Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix Hd alıcılara NStreamplayer tarzı program ekleme

umutsenmut

0
Üye
27 Tem 2012
2
0
1
Değerli üstatlar bu cihazlara youtube, radyo gibi programlar eklenebiliyorsa; Smart TV, Enigma2, ******** gibi cihazlarda internetten film, dizi vb gibi videoları izlemeye yarayan Nstream player türü bir program da yüklenebileceğini düşünüyorum. Bu konuyla bu işten anlayan arkadaşlar ilgilenirse güzel işler çıkarabilirler.

Emek verenlere saygılar....

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
Değerli üstatlar bu cihazlara youtube, radyo gibi programlar eklenebiliyorsa; Smart TV, Enigma2, ******** gibi cihazlarda internetten film, dizi vb gibi videoları izlemeye yarayan Nstream player türü bir program da yüklenebileceğini düşünüyorum. Bu konuyla bu işten anlayan arkadaşlar ilgilenirse güzel işler çıkarabilirler.

Emek verenlere saygılar....

Ben de aynı şeyi bizzat Nexte mail attım ancak söylenen cevap cihazın yazılımı Linux değildir ve hafızası yetmez. oldu.

marble

0
Üye
22 Tem 2012
88
13
8
Tamam da öncelikle cihazın Linux işletim sistemi yapılması gerekliymiş.Cihazın hafizası 8mb.Linux işletim sistemi olması için en az 128 mb olması gerekir...

Peki kardeş Next yazılımcıları istese, harici harddiske veya flash belleğe yükleyerek yinede NStreamplayer tarzı programı çalıştıramazlar mı ?:)

dt6767

0
Özel Üye
20 Tem 2012
231
175
43
beklentiler ve gerçekler

Peki kardeş Next yazılımcıları istese, harici harddiske veya flash belleğe yükleyerek yinede NStreamplayer tarzı programı çalıştıramazlar mı ?:)

kullandığımız her elektronik cihazın en üst seviyede olmasını ve her işi yapmasını bekliyoruz. ama bu imkansız. çünkü üretici firma cihazı üretirken bütün beklentileri karşılayacak özellikleri koymaz.sonradan eklenmesini de imkansız olarak üretir. işin gerçeği bunlar ticari zekanın yeni bir cihaz daha satma politikasıdır.ilk sahip olduğunuz cep telefonu ile şuan kullandığınız cep telefonunuzu bir kıyaslayın.size kaç tane telefon sattılar.kaçıncı telefon şuan kullandığınız.kaçıncı uydu cihazınız.şuan elimizdeki telefon ve uydu cihazlarınıda değiştireceğiz.satacaklar bize.yapılan iş sadece ticaridir ve yeni ürün satmak üzerine dönüyor.birde bu yönünü düşününüz.bugün alacağınız en son sisteme sahip bir televizyonu bile iki yıl kullandıktan sonra değiştirmek isteyeceksiniz. çünkü sırada uhd (ultra yüksek çözünürlülük ) tv var. kısaca tüketim toplumu olmaya devam.örnek çok vaktinizi almıyayım. hep iyilerle ve iyilikle karşılaşın. selamlar

Son düzenleme: