Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina Genel Sorunlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

can 52

0
Üye
1 Ocak 2012
1
0
1
Yaklaşık bir haftadır freeshare kanallar sarı renk olmasına rağmen açılmıyor. Çift tunerlide sorun yok.Neyi yanlış yapmış olablrim.Birde cccam server bölümüne 6 satır girdiğimde (free paylaşım) medya bölümü devre dışı kaldı.İptv, youtube, ve diğer medya bölümlerine bağlantı yapamadım.

muratt

0
Üye
21 Ağu 2012
58
3
8
Yaklaşık bir haftadır freeshare kanallar sarı renk olmasına rağmen açılmıyor. Çift tunerlide sorun yok.Neyi yanlış yapmış olablrim.Birde cccam server bölümüne 6 satır girdiğimde (free paylaşım) medya bölümü devre dışı kaldı.İptv, youtube, ve diğer medya bölümlerine bağlantı yapamadım.

Yazdığına göre, internet bağlantı ayarlarında bir sorun olabilir, tekrar bağlanmayı denemelisin.
İnternet bağlantı ayarları hakkında "Önemli" olarak belirtilen bölümlerde ayrıntılı ve bazılarında resimli olarak ta anlatılmış.

Son düzenleme:

mehmet.clhh

0
Üye
5 Eki 2016
15
1
3
Arkadaşlar Next 2000 HD TXT yazılar azerbeycan yazık bide tv 8 donmaları oluyor sizde bakarmısınız teşşekkürler dilerim

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Arkadaşlar Next 2000 HD TXT yazılar azerbeycan yazık bide tv 8 donmaları oluyor sizde bakarmısınız teşşekkürler dilerim

Sevgili kardeşim çok kısa bir zaman diliminde yeni bir yazılım verilecek bu konularda zaten ayrıca TEST lere son sürat devam etmekteyim.Doğrudur zaman zaman bazı kanallarda o şekilde sıkıntılar yaşanmaktadır...

tomyblack

0
Özel Üye
12 Ağu 2016
810
1,737
93
France
Yorumlardanda anlasildigi uzere yeni cikan cihazdada bazi noksanliklar var umarim en kisa zamanda yeni bir yazilim ile sorunlar giderilir cunku hakikaten her sene yeni bir cihaz uretmek kaliteyi, hizmeti yukselkmek anlami tasimali; yoksa her uretilen cihazda sorun olmasi firmayi belli olcude sikintiya sokacaktir. Kac yildir NEXT den baska cihaz satin almiyorum umarim kullanicilar magdur olmazlar, verdikleri paranin karsiligini alirlar.
Almayi dusunuyordum biraz daha bekleyip yeni bir cihaz dahami cikaracaklar yoksa uretilenlere gerekli onemimi verecekler ona gore bir yol cizecegim.

Sazan

0
Üye
25 Eki 2016
13
0
1
2000 makina yardim

Arkadaslar bir süredir siteyi inceliyom bu cihazdan almak istiyorum lakin kafan 2 şeyden dolayi karişti bir kusurlarla ilgili iki fiyattan kaynaklanan farkliliklar bu cihazi 190 ile 275 tl arasi farkli satiliyor cihazdaki bu fiyat neden kaynaklaniyor bir kisim uyeler cihazimeth eterken bir kisi surekli sikayet ediyor kafam iyice karisti ne is anlamiyorum bu fiyat farkida bundan dolayimi kaynakli

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Arkadaslar bir süredir siteyi inceliyom bu cihazdan almak istiyorum lakin kafan 2 şeyden dolayi karişti bir kusurlarla ilgili iki fiyattan kaynaklanan farkliliklar bu cihazi 190 ile 275 tl arasi farkli satiliyor cihazdaki bu fiyat neden kaynaklaniyor bir kisim uyeler cihazimeth eterken bir kisi surekli sikayet ediyor kafam iyice karisti ne is anlamiyorum bu fiyat farkida bundan dolayimi kaynakli

Sevgili kardeşim öncelikle merhabalar cihaz piyasaya çıkalı çok kısa bir süre oldu dolayısı ile bazı eksikliklerin olabilmesi çok doğaldır.Gerek yazılım hatası olabilir gereksede kullanıcı hatalarından olabilir.Eğer tereddüt yaşarsanız belli bir zaman dilimi daha bekleyin sonrasında karar verirsiniz.Böylece ilerde canınızı sıkacak bir durumla karşılaşmamış olursunuz.

