Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next-2000-HD-Minix-Internet-Machina-Genel-Sorunlar.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
iyi akşamlar herkese uydu bu cihazın uydu ayarları bölümünde mi bilmiyorum bulamadım TP güncelleme silme tuşu veya fonksiyonu nerede bilgi verirseniz ben bulamadım da??

Sizede iyi akşamlar yazacağım işlemleri sırası ile uygulayınız....

1.Kumandanın Menü tuşu OK.
2.Kurulum menüsü UYDU KANAL TARAMA kısmı OK.
3.Aşağıda TP düzeni yazar SARI TUŞ ile OK.
4.Karşımıza gelen pencereden artık istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.
5.Kolay gelsin...

tugra01

0
Üye
6 May 2017
10
0
1
beyler, mesela bir film sitesinin linkini uyduya ekleyip o sitedeki filmi izleme imkanı var mı. cihazda web browser olsa süper olacakmış, internetten video izleme konusunda youtube dışında seçenek yok mu.

bir de cihazdaki tüm kanalları silip, sadece HD ve şifresiz kanalları aramak istiyorum, arama yapınca turksattaki yabancı kanallar çıkıyor, bir de trt world çıkıyor, bunun dışında hiç kanal çıkmıyor. uydu ayarlarına dokunmuyorum sadece kanalları siliyorum niye böyle oluyor ki.

Son düzenleme:

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
beyler, mesela bir film sitesinin linkini uyduya ekleyip o sitedeki filmi izleme imkanı var mı. cihazda web browser olsa süper olacakmış, internetten video izleme konusunda youtube dışında seçenek yok mu.

bir de cihazdaki tüm kanalları silip, sadece HD ve şifresiz kanalları aramak istiyorum, arama yapınca turksattaki yabancı kanallar çıkıyor, bir de trt world çıkıyor, bunun dışında hiç kanal çıkmıyor. uydu ayarlarına dokunmuyorum sadece kanalları siliyorum niye böyle oluyor ki.

Merhabalar kardeşim maalesef cihazda webbrovser bulunmamaktadır çünkü donanım bunun için yeterli değildir.Diğer sorunuza gelince yapmanız gerekenler şunlardır:

1.Kurulum menüsünden UYDU KANAL TARAMA bölümünü OK leyin.
2.Karşımıza gelen pencereden TARAMA YÖNTEMİ ni OK leyin ve OTOMATİK tarama olarak değiştirin.
3.Sonra TARAMA KAPSAMI yazan yere gelin ve OK leyin.
4.En üstteki satırı ses açma tuşuna basarak FTA olarak değiştirin
5.Eğer sadece TV taratmak isterseniz TV/RADYO kısmını TV olarak seçin yok eğer ben hepsini taratacağım derseniz o halde TÜMÜ olarak seçim yapınız.
6.HD/SD bölümünü ise yine TÜMÜ olarak seçİyoruz.
7.En aşağıdaki AD KORUMA satırını ise EVET olarak değiştiriyoruz bir kez EXIT tuşuna basıyoruz.
8.Kanalları taramayı başlata gelip OK leyip işlemi başlatıyoruz.

İşte sevgili kardeşim yapmanız gerekenlerin hepsi bu kadar size kolay gelsin...

muratt

0
Üye
21 Ağu 2012
58
3
8
Next 2000 HD INternet cihazda, altyazı tuşu yok mu?

USB Bellekteki altyazılı filmin, altyazısını görmüyor, altyazıyı görmesi için ne yapmam lazım?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Next 2000 HD INternet cihazda, altyazı tuşu yok mu?

USB Bellekteki altyazılı filmin, altyazısını görmüyor, altyazıyı görmesi için ne yapmam lazım?

Size ÖZEL den yapmanız gerekeni yazdım o adrese yazıp üstada sormanız daha elzem olacaktır.Maalesef bizlerin elinde bahsettiğiniz boyutta harici disk bulunmadığından test edip yardımcı olmak olağanımız bulunmamaktadır...

muratt

0
Üye
21 Ağu 2012
58
3
8
Size ÖZEL den yapmanız gerekeni yazdım o adrese yazıp üstada sormanız daha elzem olacaktır.Maalesef bizlerin elinde bahsettiğiniz boyutta harici disk bulunmadığından test edip yardımcı olmak olağanımız bulunmamaktadır...

Cevabın için teşekkür ederim.
(Flash Disk) USB Bellekteki, 500 Megabaytlık altyazılı filmin, altyazısını cihaz görmüyor.
Altyazıyı nereden aktif edeceğim? (TXT tuşuna basınca altyazı aktif olmuyor.)

Son düzenleme:

redline

0
Üye
22 Şub 2016
135
11
18
İzmir
www.derinlerden.club
Aynı Motoru kullanıyoruz....24. Uydudan sonra numara vermek mümkün değil sıfıra dönüyor,yani 25 ve ilerisine ulaşmak imkansız...yazılımsal olarak bir hata mı acaba..?Çok memnundum ama bu olayı görünce üzülmedim desem yalan olur...

denizci56

0
Özel Üye
15 Şub 2013
1,533
451
83
Ege
Aynı Motoru kullanıyoruz....24. Uydudan sonra numara vermek mümkün değil sıfıra dönüyor,yani 25 ve ilerisine ulaşmak imkansız...yazılımsal olarak bir hata mı acaba..?Çok memnundum ama bu olayı görünce üzülmedim desem yalan olur...

Next 2000 Minix Machina kullanıyorsunuz,gördüğüm kadarıyla cihazınıza son yazılımı atınız ve disegc motoru üzerinden resetleyiniz.Motor altındaki sağ sol düğmelerine aynı anda 1 dakika basılı tutunuz turuncu ışık yandığında bırakınız.

redline

0
Üye
22 Şub 2016
135
11
18
İzmir
www.derinlerden.club
Teşekkür ederim,denedikten sonra sonucu burada açıklarım...Bu sıkıntıyı çekecek çıkarsa en azından yararımız olur....

Evet Next 2000 Minix kullanıyorum..Resetten sonra sanırım tüm uyduları yeniden ayarlamam gerekecek...

irfan09

0
Üye
13 Mar 2016
310
53
28
Arkadaslar bnm cihaz tv 8 Show tv HD olanlardan sinyal kesiyor sizlerdede aynımı

irfan09

0
Üye
13 Mar 2016
310
53
28
Tek uydudan gelen kapalıyı taktım lbn ayırdım yine ayni sinyal 66 fan 33 düşüyor

irfan09

0
Üye
13 Mar 2016
310
53
28
NeXT 2000 HD sinyalleri ayarlayın kesilmeler oluyor bunun üzerine yazılım yapın tv 8 Show HD acmiyor sinyal keskliği var