Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Minix yazılım yükleme sonrası off

muko

0
Üye
26 Şub 2012
2
0
1
Merhabalar,
24.02.2012 yazılım yüklememeye çalışırken şöyle bir mesaj aldım."BIN uyumlu değil yinede yüklemek istermisiniz" diye bir ekran geldi. İPTAL basacakken yanlışlıkla YUKLE ye bastım. Sonrqası masmavi bir ekran.Ne yapmam lazım desem kurtarabilirmiyiz.Forumdaki ilk mesajdaki " Next_YE-17500HDMICX_Silver.zip"i yüklerken oldu bu.Yoksa Minix için değil mi bu ?
selamlar&sevgiler
Muko

muko

0
Üye
26 Şub 2012
2
0
1
Çok teşekkürler kabloyu yapmak kolayda artık rs232 li desktop bulmak daha zor..Yardımlarınıza teşekkürler.
Bide o duyuru neden minixHD nin altında acaba,bi anlık atlamayada neden olabilir(benim gibi)
İyi geceler

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
373
113
İstanbul
www.next.web.tr
Çok teşekkürler kabloyu yapmak kolayda artık rs232 li desktop bulmak daha zor..Yardımlarınıza teşekkürler.
Bide o duyuru neden minixHD nin altında acaba,bi anlık atlamayada neden olabilir(benim gibi)
İyi geceler

USB 'yi RS232 dönüştürücüler ile tüm bilgisayarlarda yazılım atabilirsiniz.

'' Duyuru '' tüm konuların üstünde veya altında ana konulardan ayrı olarak otomatik olarak çıkmaktadır. Amaç forumda dolaşan kullanıcılarımıza son bilgiyi aktarmaktır.

Sizin ve diğer kullanıcılarımızın daha dikkatli olmalarını temenni ederim.

Saygılarımla

mtarkani

0
Üye
2 Mar 2012
1
0
1
Usb üzerinden en güncel yazılımı yüklemek istedim ama cihaz bir daha açılmadı. her seferinde servise götürmek istemiyorum. Usb - rs232 çevirici ile notebook tan yazılım editörü yüklemek istiyorum. Mümkün mü?

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Usb üzerinden en güncel yazılımı yüklemek istedim ama cihaz bir daha açılmadı. her seferinde servise götürmek istemiyorum. Usb - rs232 çevirici ile notebook tan yazılım editörü yüklemek istiyorum. Mümkün mü?

Evet mümkün,USB - RS232 çevirici adaptör kullanarak yazılımı Pc üzerinden yükleyebilirsiniz, Jack to RS-232 çevirici kabloyu da verdiğim yukarıda verdiğim linkteki gibi yaptırmayı unutmayınız.

Kolay gelsin.

aybozy

0
Üye
25 Mar 2012
1
0
1
merhabalar yazılım yükleme işlemi bitti ama uzun süredir hiçbir şey gelmedi ekrana kumandan aç kapa yaptım olmadı adaptörü çıkarıp taktım gene olmadı ne yapmam gerekiyor acaba

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
merhabalar yazılım yükleme işlemi bitti ama uzun süredir hiçbir şey gelmedi ekrana kumandan aç kapa yaptım olmadı adaptörü çıkarıp taktım gene olmadı ne yapmam gerekiyor acaba

Eğer cihazın IR(kumandaya görmeye yarayan küçük aparat) gözünde yeşil ışık yanıyorsa, kumandadan V-Format(Yeşil tuş) tuşuna basarak video çözünürlüğünü değiştirmeyi deneyiniz. IR Eğer kırmızı ise ve kumandada problem yok ise cihaz faaleyete geçmiyor ise imkanınız var ise;

İmkanınız varsa linkte bulunan kabloyu yaparak(yaptırarak)
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=96

Lİnkteki son yazılımı
http://www.next.web.tr/forumdisplay.php?f=22

Lİnkteki editör ile ''Include Bootloader'' seçeneğini işaretleyerek tekrar yükleyiniz.
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=7

Yada size en yakın teknik servise götürünüz.

nuans_ankara

0
Üye
28 Haz 2012
1
0
1
merhahaba usta benın next mınıx hd yenı aldım ama ıntenet olmadıgı ıcın cep telefonundan nex mınıx eternet gırısıne takarsam olurmu tşkler