Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina Genel Sorunlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
95
28
Arkadaşlar astra 19 da bulunan 12012v29700 deki kanallar sizde açılıyormu daha önce seyrettiğim bu kanallar şu an sinyal olmasına rağmen göstermiyor. Kanallarda sarı renkli yani açık olarak görülüyor. Sorun bendemi yoksa genelmi. Kanallar= Canal+ Canal+ Decale Canal+Cİnema Canal+Sport Cine+ Frissic Canal+Family Canal+Series

ercanbero

0
Üye
3 Eki 2016
47
0
6
Arkadaşlar astra 19 da bulunan 12012v29700 deki kanallar sizde açılıyormu daha önce seyrettiğim bu kanallar şu an sinyal olmasına rağmen göstermiyor. Kanallarda sarı renkli yani açık olarak görülüyor. Sorun bendemi yoksa genelmi. Kanallar= Canal+ Canal+ Decale Canal+Cİnema Canal+Sport Cine+ Frissic Canal+Family Canal+Series

Bazen açılmıyor. Herhalde server yoğunluğundan olacak.Yani normal bir durum.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul

Bazen açılmıyor. Herhalde server yoğunluğundan olacak.Yani normal bir durum.

Arkadaşlar bu vesile ile hem cevap hemde bilgi vermek adına bu konu ile ilgili bir şeyler karalamak istiyorum. Sadece bu frekans değil ASTRA-19* derceden yayın yapan C-SAT paketinde uzun zamandan beri maalesef sıkıntı yaşanıyor.Bunun nedeni söz konusu yayıncı platformun SECA şifreleme sistemini terkederek sadece VİACCES ve NAGRA-3 üzerinden yayın yapmasıdır. VİACCESTE maaelesef çok büyük sıkıntı içindedir piyasada doğru dürüst çalışan kart kalmadığından tüm paylaşım çeşitlerinde maalesef bu durum yaşanmaktadır.Birde buna zaman zaman eklenen ataklar eklenince izlenebilen kanal sayıları gittikçe azalmaktadır.Diğer NAGRA-3 kartları ise daha neyin ne olduğu belli değildir zaten olsaydı bu şekilde olmayıp yine izlenebilir halde olurdu.Yani kısacası C-SAT paketinde durum budur dostlarım izlenebileceği kadar izlenecek izlenen yanımıza kar kalacak...

sadin

0
Üye
4 Ara 2016
2
0
1
Arkadaşlar Next 2000 hd aldım ama bir türlü wifi ye bağlanmıyor? Ne yapmam gerekiyor. Dün aldım satıcıda kapalı dün akşamdan beri uğraşıyorum olmuyor çıldıracağım.

blue_blue

0
Üye
30 Nis 2012
167
72
28
Bendeki Cihazin LAN giriş yuvasida arada sikinti veriyor.LAN kablo baglanti sagliyor isiklar yaniyor ama kablo TAK diye oturmuyor ve zamanla cihazin yuvasindan cikiyor.(kablonun mandali saglam).ReceiverinFabrika cikisi bu sekilde, kablo TAK diye oturmuyor,siz diger kullanicilarda da durum aynimi acaba?

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Bendeki Cihazin LAN giriş yuvasida arada sikinti veriyor.LAN kablo baglanti sagliyor isiklar yaniyor ama kablo TAK diye oturmuyor ve zamanla cihazin yuvasindan cikiyor.(kablonun mandali saglam).ReceiverinFabrika cikisi bu sekilde, kablo TAK diye oturmuyor,siz diger kullanicilarda da durum aynimi acaba?
ben wifi ile kullanıyorum siz yazınca kablo ile deneme yaptım bir ucundaki soket takılınca kablodan çektinmi yuvasından çıkmıyor ama diğer uçtaki soket öyle değil takınca kablodan çektim yuvadan kolayca çıktı halbuki görünürde sağlam kilit parçası olması gerektiği gibi ve esnek buna rağman oturmadı bence soketi değiştirin

neroxxxx

0
Üye
5 Tem 2016
56
0
6
selamlar ustalar benim cihaz iki günlük cihazı tanıma aşamasındayım ücretli iptv var sinema seyrederken seyrettiğim sahneyi tekrarlıyor birde bedava bulduğum m3u larda vod ları izlerken 2..3 dakika sonra cihaz tamamen kapanıyor ve açılıyor

