Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next 2000 HD Minix Internet Machina Kullanıcıları Buraya 2

taner48

0
Üye
26 Eki 2011
54
2
8
En son yazılım cihaz üzerinden internetten güncelleme yapmak istediğimde guncellemenize gerek yok diye yazı cikiyor.USB ile mi güncelleme yapmak gerekiyor.teşekkürler next web ......cihazda da takilmalar meydana geliyor.kanal geç geliyor. Neden olabilir.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
En son yazılım cihaz üzerinden internetten güncelleme yapmak istediğimde guncellemenize gerek yok diye yazı cikiyor.USB ile mi güncelleme yapmak gerekiyor.teşekkürler next web ......cihazda da takilmalar meydana geliyor.kanal geç geliyor. Neden olabilir.

Son yazılım internete verileli neredeyse 2 ay oldu verilen TEST yazılımlarını isterseniz USB ile yükleyebilirsiniz.Cihaz için verilen son TEST yazılımını bölümünde bulabilirsiniz. Cihazın o şekilde uyarı vermesi bu yüzden olabilir gelelim diğer sorunuza derdinizi tam olarak anlatana kadar bu sorunuz ne yazikki cevapsız kalacak.! ( Bizler müneccim değiliz herkesin ayrı ayrı sorunları var ve bizim bunları bilebilmemize İMKAN-YOK.Bazen kendime soruyorum BİZLER neden kendimizi ifade edemiyoruz diye.? Allah aşkına çokmu zor cihazda takılmalar derken neyi kasdettiğinizi açıkça belirtmek.???)
1.Şifreli yayınlarmı=Eğer konu buysa hangi uydudakiler.?
2.Ip tv mi kastınızda kanallar geç geliyor.?

NOT:Bu sitemim sadece ŞAHSINIZA binaen değildir kendimi tam olarak ifade etmeyen herkesedir.!

Son düzenleme:

cazzolo

0
Üye
30 Ağu 2017
5
0
1
Ustalar hepinize selamlar, bugun tespit ettiğim bir olayı sizlerle paylaşmak ve değerli görüşlerinizi/yorumlarınızı öğrenerek içinde bulunduğum problemi çözmek isterim. mevcut cihazımı kullanarak yayınları alırken bşr başka odada kurulu digiturkdeki yayının gittiğini farkeetim sinyal seviyesi 0 olarak gözüküyor. next hd 2000 cihazımı kapattım digiturkun enerjisini kesip tekrar calıstirdığımda sinyal geri geldi ve kanallar açıldı. Yani Next Hd cihazı ile bir diğer odadaki digiturku aynı anda izleyemiyorum. bu arada next Hd cihazını kullandığım odada dahili uydu alıcısına sahip televizyon var ve burda dahili uydu alıcısı ile turksat yayınlarını izlerken digiturkde herhangi bir sinyal kaybı olmuyor.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Ustalar hepinize selamlar, bugun tespit ettiğim bir olayı sizlerle paylaşmak ve değerli görüşlerinizi/yorumlarınızı öğrenerek içinde bulunduğum problemi çözmek isterim. mevcut cihazımı kullanarak yayınları alırken bşr başka odada kurulu digiturkdeki yayının gittiğini farkeetim sinyal seviyesi 0 olarak gözüküyor. next hd 2000 cihazımı kapattım digiturkun enerjisini kesip tekrar calıstirdığımda sinyal geri geldi ve kanallar açıldı. Yani Next Hd cihazı ile bir diğer odadaki digiturku aynı anda izleyemiyorum. bu arada next Hd cihazını kullandığım odada dahili uydu alıcısına sahip televizyon var ve burda dahili uydu alıcısı ile turksat yayınlarını izlerken digiturkde herhangi bir sinyal kaybı olmuyor.

1.Her iki odadaki tv lerde kullanılan hatlar birbirinden bağımsızmı.? ( Paralel olmaması gerekiyor.)

2.2000 Hd cihazınızın dayzek swiç ayarlarını oturduğunuz ev-apartman-site her ne ise oraya uygun yaptınızmı.?

cazzolo

0
Üye
30 Ağu 2017
5
0
1
1.Her iki odadaki tv lerde kullanılan hatlar birbirinden bağımsızmı.? ( Paralel olmaması gerekiyor.)

2.2000 Hd cihazınızın dayzek swiç ayarlarını oturduğunuz ev-apartman-site her ne ise oraya uygun yaptınızmı.?

Haydar ustadım,
Konu ile ilgili cevabımı aşağıda bulabilirsin.

