Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD 22.07.2012 Tarihli (Foruma Özel) 8 Uydulu Güncel Kanal Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

arda efeli

0
Üye
2 Kas 2011
20
0
1
Siz denediğinizde başarılı oldu mu?Ona göre bende satın alayım ...

merkezi sistemde bazı tp lerde kırılmalar oluşuyordu, hat yükselticiyi aldım ,şimdilik sorun yok,next bulamadım ******** in amplifer aldım,sinyal hiç yoksa işe yaramaz fakat kırılma ve donma varsa işe yarıyor

s.c.

0
Üye
29 Tem 2012
3
0
1
merkezi sistemde bazı tp lerde kırılmalar oluşuyordu, hat yükselticiyi aldım ,şimdilik sorun yok,next bulamadım ******** in amplifer aldım,sinyal hiç yoksa işe yaramaz fakat kırılma ve donma varsa işe yarıyor

bende hiç sinyal yok. ozaman yükseltici almamın anlamı yok. peki sorunu nasıl çözebilirim, hala sinyal alamıyorum

esfeka

0
Üye
15 Haz 2012
40
1
8

Ekte verilen yazılım sadece kanal bilgisi güncellemeleri için verilmiştir.
25.05.2012 tarihli BETA yazılım eklentisi mevcuttur.
Son güncel keyler eklenmiştir. ( 21.07.2012 @Karbon )

Turksat 2A / Turksat 3A (42°E) - Diseqc A
Hot Bird 13A / Hot Bird 13B / Hot Bird 13C (13°E) - Diseqc B
Eutelsat 7A (7°E) - Diseqc C
Astra 1H / Astra 1KR / Astra 1L / Astra 1M / Astra 2C (19.2°E) - Diseqc D
Sirus / Astra 4A / NSS 5 (4.8°E) - Boş
Hellas Sat 2 (39°E) - Boş
Astra 3A / Astra 3B / Thor 2 (23.5°E) - Boş
Eutelsat 16A / Eutelsat 16B (16°E) - Boş

Mevcut, diseqc anahtar ( sistem ) ayarlarınızı gözden geçirebilirsiniz.

- Kanal bilgileri güncellenmiştir.
- Emu aktiftir.
- FreeShare aktiftir.
- OTA ( Uydudan Güncelleme ) kapalı olarak ayarlanmıştır, açtığınızda uydudan otomatik 18.05.2012 tarihli eski kanal bilgisi gelmektedir.
Yeni yazılım ve kanal dosyaları uyduya verilmeden önce forumumuzda duyurulmaktadır. Yeni bilgiler geldiğinde manuel olarak uydudan güncelleyi başlatabilirsiniz.

* Extra ayar yapmanıza gerek yoktur.

Yazılım, USB den '' Allcode + Bootloader '' ( Yazılım + Kanal ) konumunda yüklenecektir.

ÖNEMLİ: Yazılımı güncelledikten sonra kesinlikle fabrika ayarlarına dönmeyiniz!

Şöyle bi sorunum var anlyamadığım normalde fabrika ayarlarına döndüğümde genelde donma sorunu vs olsa da free share de izliyorum kanalları ama yazılımları yükledikçe açılan kanal mı açılmyor ya da bazen açılan kanal hiç açılmıyor falan ...

kirikali

0
Üye
21 May 2012
1
0
1
Minix hd ye Yayınlamış olduğunuz yazılımı cihazıma yüklemek istiyorum. USB'den bu yazılımı nasıl yükleyeceğimi anlatan resimli anlatım sayfanız var mıdır? Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Uydu alıcılar konusunda pek tecrübem yok yönlendirmenizi rica ederim. Teşekkürler...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,423
113
Minix hd ye Yayınlamış olduğunuz yazılımı cihazıma yüklemek istiyorum. USB'den bu yazılımı nasıl yükleyeceğimi anlatan resimli anlatım sayfanız var mıdır? Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Uydu alıcılar konusunda pek tecrübem yok yönlendirmenizi rica ederim. Teşekkürler...

Linkte sunmuş olduğum anlatımdan USB bellek ile yükleme işlemi kısmından bakarak yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
http://www.next.web.tr/showpost.php?p=456&postcount=1

rochesterli

0
Üye
28 Haz 2012
6
0
1
Bu yazılımı yüklendikten sonra oluşan Kanal geçişlerindeki bozulmadan dolayı 17.06.2012 tarihli yazılıma geri döndüm. Umarım düzeltirsiniz.

rochesterli

0
Üye
28 Haz 2012
6
0
1
TRT 1 HD ile TRT HD 11042/8400/V olarak bulunuyor ve genelde göstermiyor ara sıra bu kanllar çalışıyor neden acaba? Eğer frekans ayarları yalnış ise neden düzeltmiyorsunuz?

legend86

0
Üye
4 Ağu 2012
2
0
1
Merhaba,

Yazılımı yükledim ama star tv falan açıılmıyor ayrıca yüklenen 4000 e yakın kanalın 200 ü bile çılmıyor sorun nedir ?

legend86

0
Üye
4 Ağu 2012
2
0
1
frekansları elle nasıl girebilirim. Ayrıca bu paketi yüklemeden önce tüm kanallari sildim. etkisi olur mu ? Ayrıca makinada yüklü TP'ler güncel mi bilmiyorum...
Mümkünse ayarların yapılışını resimli anlatımla neren bulabileceğini gösterir misiniz ?