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
selamlar ustalar benim cihaz iki günlük cihazı tanıma aşamasındayım ücretli iptv var sinema seyrederken seyrettiğim sahneyi tekrarlıyor birde bedava bulduğum m3u larda vod ları izlerken 2..3 dakika sonra cihaz tamamen kapanıyor ve açılıyor

Arkadaşım öncelikle selamlar bakın ne güzel yazıyorsunuz kendinizde o bahsettiğiniz sorunlar sizin servis aldığınız yerler ile ilgilidir.! Ayrıca internet hızınızda bu konuda belirleyici bir durumdur. Bunun cihazla uzaktan yakından bir alakası yoktur.Adı üzerinde FREE server lerden ancak bu kadar şöyle güzel bir sunucu bulun sonra yaslanın arkanıza cihazın keyfini çıkarın.(Bakın çok net bir şey yazacağım dün akşam maçı aynen sıkıntı falan olmadan izledim. İnternet hızım net olarak 13 MB civarı.)

neroxxxx

0
Üye
5 Tem 2016
56
0
6
sevgili ustam cihaz süper eğer bu yeni aldığım cihaz da arıza var ise değştirmek için bun ları yazıyorum ben ücretli iptv kullanmaktayım aynı ücretli iptv amigo plush da sinema izlerken 4.5 saniye geri sarıp aynı sahneyi tekrarlamazdı beleş bulduğum m3u larda video izlerken 2 dakika sonra cihaz kendi kapanıp açılma gibi bir durumda yaşamazdım.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
sevgili ustam cihaz süper eğer bu yeni aldığım cihaz da arıza var ise değştirmek için bun ları yazıyorum ben ücretli iptv kullanmaktayım aynı ücretli iptv amigo plush da sinema izlerken 4.5 saniye geri sarıp aynı sahneyi tekrarlamazdı beleş bulduğum m3u larda video izlerken 2 dakika sonra cihaz kendi kapanıp açılma gibi bir durumda yaşamazdım.

Sevgili kardeşim bana ister inanın ister inanmayın dün akşamki maçı ayaklarımı uzattım çayımı yudum yudum içip izledim.!!! Şunda buymuş bunda buymuş ben test edemediğim hiç bir şey hakkında fikir yürütemem...

pio

0
Üye
16 Kas 2016
9
0
1

Sevgili kardeşim bana ister inanın ister inanmayın dün akşamki maçı ayaklarımı uzattım çayımı yudum yudum içip izledim.!!! Şunda buymuş bunda buymuş ben test edemediğim hiç bir şey hakkında fikir yürütemem...

haydar by merhaba anladığım kadarıyla siz iptv izliyorsunuz benim evde internet bağlatamadık hat yok dolu diye ama merak ettiğim kota sınırı hergün izlersek ne kadar bikota gerkli iptv için ben 75 düşünüyorum tabi Telekom internet bağlarsa

bigex11

0
Üye
19 Ocak 2016
132
0
16
arkadaşlar minix mancinide flaş bellekten film seyredemiyorum flaşı tanımıyor ne yapmalıyım

yilmaz43

0
Üye
9 Şub 2012
56
42
18
69
Tavşanlı -Kütahya
Next Machine 2000'in ilk kulanıcılarındanım. 1.yazılımda böyle bir sorun yoktu. Sorun daha sonra verilen (18.Kasım) yazılımdan sonra başladı. Sorun ne:Diyelim Astra 19,2yi tarattık. 1000'e yakın kanal var. Gerekli olmayanları sildik. Mavi tuşa bas silindi.Exıt tuşuna bas kaydet. Sonra Kanal yok (NO CH)uyarısı geliyor. Cihazı fişten çekip,tekrar açtığımda kanallar geri geliyor. Bu sorun yazılımsal mıdır yoksa cihazdan mı kaynaklanıyor. Cevaplarsanız memnun olurum. Şunu da belirteyim ben cihazımdan son derece memnunum,bunların önemsiz küçük kusurlar olduğunu,giderilebilceğini umuyorum. İyi çalışmalar.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
haydar by merhaba anladığım kadarıyla siz iptv izliyorsunuz benim evde internet bağlatamadık hat yok dolu diye ama merak ettiğim kota sınırı hergün izlersek ne kadar bikota gerkli iptv için ben 75 düşünüyorum tabi Telekom internet bağlarsa

Sizede merhaba kardeşim evet ben canım sıkıldığında IP-TV den filmler hafta sonları maç vs izlerim.Şimdi ben nacizane kendi internet olayımdan bahsedeyim size ben 75 GB AKN ile 13 MB net hız ile kullanmaktayım neti.Malumunuz 75 üzeri hız 3 MB düşüyor oda eğer daha aşağı düşmezse herhangi bir sıkıntı yaratmıyor. İnşaallah gönlünüze göre bir servis sağlayıcı bulursunuz vallahi bu işler inanın şans işi...

arkadaşlar minix mancinide flaş bellekten film seyredemiyorum flaşı tanımıyor ne yapmalıyım

Sevgili kardeşim size diğer yerde cevap vermiştim ama buradanda cevap vereyim.Önce USB yi PC ye yedekleyin sonra USB nizi PC nizde FAT-32 olarak formatlayın. Ardından yedeklediğiniz bilgileri bu hali ile USB ye tekrar atın bu sefer çalışacaktır bir deneyin sonucu paylaşın...

Next Machine 2000'in ilk kulanıcılarındanım. 1.yazılımda böyle bir sorun yoktu. Sorun daha sonra verilen (18.Kasım) yazılımdan sonra başladı. Sorun ne:Diyelim Astra 19,2yi tarattık. 1000'e yakın kanal var. Gerekli olmayanları sildik. Mavi tuşa bas silindi.Exıt tuşuna bas kaydet. Sonra Kanal yok (NO CH)uyarısı geliyor. Cihazı fişten çekip,tekrar açtığımda kanallar geri geliyor. Bu sorun yazılımsal mıdır yoksa cihazdan mı kaynaklanıyor. Cevaplarsanız memnun olurum. Şunu da belirteyim ben cihazımdan son derece memnunum,bunların önemsiz küçük kusurlar olduğunu,giderilebilceğini umuyorum. İyi çalışmalar.

Size nacizane tavsiyem FABRİKA-AYARLARI menüsünden 1.Nolu seçenek ile reset atınız sonra duruma tekrar bakınız...

ixir44

0
Üye
8 Kas 2016
128
37
28
iyi akşamlar arkadaşlar uydu listesinde uydu seçerken uydunun yanındaki kutucuğa tık koyup kırmızı tuş ile kayıt ediyoruz ya ben diyorum ki bu uydu seçimini istediğimiz yazan biz kendimiz seçip veya seçimi iptal edelim yani uydu seçiminin tık ını biz koyup seçiyoruz ama sonra biz kaldıramıyoruz bu özellik uydu seçimine eklense iyi olur düşüncesindeyim

cem32

0
Üye
23 Şub 2015
50
18
8
iyi akşamlar arkadaşlar uydu listesinde uydu seçerken uydunun yanındaki kutucuğa tık koyup kırmızı tuş ile kayıt ediyoruz ya ben diyorum ki bu uydu seçimini istediğimiz yazan biz kendimiz seçip veya seçimi iptal edelim yani uydu seçiminin tık ını biz koyup seçiyoruz ama sonra biz kaldıramıyoruz bu özellik uydu seçimine eklense iyi olur düşüncesindeyim

Arkadasim Menü uydu secimleri bölümünde kirmizi tusla kaydettigin uyduyu ayni yerde yesil tusla tarali kanallari sil secenegi ile kaldira bilirsin.

guitar

0
Üye
6 Ara 2013
3
0
1
Arkadaşlar.bibuçuk ay oldu next hd minix2000 machina yı.cihazı normalde kumanda ile kapatıyorum.bir muddet sonra açmak istiyorum power düğme basmiyor.bu arıza devam ediyor ben açmak istediğimde fişi çıkartıp takıyorum çalışıyor.sanki hiç bişey olmamış gibi

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Arkadaşlar.bibuçuk ay oldu next hd minix2000 machina yı.cihazı normalde kumanda ile kapatıyorum.bir muddet sonra açmak istiyorum power düğme basmiyor.bu arıza devam ediyor ben açmak istediğimde fişi çıkartıp takıyorum çalışıyor.sanki hiç bişey olmamış gibi

Sevgili kardeşim cihazınızdaki FABRİKA ayarları menüsündeki 1.nolu seçenek ile reset atınız sorununuz büyük ihtimalle düzelecektir...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...