Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

next machina 3D kanal geçişleri yavaş

hidu

0
Üye
1 Şub 2013
1
0
1
Next machina 3D uydu aletimde, V5.470 (P1.1.2) yazılımı mevcut. Kanal geçişleri çok yavaş. Yükleyebileceğim bir program önerirmisiniz.

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
Merhabalar arkadaşım AŞAĞIDA yazacaklarımı kontrol ediniz.!!! Cihaz piyasaya çıktığından beri kullanıyorum böyle bir sorun yaşamadım yaşayanlarında bu sıkıntıyı yaşamalarının nedeni iki maddeden oluşmaktadır.

1.Cihazda ayrıca ÖZEL SERVER kullanıyor iseniz GİRİŞLER menüsündeki GİRİŞ TERCİHLERİ bölümünü OK leyip en AŞAĞIDA bulunan FREE S. konumunu KAPALI konuma getirip kırmızı tuşla kaydediniz.( Sıkıntıya genelde bu durum neden olmaktadır. Eğer özel server yok ise o zaman 2 nolu maddeyi uygulayınız.)

2.Cihazda hazır kanallistesi kullanıyor iseniz cihazı FABRİKA AYARLARI na getirip çanak sisteminize göre yapılandırarak yeniden kanal taraması yaptırınız.

şimşek59

0
Üye
20 Eki 2012
324
166
43
Merhabalar arkadaşım AŞAĞIDA yazacaklarımı kontrol ediniz.!!! Cihaz piyasaya çıktığından beri kullanıyorum böyle bir sorun yaşamadım yaşayanlarında bu sıkıntıyı yaşamalarının nedeni iki maddeden oluşmaktadır.

1.Cihazda ayrıca ÖZEL SERVER kullanıyor iseniz GİRİŞLER menüsündeki GİRİŞ TERCİHLERİ bölümünü OK leyip en AŞAĞIDA bulunan FREE S. konumunu KAPALI konuma getirip kırmızı tuşla kaydediniz.( Sıkıntıya genelde bu durum neden olmaktadır. Eğer özel server yok ise o zaman 2 nolu maddeyi uygulayınız.)

2.Cihazda hazır kanallistesi kullanıyor iseniz cihazı FABRİKA AYARLARI na getirip çanak sisteminize göre yapılandırarak yeniden kanal taraması yaptırınız.

bende de aynı problem var kanal geçişleri yavaş hızlı kanal değiştirince de cihaz bir süre donuyor, ücretli server kullanıyorum free server kapalı konumda , son yazılımı yükledikten sonra ortaya çıktı bu problem

ibo53

0
Üye
3 Kas 2012
50
13
8
cihazımdan cok memnunum ( 3D çift tüner )
yalnız ne yaptıysam hızlı kanal geçişi olmuyor,6 tane uydu kullanıyorum her tarama yaptığımda daha cok ağırlaşıyor..???

haydar1966

0
Yönetici
Co-Admin
5 Şub 2015
5,540
2,140
113
İstanbul
bende de aynı problem var kanal geçişleri yavaş hızlı kanal değiştirince de cihaz bir süre donuyor, ücretli server kullanıyorum free server kapalı konumda , son yazılımı yükledikten sonra ortaya çıktı bu problem

Madem öyle illa öyle düşünüyorsunuz sizde bir önceki yazılıma dönün olsun bitsin...( Yazılımı yükleyeli bunca zaman oldu bu benim cihaz neden ağırlaşmaz anlamadım gitti.) Size tavsiyem AŞAĞIDAKİ linki tıklayıp yazdıklarımı bir zahmet kontrol edin derim.

http://www.next.web.tr/konular/7104-MACHINA-3-D-MAKSIMUM-VERIM-ALMAK-ISTEYENLER-IcIN-TAVSiYELER.html

cihazımdan cok memnunum ( 3D çift tüner )
yalnız ne yaptıysam hızlı kanal geçişi olmuyor,6 tane uydu kullanıyorum her tarama yaptığımda daha cok ağırlaşıyor..???

Özel server kullanıyormusunuz eğer kullanıyorsanız FREE-SERVER satırı kapalımı.?
Ayrıca sizede tavsiyem AŞAĞIDAKİ linki tıklayıp tavsiyelerimi bir gözden geçiriverin derim.

http://www.next.web.tr/konular/7104-MACHINA-3-D-MAKSIMUM-VERIM-ALMAK-ISTEYENLER-IcIN-TAVSiYELER.html

Son düzenleme: