Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next amigo yanip sönüyor lütfen yardim edin.

Ottoman92

0
Üye
18 Mar 2015
8
0
1
Iyi ak$amlar arkada$lar,
Yurt di$inda ya$iyorum, sorunama çare bulursaniz beni aysinlatirsaniz sevinirim.
Az önce bir bayiden iptv kanal listeli satin aldim, bana email olarak gönderdi.
Ardindan belege koydum ve usb den güncelleme yaptim.
Sorun $urda makine kendiliginden kapandi ve açilmiyor.
Ceyran dan fi$ini çekip takiyorum ve kumandadan power e bastim zaman makina nin i$igi ye$il ardindanda kirmiziya geçiyor. Ve öylece kirmizida takiliyor kumanda etkisiz kaliyor.
Ne yapabilirim lütfen yardim.
Rs232 baglantisiyla cözülürse nasil ve ne indirip yüklemem lazim .
Te$ekkürler
Bazi harfler içinde kusura bakmayin klavye azerty.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Iyi ak$amlar arkada$lar,
Yurt di$inda ya$iyorum, sorunama çare bulursaniz beni aysinlatirsaniz sevinirim.
Ceyran dan fi$ini çekip takiyorum ve kumandadan power e bastim zaman makina nin i$igi ye$il ardindanda kirmiziya geçiyor. Ve öylece kirmizida takiliyor kumanda etkisiz kaliyor.
Te$ekkürler
Arkadaşım konu hakkında KARBON ve A.KADİR ustalarımızın anlatımlarını önce okuyun (kurtarma yazılımı ve nasıl yapılacagı)

Açılmayan Minix HD Amigo Serisi Cihazlar için Yapılması Gerekenler

Boot Modunda Yazılım Yükleme :

Son günlerde bu konu sorunlar nedeniyle yeni bir başlık açmayı uygun buldum.

Cihazın yazılım yüklemesi sırasında kesinti vb. durumlarda açılmaması durumunda İlk önce BOŞ bir USB belleği FAT32 olarak biçimlendirip indirdiğiniz yazılım dosyasını

Yazılım dosyasının ismi rom.bin olarak değiştirilip USB belleğe kopyalandıktan sonra, USB bellek cihaza takılıp enerji verilir ve kumandadan OK tuşuna üstüste bir kaç kez basılırsa yazılım güncelleme işlemi boot modunda yapılabilir.

Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra ürün otomatik olarak açılacaktır

attachment.php

Cihazınızın açılmaması durumunda eklentide ki yazılımı,linkte bulunan resimli anlatıma göre yükleyebilirsiniz..

KARBON USTANIN ANLATIMI -Acilmayan-Minix-HD-Amigo-Serisi-Cihazlar-icin-Yapilmasi-Gerekenler.TIKLAYIN

A.KADİR USTANIN ANLATIM VE ARŞİVİ Amigo-yazilimlari-arsivi.TIKLAYIN

Son düzenleme:

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Iyi ak$amlar arkada$lar,
Te$ekkürler
Selam dost arkadasimiz gerekli linkleri vermis ilk önce karbon ustanin anlatimi olan yerdeki rom.bin olan yazilimi indir rardan cikartip direk usb ye at cihazin adaptorunu prizden cikart usbyi cihaza tak amigonun adaptorunu prize tak hemen ardindan OK tusuna ard arda birkac defa bas ekrana yukleme yazizi gelince ok basmayi birak yukleme bitene kadar bekle kapanip acilacak acilinca 19.12.2014 veya son yazilimi ( benim tavsiyem 19.12.2014 yazilimidir) indirip usbye koy ve bu sefer kumandadan menu+usbden guncelleme ye girip yazilimin ustune gelip OK bas yuklenince kapanip acilacak enson iptv adresinide yukle umarim aciklayici olmustur

Son düzenleme:

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
dediğin yer yazılımla gelen ulusal kanallar oraya müdahale şansımız yok bendede anlık takılma yapıp ardından geriden aynı yeri tekrarlattı yapacak bir şey yok netim düşük hızda adil kullanım kotasını geçtim ondanda olabilir

denizci56

0
Özel Üye
15 Şub 2013
1,533
451
83
Ege
Emek ve paylaşımları için DOST_6080 ve A.kadir arkadaşlarıma teşekkür ediyorum..

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
02/07/2015 yazilimi atmistim usb ye

Alıntı Karbon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Açılmayan Minix HD Amigo Serisi Cihazlar için Yapılması Gerekenler

Boot Modunda Yazılım Yükleme :

Son günlerde bu konu sorunlar nedeniyle yeni bir başlık açmayı uygun buldum.

Cihazın yazılım yüklemesi sırasında kesinti vb. durumlarda açılmaması durumunda İlk önce BOŞ bir Usb belleği FAT32 olarak biçimlendirip indirdiğiniz yazılım dosyasını

Yazılım dosyasının ismi rom.bin olarak değiştirilip Usb belleğe kopyalandıktan sonra, Usb bellek cihaza takılıp enerji verilir ve kumandadan OK tuşuna üstüste bir kaç kez basılırsa yazılım güncelleme işlemi boot modunda yapılabilir.

Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra ürün otomatik olarak açılacaktır

----------------------------------------------------------------------------------------------

Abim KURTARMA YAZILIMI nı at önce cihaz normale dönsün

SONRA güncel yazılımı normal olarak at .

KURTARMA YAZILIMI T I K L A Y I N

KURTARMA YAZILIMINI DOSYADAN ÇIKAR ROM BİN USB YE AT

"Open file fail" kurtarma yazılımı olmadığı için BOOT modunda usb deki yazılımı tanımıyor açılan geçersiz dosya diyor

Son düzenleme:

Ottoman92

0
Üye
18 Mar 2015
8
0
1
Sagolasin kardesim
Rom.bin adlandirmadim arti kurtarma yazilimi atmamissim .
Cevap için Allah razi olsun

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
02/07/2015 yazilimi atmistim usb ye

selam buradan karbon ustanın vermiş olduğu rom.bin dosyasını indir rardan çıkartıp direk usb ye koy klasörde olmasın anlatımdaki gibi cihaza yükle cihaz normale döndükten sonra BURADAN İNDİR ( 19/12/2015 yazılımıdır )rardan çıkartıp usbeye koy bunuda MENÜ+USBDEN GÜNCELLEMEYE girip yazılımın üstüne gel OK bas yükleme bittiğinde cihaz normale döner

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
:may-spor:dost bu ne hız maşallah 6 ay ihtiyar delikanlı ben yazana kadar cihaz kurtulmuş

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Desende
Ağır taş yerinde ağırdır,
forumda ustalarımızın anlattığı kadarı ile çıragız Ustalarımızın yokluğunda: ustalarımızın gölgesinde ustalık ederiz.
Desende
Senin yaninda solda sifiriz be dost sende amigo yok ama olanlardan daha iyisin USTAM