası alıyorum şifreyi kaldırdığım zaman sıkıntı yok ama şifreyi aktif ettiğim zaman aynı hatayı tekrar veriyor next firmasını aradığımda bana çift antenli modemlerde sıkıntı ama tek antenli modemlerde girildiği bilgisi verildi pek kafama yatmadı wpa2 bağlantısı kullanıyorum hatta web ile denedim sonuç aynı airties firmasını aradım sağolsunlar onlarda elinden geleni yaptı ama sonuç değişmedi ne yapabilirim başka şimdiden teşekkür ederim

bag52

0
Üye
1 Ara 2013
3
0
1
next minix hd uydu alısına sahibim ve internete bağlanamıyorum ethernet kablosu ile

başlıktada bahsettiğim gibi ethernet kablosu ile internete bağlanmaya çalşıyorum dhcp açık yapıyorum ip yenile diyorum. modemim 4 port 1 port bilgisayarıma gidiyor modemde ışığı yanıyor 1 port uydu alıcıma fakat modemde ışık yanmıyor. ve dhcp açık yapıp ip yenile dediğimde "DHCP Ayarlanıyor.iptal etmek istiyorsanız OK veya EXIT tuşlayın ekranında kalıyor 1 saat süredir bu şekilde. yardım edermisniz.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
başlıktada bahsettiğim gibi ethernet kablosu ile internete bağlanmaya çalşıyorum dhcp açık yapıyorum ip yenile diyorum. modemim 4 port 1 port bilgisayarıma gidiyor modemde ışığı yanıyor 1 port uydu alıcıma fakat modemde ışık yanmıyor. ve dhcp açık yapıp ip yenile dediğimde "DHCP Ayarlanıyor.iptal etmek istiyorsanız OK veya EXIT tuşlayın ekranında kalıyor 1 saat süredir bu şekilde. yardım edermisniz.

Ethernet kablosu sağlam mı ? kontrol ettiniz mi ? bilgisayarınıza giden kabloyu cihaza takmayı denediniz mi ?

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
evet kablo bilgisayar ve modem arasında çalışıyor. yerel network ayarlarına girip http://www.**********.com/Next_18500-Minixhd_freeshare_acma_islemi.html buradaki anlatınları yapıyorum fakat bir gelişme kaydolmuyor. dhcp ayarlanıyor..... yazısında kalıyor

selam cihaza bağladığın Ethernet kablosunu çıkarıp tak (dhpc ayarlanıyor uyarısı alınca bunu yapıcan) bazen soketteki pin ler temas etmeme durumu olabiliyor muhtemelen değmiyordur beklerken dediğimi yap cihaz üzerindeki lambaların yanıp söndüğünü göreceksin bağlantı kurulacak