elcondor

0
Üye
22 Eki 2015
48
0
6
ISTANBUL

Forumda sözü edilen sorunların giderildiğinden emin olunca hiç düşünmeden al derim. Kanal geçişleri, IPTV uygulamarı, görüntü kalitesi bakımından kendi kategorisinde şapka çıkarılacak bir cihaz olmuş. Hali hazırdaki sıkıntılar devam ettiği için şu an beklemede kalmanı öneririm. Ama takipte kal, çünkü yakın zamanda bir çözüm bulunacaktır. Şahsen yayın donması dışında bir sorun yaşamadım, kumandası 45 derece sağa ve sola tuttuğunda gayet iyi çekiyor. Zaten harici IR alıcısı olduğundan mecburen TV nin ön kısmına uygun bir yere monte edeceksin, bu yüzden çekmeme gibi bir durum söz konusu olamaz. Fiyat konusuna gelince, ben 219 TL (kargo ve KDV dahil) fiyata almıştım. Öyle pahalı satan fırsatçılara kanma sakın..

Sazan

0
Üye
25 Eki 2016
13
0
1
bügün itibari ile bende 2000 ci oldum bugun sabah karakoyden wifisi ile birlikte temin ettim cihazi baskasi adina kesilmis 3 gun once alinip iade edilmis cihaz sabahdan beri kurcaliyorum hic bir sorunla karsilasmadim neden iade edilmis anlamak mumkun degil neyse cihaz iyi calisiyor bir kac seyi cozemedim 1.siraya cccama da satir yazdim newcam bolumunede yazdim iki satir bir birine karisti keske bu bolumu ayirsalar yoksa cok karisacak en sonunda farkli bi cccam yazdimda durumi duzelttim bu soruna bi el atilsa iyi olur

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
bügün itibari ile bende 2000 ci oldum bugun sabah karakoyden wifisi ile birlikte temin ettim cihazi baskasi adina kesilmis 3 gun once alinip iade edilmis cihaz sabahdan beri kurcaliyorum hic bir sorunla karsilasmadim neden iade edilmis anlamak mumkun degil neyse cihaz iyi calisiyor bir kac seyi cozemedim 1.siraya cccama da satir yazdim newcam bolumunede yazdim iki satir bir birine karisti keske bu bolumu ayirsalar yoksa cok karisacak en sonunda farkli bi cccam yazdimda durumi duzelttim bu soruna bi el atilsa iyi olur

Sn.Arkadaşım öncelikle cihazınızı güle güle kullanmanızı dilerim, anlamak istediğim bir şey var siz aynı andamı hem Ccam hemde Newcam girmeye çalıştınız.?.

Sazan

0
Üye
25 Eki 2016
13
0
1
haydar ustam sitede okuduklarima gore bu cihazin yazilim isleri ile ugrasan kisiyle bir baglantiniz var usta ilgililere iletirmisin mutlaka cccam. newcam bolumlerinin bir birinden ayrilmasi gerekiyor cihaz ilk siradaki ne ise sonrasindan geleni kullandirmiyor bendeki newcam da absat paketi yokmus kanallar yarim saat beklememe ragmen acilmadi new cami silip cihazdan kaldirip yerine cccam yazinca hemen acti annasiliyrki 2.siradaki ccam kullandirmiyor buna bir cozum gelmesi gerekiyor ayrica info barinda hangi serverin actigini gormemiz mumkun olursa burdan daha kolay annasilirdi eski minx lerde bu vardi oradan hangi serverin aktif oldugunu gorebiliyorduk bunlaro

Sazan

0
Üye
25 Eki 2016
13
0
1
haydar usta ayni durum iks icinde soz konusu iks calistimmi camlar hic bir sekilde calismiyor ayrica tum kullanicilar mini bir test yapalim server duzeni bolumune birden fazla cam ekleyin eklediginiz camlar calisir olmasi lazim sonra kaydedip cikin tv ye gecin sonra tekrar menu server duzenine gelin 1. siradaki cami kapali yapip kaydedin kaydektikten sonra cikip her hangi bir sifreli kanala gelin acilsin kanal kanal uzerinden menu server duzenine gelin tekrar goreceksinizki az once kapattigimiz server kendiliginden acilmis durumda yani hic bir sekilde 1.siradaki kapatilmiyor bunada bir cozum gelmesi lazim bu testi yaparken iks bolumu kapali olmasi lazim yoksa annasilmiyor normal sartlarda 1.sira tamamen pasif olmasi lazimken cihaz kendi aktif ediyor. bunada bir cozum