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
frekansları elle nasıl girebilirim. Ayrıca bu paketi yüklemeden önce tüm kanallari sildim. etkisi olur mu ? Ayrıca makinada yüklü TP'ler güncel mi bilmiyorum...
Mümkünse ayarların yapılışını resimli anlatımla neren bulabileceğini gösterir misiniz ?

Resimli anlatamam belki ama yazılı olarak yardım edebildiğim kadar ediyim.
MENU-KURULUM-TP LİSTESİ-Yeşil Tuş(Ekle)- ; "11054 30000 H" tırnak içinde verdiğim değerleri bu sırayla girin alt alta.ve Kaydet deyin. Sonra Kaydettiğiniz TP nin üstüne gelin ve mavi tuşa basın.OK diye bir seçenek gelecek.Onun üstüne gelip kumandadan ok tuşuna basın.Kolay gelsin...
MALİK SAATÇI

zazazalim

0
Üye
24 Ocak 2012
11
0
1
çokı tesekürler elinize saglık ne zmndır böle birşey aruyordum bide sinyal alamayan arkadaşlar yazılımı yükledikden sonra kendinize göre DİSECG ayarı yapın :DDDDDDDDDDDDDd

isntme

0
Üye
8 Ağu 2012
2
0
1
Resimli anlatamam belki ama yazılı olarak yardım edebildiğim kadar ediyim.
MENU-KURULUM-TP LİSTESİ-Yeşil Tuş(Ekle)- ; "11054 30000 H" tırnak içinde verdiğim değerleri bu sırayla girin alt alta.ve Kaydet deyin. Sonra Kaydettiğiniz TP nin üstüne gelin ve mavi tuşa basın.OK diye bir seçenek gelecek.Onun üstüne gelip kumandadan ok tuşuna basın.Kolay gelsin...
MALİK SAATÇI

teşekkürler.

isntme

0
Üye
8 Ağu 2012
2
0
1
kanal taşıma

next minix hd'de kanal taşıma fonksiyonu kullanım kılavuzunda yanlış anlatılmış.Onların dediği gibi yapınca kanal yeri değişmiyor.

doğrusu yerini değiştirmek istediğiniz kanalı sarı tuş ve okey tuşuyla seçtikten sonra götürmek istediğiniz yeri seçtiğinizde sarı tuşa basıp exzıt yaparken evet diyeceksiniz.

esfeka

0
Üye
15 Haz 2012
40
1
8

Ekte verilen yazılım sadece kanal bilgisi güncellemeleri için verilmiştir.
25.05.2012 tarihli BETA yazılım eklentisi mevcuttur.
Son güncel keyler eklenmiştir. ( 21.07.2012 @Karbon )

Turksat 2A / Turksat 3A (42°E) - Diseqc A
Hot Bird 13A / Hot Bird 13B / Hot Bird 13C (13°E) - Diseqc B
Eutelsat 7A (7°E) - Diseqc C
Astra 1H / Astra 1KR / Astra 1L / Astra 1M / Astra 2C (19.2°E) - Diseqc D
Sirus / Astra 4A / NSS 5 (4.8°E) - Boş
Hellas Sat 2 (39°E) - Boş
Astra 3A / Astra 3B / Thor 2 (23.5°E) - Boş
Eutelsat 16A / Eutelsat 16B (16°E) - Boş

Mevcut, diseqc anahtar ( sistem ) ayarlarınızı gözden geçirebilirsiniz.

- Kanal bilgileri güncellenmiştir.
- Emu aktiftir.
- FreeShare aktiftir.
- OTA ( Uydudan Güncelleme ) kapalı olarak ayarlanmıştır, açtığınızda uydudan otomatik 18.05.2012 tarihli eski kanal bilgisi gelmektedir.
Yeni yazılım ve kanal dosyaları uyduya verilmeden önce forumumuzda duyurulmaktadır. Yeni bilgiler geldiğinde manuel olarak uydudan güncelleyi başlatabilirsiniz.

* Extra ayar yapmanıza gerek yoktur.

Yazılım, USB den '' Allcode + Bootloader '' ( Yazılım + Kanal ) konumunda yüklenecektir.

ÖNEMLİ: Yazılımı güncelledikten sonra kesinlikle fabrika ayarlarına dönmeyiniz!

Eyv elinize sağlık uğraşıosnz guzelde oluo ama bu yazılımı attktn snra kanal geçişleri açılan kanallarn açılmamsı sinyallern sürekli gtmesi youtube da işlem yapılmaması gibi bi çok sorun oluştu , fabrika ayarlarına dönsem bile böle olmuo ... tşşkr ilgnz içn şimdiden

peras

0
Üye
20 May 2012
11
0
1
Next Minix HD 22.07.2012 Tarihli (Foruma Özel) 8 Uydulu Güncel Kanal Yazılımını yükledikten sonra bazi kanallarda sinyal kaybı oluyor. fakat bu kanalar değişebiliyor. bozuk olan kanal düzelip başka bir kanal bozuluyor. bunu nasıl düzeltebiliriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...