1- hatlar birbirinden bağımsız.
2- sitenin ortak çanak sistemini kullanıyorum. dayzek swiç ayarı yapmadım nasıl yapmam gerekiyor?

Şimdiden teşekkürler

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Haydar ustadım,
Konu ile ilgili cevabımı aşağıda bulabilirsin.

1- hatlar birbirinden bağımsız.
2- sitenin ortak çanak sistemini kullanıyorum. dayzek swiç ayarı yapmadım nasıl yapmam gerekiyor?

Şimdiden teşekkürler

Evet şimdi oldu demekki hatlar birbirinden bağımsız o halde cihaza dayzek swiç ayarlarının yapılması gerekiyor...
1.Kumandanın MENÜ tuşu OK.
2.KURULUM menüsüne gelip UYDU SEÇİMLERİ kısmı OK.
3.Türksat seçili olarak DISEGC-SWİÇ kısmı OK.
4.Disecg 1.0 olan kısım A olacak. OFF ise A ya alın A ise o zaman B ye alın.( Türksat genelde A olarak seçilmektedir ama bazen B olabilmektedir.)
5.Şimdi ise bir alt satırdaki Disecg 1.1 OFF konumunda olmalıdır.
6.EXIT tuşuna basarak karşımıza gelen yeni menüden Kumandanın KIRMIZI tuşuna basarak hafızaya alın.
7.Şimdi duruma tekrar bakınız...

cazzolo

0
Üye
30 Ağu 2017
5
0
1
Evet şimdi oldu demekki hatlar birbirinden bağımsız o halde cihaza dayzek swiç ayarlarının yapılması gerekiyor...
1.Kumandanın MENÜ tuşu OK.
2.KURULUM menüsüne gelip UYDU SEÇİMLERİ kısmı OK.
3.Türksat seçili olarak DISEGC-SWİÇ kısmı OK.
4.Disecg 1.0 olan kısım A olacak. OFF ise A ya alın A ise o zaman B ye alın.( Türksat genelde A olarak seçilmektedir ama bazen B olabilmektedir.)
5.Şimdi ise bir alt satırdaki Disecg 1.1 OFF konumunda olmalıdır.
6.EXIT tuşuna basarak karşımıza gelen yeni menüden Kumandanın KIRMIZI tuşuna basarak hafızaya alın.
7.Şimdi duruma tekrar bakınız...

Ustadım dediğin şekilde yaptım fakat Disecg1.0 zaten A da ve kalite %80 civarında B ye alınca %33 e dustu 4 saniye sonra %10 a düştü Disecg 1.1 off durumundaydı oynamadım. bu halde ne yapmalıyım

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Ustadım dediğin şekilde yaptım fakat Disecg1.0 zaten A da ve kalite %80 civarında B ye alınca %33 e dustu 4 saniye sonra %10 a düştü Disecg 1.1 off durumundaydı oynamadım. bu halde ne yapmalıyım

Sevgili kardeşim maalesef benden bu kadar zaten her şey cihazda hazırmış durumu yerinde görmeden bu şekilde yardım etmek çok zor.!

hamdin

0
Üye
14 Ara 2015
108
15
18
Haydar abı iyiakşamlar bende next kulaniyorum cihazım next 18500cis plus bu eklem nedir bendem 2000 alsam diyor?

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Bende bu cihazi aldim ve çok memnunum benide eklermisiniz saygilar...

Cihazınız hayırlı olsun güle güle kullanmanızı dilerim kullanıcı listesine eklendiniz...

Hocam bu feed yayın 4:2:2 yayın formatını destekliyormu.
Next minix hd

Maalesef kardeşim 4.2.2 yayın formatını sadece uygun PC kartları ve bir kaç receiver hariç hiç bir cihaz desteklemez.

Haydar abı iyiakşamlar bende next kulaniyorum cihazım next 18500cis plus bu eklem nedir bendem 2000 alsam diyor��

Öncelikle sizede hayırlı akşamlar vallahi gönlünüzden ne geçiyorsa onu yapın derim sevgili kardeşim.Prensip olarak şimdiye kadar kimseye cihaz tavsiyesinde bulunmadım,ama fikir beyanında bulunup bilgi vermeye çalıştım. En iyisi 2000 mini hd bölümüne girip bakın yazılıp çizilenlere göre vede tabii bütçenize göre hareket edersiniz...

Son düzenleme:

Mecnun168

0
Üye
11 Ara 2016
13
0
1
Ben de bu cihazdan almak istiyorum ama öğrenciyim maddi durumum biraz sıkıntılı yardımcı olabilir misiniz acaba.çok sevinirim