Sazan

0
Üye
25 Eki 2016
13
0
1
yukaridaki testi yapan arkadaslar sonucu yazarlarsa iyi olur sorun bendemi yoksa yazilim hatasimi var ciksin ortaya

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
haydar ustam sitede okuduklarima gore bu cihazin yazilim isleri ile ugrasan kisiyle bir baglantiniz var usta ilgililere iletirmisin mutlaka cccam. newcam bolumlerinin bir birinden ayrilmasi gerekiyor cihaz ilk siradaki ne ise sonrasindan geleni kullandirmiyor bendeki newcam da absat paketi yokmus kanallar yarim saat beklememe ragmen acilmadi new cami silip cihazdan kaldirip yerine cccam yazinca hemen acti annasiliyrki 2.siradaki ccam kullandirmiyor buna bir cozum gelmesi gerekiyor ayrica info barinda hangi serverin actigini gormemiz mumkun olursa burdan daha kolay annasilirdi eski minx lerde bu vardi oradan hangi serverin aktif oldugunu gorebiliyorduk bunlaro

haydar usta ayni durum iks icinde soz konusu iks calistimmi camlar hic bir sekilde calismiyor ayrica tum kullanicilar mini bir test yapalim server duzeni bolumune birden fazla cam ekleyin eklediginiz camlar calisir olmasi lazim sonra kaydedip cikin tv ye gecin sonra tekrar menu server duzenine gelin 1. siradaki cami kapali yapip kaydedin kaydektikten sonra cikip her hangi bir sifreli kanala gelin acilsin kanal kanal uzerinden menu server duzenine gelin tekrar goreceksinizki az once kapattigimiz server kendiliginden acilmis durumda yani hic bir sekilde 1.siradaki kapatilmiyor bunada bir cozum gelmesi lazim bu testi yaparken iks bolumu kapali olmasi lazim yoksa annasilmiyor normal sartlarda 1.sira tamamen pasif olmasi lazimken cihaz kendi aktif ediyor. bunada bir cozum

yukaridaki testi yapan arkadaslar sonucu yazarlarsa iyi olur sorun bendemi yoksa yazilim hatasimi var ciksin ortaya

Merhabalar kardeşim öncelikle hatırlatmak isterim siz şu an cihazı piyasaya ilk çıkan yazılımla kullanıyorsunuz.! Dolayısı ile bazı eksiklikler olması çok doğaldır.Çok kısa bir süre zarfında bu cihaz ile ilgili yeni bir yazılım verilecek çıktığında yüklersiniz ve izlenimlerinizi tekrar yazarsınız.Gerekli notlar alındı
ve üzerlerinde çalışılıyor...

Sazan

0
Üye
25 Eki 2016
13
0
1
sagol usta ilgine boyle seyleri soylemek lazimki tetbir alinsin tesekurler

Musa24

0
Özel Üye
4 Eki 2016
296
270
63
Adana
Bende bu gün heyecanla kargodan cihazı alıp kurulum yaptım her şey bitti derken menüde işlem yaparken dondu kaldı. fişini çekip geri taktım maalesef 2 saniye açılıp geri kapanmaya başladı ve servise bıraktım. Bütün hevesim kursağımda kaldı anlayacağınız. ilk inlenimim herşey mükemmel gibiydi.

f12

0
Özel Üye
21 Eki 2015
1,014
266
83
Bende bu gün heyecanla kargodan cihazı alıp kurulum yaptım her şey bitti derken menüde işlem yaparken dondu kaldı. fişini çekip geri taktım maalesef 2 saniye açılıp geri kapanmaya başladı ve servise bıraktım. Bütün hevesim kursağımda kaldı anlayacağınız. ilk inlenimim herşey mükemmel gibiydi.

Geçmiş olsun bende cihazı almayı düşünürken ne yazık ki sorunlar çıkmaya başlıyor diğer kullanıcılarda böyle bir sorun olmadı menüde ne işlemi yapıyordunuz servis konuyla ilgili bilgilendirme yapmadı mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...