Neler yeni

Next 2000 HD Minix Internet Machina ile uyumlu wi-fi adaptörler

ixir44

Member
Üye
selam arkadaşlar denenmiş ve çalışan, uyumlu adaptörleri bu konu başlığında toplayalım

-next mini wi-fi 7601 chip
-platoon PL-9333 antenli wi-fi
-platoon PL-9331 mini wi-fi
-tp link tl-wn727n
-MAGBOX MT-7601
-Hiremco HR06
-ROSE (WA-100) ANTENLİ MT-7601
-RAYNOX MT-7601 1.2 Mini Kablosuz Wifi

Son düzenleme:

social

New member
Üye
tl-wn727n takıyorum ama gormuyor cıhaz son yazılımıda usb den attım

haydar1966

Co-Administrator
Yönetici
Co-Admin
Machina 3D de kullandigim WIFI adaptor Machina minixte çalışmıyor
Sevgili kardeşim çalışmayabilir çünkü 2000 HD de çalışan wifideki çip farklıdır.! Konunun ilk mesajında belirtildiği gibi bu cihazla uyumlu olan adaptörler şimdilik ancak bunlardır...

fayat

Member
Üye
selam arkadaşlar denenmiş ve çalışan, uyumlu adaptörleri bu konu başlığında toplayalım

-tp link tl-wn727n
Arkadaşlar Next MACHINA 3D Serileri için bu WIFI uyumlumu?

CANCER

New member
Üye
PureLiNK USB Wifi Ralink 5370 Usb Kablosuz Adaptör ( Antenli ) Bu adaptörü aldım nextburada sitesinden Next 2000hd internet machina için ama sonuç alamadım.

Son düzenleme:

A.kadir

Moderator
Yönetici
Moderator
PureLiNK USB Wifi Ralink 5370 Usb Kablosuz Adaptör ( Antenli ) Bu adaptörü aldım nextburada sitesinden Next 2000hd internet machina için ama sonuç alamadım.
7601 modelini almalisin sadece bu modeli destekliyor nextburadaya mesajla bildirseydiniz yardimci olurlardi size degisim yapabilirseniz yapin

imam007

New member
Üye
Next YE-2.4 USB WiFi Adaptör next 2000 hd mancinada çalışmıyor böyle bir mantık olabilir mi.

4hece10harf

New member
Üye

-tp link tl-wn727n
hocam wifi alacam bende,bu 4lüden en verimlisi hangisi sizce ?

Leed

New member
Üye
Arkadaşlar iptv satın aldım. Satın aldığım iptv'de telefon ve bilgisayarımdan girdiğimde donma problemi yok. Uydu alıcısından girdiğimde ise donma problemi var. Onun nedenlerinden birisi de odamda modemin olmaması bir de uydu alıcımın wi-fi'si kötü çekiyor sanırım. Tp link tl-wn727n alayım diyorum. TP link iyi diyorlar. Sizce onu mu almalıyım yoksa daha iyisini önerir misiniz? Modemim 2 yan odada. Cevaplarsanız çok memnun olurum.

erdi07

New member
Üye
7601 bendede var yanında hediye geldi modem aynı odada olmasına ragmen dogru düzgün çekmiyor sürekli kopuyor .aslında yazılımla başka wifi modelleride eklense 300 mbt 600 mbt olan wifiler süper olur .

snooker fan

New member
Üye
Arkadaşlar iptv satın aldım. Satın aldığım iptv'de telefon ve bilgisayarımdan girdiğimde donma problemi yok. Uydu alıcısından girdiğimde ise donma problemi var. Onun nedenlerinden birisi de odamda modemin olmaması bir de uydu alıcımın wi-fi'si kötü çekiyor sanırım. Tp link tl-wn727n alayım diyorum. TP link iyi diyorlar. Sizce onu mu almalıyım yoksa daha iyisini önerir misiniz? Modemim 2 yan odada. Cevaplarsanız çok memnun olurum.
Madem modemin var neden kablolu bağlantıyı tercih etmiyorsun. Konu iptv olunca kablolu internet elzem gibi. Wifi adaptörle %80 altındaki çekim gücü cccam de bile sorun çıkarıyor.

Leed

New member
Üye
Madem modemin var neden kablolu bağlantıyı tercih etmiyorsun. Konu iptv olunca kablolu internet elzem gibi. Wifi adaptörle %80 altındaki çekim gücü cccam de bile sorun çıkarıyor.
Açıkcası Kablolu bağlantı nasıl yapılıyor bilmiyorum. Dns, ip adres vs. girmem gerektiği yazıyor o yüzden wi-fi adaptör değiştirerek sorunu çözeceğimi düşünüyorum.

snooker fan

New member
Üye
Açıkcası Kablolu bağlantı nasıl yapılıyor bilmiyorum. Dns, ip adres vs. girmem gerektiği yazıyor o yüzden wi-fi adaptör değiştirerek sorunu çözeceğimi düşünüyorum.
Kablolu bağlantıyı seçtikten sonra DHCP açık okeylemen yeterli. Şifre girme ve diğer ekstra ayarları yapma derdinden kurtulursun. Ağ kablosu çakma işinden anlamıyorsan yakınındaki bir bilgisayarcıya yaptırabilir ya da teknoloji marketlerin birinden satın alabilirsiniz.

Son düzenleme: