Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

next 19500 cıs wifi

kazım062

0
Üye
14 Ara 2011
45
4
8
arkadaşlar ben bu cihazı yeni aldım.siz değerli forum üyeleri ve yöneticilerinden kanal yedeğe alma,key yükleme ve kablosuz 3 g router modeme (vıın) nasıl bağlanabilirim.bilgi almak istiyorum.selamlar saygılar.......

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
arkadaşlar ben bu cihazı yeni aldım.siz değerli forum üyeleri ve yöneticilerinden kanal yedeğe alma,key yükleme ve kablosuz 3 g router modeme (vıın) nasıl bağlanabilirim.bilgi almak istiyorum.selamlar saygılar.......

Selamlar ;
Kéy yükleme işlemi :

Cihazınızın modeline uygun softcam dosyasını buradan indirin
http://www.next.web.tr/showpost.php?p=213&postcount=1

Daha sonra FAT32 olarak biçimlendirilmiş USB belleğinize bu dosyayı sıkıştırılmış dosyadan çıkartarak alın ve cihazınıza takın ekranda USB Hazır diğer bilgi ekranı gelecektir.
Menü - Multimedya - USB Medya oynatıcı kısmına gelin burada çıkan ekranda USB belleğinizde bulunan Superior_Softcam.kéy dosyanızı bulun üzerine gelip OK tuşuna basın gelen ekranda güncellemek istiyor musunuz kısmını evet yaparak yüklemeyi yapınız. eğer bir sıkıntı yok ise güncelleme başarılı diye bilgi ekranı çıkacaktır.

Kanal yedekleme için ise ;

USB belleğiniz takılı iken Menü - Multimedya - USB Medya oynatıcı kısmına gelip kunadadan sarı tuşa basarak yedekleme yapacağınız işlemi seçebilirsiniz iki seçenek var birisi Kéy yedekleme..burada cihazınızda bulunan kéy dosyasını yedekleyebilirsiniz,diğeri ise Veri yedekleme siz bu kısmı OK ile seçip gelen Ekrandaki Upload Database sorusuna evet diyerek kanal yedeğinizi USB belleğinize almış olursunuz.

3G modem Ayarları
3G modem kullanmadığımdan bu konuda size sadece talimatları söyleyeceğim deneme yapmadım.

3G modeminizi cihazınıza takınız.

Menü - MultiMedya - Ağ Ayarları - 3G Modem Setup bölümüne gelip

3G module Type : E173/E1550
Access Point : User Define
Bağlandı : No yazan kısma gelio OK tuşuna basarak gelen 3G Modem Enable ? sorusuna Evet yaparak 3G modeminizin bağlanmasını bekleyin

User Define menüsünde Vodafone için ayarlarımızı aşağıdaki gibi yapıyoruz.

APN Name=internet
Dial Number=*99#
Kullanıcı Adı=vodafone
Şifre=vodafone

User Define menüsünde Avea için ayarlarımızı aşağıdaki gibi yapıyoruz.

APN Name=internet
Dial Number=*99#
Kullanıcı Adı= bu kısmı boş bırakıyoruz.
Şifre=bu kısmı boş bırakıyoruz.

User Definee menüsünde Turkcell için ayarlarımızı aşağıdaki gibi yapıyoruz.

APN Name=mgb
Dial Number=*99#
Kullanıcı Adı= bu kısmı boş bırakıyoruz.
Şifre=bu kısmı boş bırakıyoruz.

Kolay gelsin.

kazım062

0
Üye
14 Ara 2011
45
4
8
verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ediyorum sayın karbon.selamlar saygılar..............

kazım062

0
Üye
14 Ara 2011
45
4
8
sayın karbon wifi bağlantı dediğiniz gibi yaptım bağlanıyor deniliyor fakat 15-20 dakika beklediği halde yinede bağlanmıyor.vıın ayarları apn mgb *99# diğer alanlar boş.selamlar.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
sayın karbon wifi bağlantı dediğiniz gibi yaptım bağlanıyor deniliyor fakat 15-20 dakika beklediği halde yinede bağlanmıyor.vıın ayarları apn mgb *99# diğer alanlar boş.selamlar.

Cihazı arka anahtardan kapatıp açarak deneyiniz.

Kolay gelsin.

muratusta

0
Machina3D VIPClup
28 Eki 2011
429
6
18
hocam vadafon problem yok hangisini kulanıyorsun açıklamallı yazsan teşekkürler

kazım062

0
Üye
14 Ara 2011
45
4
8
arkadaşım turkcelll vıın kullanıyorum.acces pointte tp link mr 3420 kullanıyorum selamlar.........

kazım062

0
Üye
14 Ara 2011
45
4
8
arkadaşlar sorun giderilmiştir.vıın ile internete bağlandı cihaz,ilginize teşekkür ederim.iyiki forumlar var selamlar.....