Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Amigo Plus 07.06.2016 Tarihli Test Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Sezgin kardeş sende aynı İP lerin minik amigo hd açması yeni çıkan minik amigo plusta açmamasını neye bağlıyorsun. İstersen bu konuyu sayın hocam KARBON bey e bir iletelim çünkü benim kafam takıldı. Neden dersen bizim minik amigo hd ye 2016 ylında herhangi bir yazılım desteği gelmedi . Yeni piyasaya çıkan ve yeni yazılım destekleriylede desteklenen bir cihaz olan nex minik amigo plusta bu İP ler açmıyor.Yani ileri gideceğimiz yerde geri kalıyoruz. Belki bu konuda diğer ustalarımızında değerli yorumlarını almış oluruz. Sen istersen bu konuyu sitede bir paylaşıver.Gelen yorumlara bir bakalımda kafamız rahat etsin. Çünkü yeni çıkan nex minik amigo cıhazı yeni yazılım desteği var diye aldım. SELAMLAR...

Mp4 uzantılı başka IPTV'ler deneyip sonuca göre, Doktor ustaya e-posta atacağım. Bir sonraki yazılımda sorun çözülmüş olur.

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
95
28
Arkadaşlar ben forumda şunu gözlemliyorum.Bir konu açıyor bir arkadaş mesela kendimden örnek vereyim Yeni bir cihaz almışım tabiki o cihazın özelliklerini bilen arkadaşlarımızın bir birlerine yardım etmesi gerekmektedir çünkü forumun amacı budur paylaşmaktır. Bakıyorum bir kaç arkadaşın dışında sorulara yanıt veren yavar ya yok .Biraz daha duyarlı olsakta birbirimize yardımcı olsak daha iyi olmazmı. Sİteye üye olan çok ama yorum yapan çok az arkadaş var. diğer sitede üye olupta belki hiç yorum yapmayan arkadaşlarımız sizlerde ufak tefek kendi yorumlarınızı her ne konuda olursa olsun yazsanız iyi olmazmı Tabiki her ne konuda dediğimde forum kuralları dahilindeki konuları. Kalın sağlıcakla hepinize selamlar...

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Hasancığım Çok güzel bir tesbitte bulunmuşsun....
Sanırım iliklerimize kadar bencillik işlemiş ,sorgulamak ne demek bilmiyoruz ,eleştiri, şikayet, etmiyoruz Tek bildiğimiz kuru gürültü taklitcilik. adam sendecelik körü körüne itaat Velhasılı yenilenme okuma araştırma en önemlisi ALLAHIN İNSANA VERDİĞİ EN BÜYÜK DEGER Düşünme ve uygulama uygulatma yeteneklerini KAYBEDİYORUZ.
Sadece sözde İLİMİN YAŞI YOKTUR ,hele hele BANA BİR HARF ÖĞRETENİN KÖLESİ OLURUM sözü facelerde paylaşırızda ne demek oldugunu ancak ögretmenler gününde paylaşılacak söz sanırız.....................
Ya Hasanım nerden yazdın bu yazıyı bilmemki Yine şu ihtiyara saçmalattırdın başınızı ağrıttırdın.
Ne hüzel hazır giriyoruz foruma lazım olanı hemen alıp çıkıyoruz işte Ara sırada soruyoruz (bakmaya tenezzül etmeden foruma) ustaaa yeni yazılımı attım freeshare kapandı emu çalışmıyoooorrr Bu ne biçim cihaz ...İyide kardeşim adam yazmış her yazılımdan sonra fabrika ayarına dön ve yeniden yapılandır emuyu a freeshareyi aç demiş ama umurumdamı ....

Sevgi saygıyla

IIhackerII

0
Özel Üye
5 Şub 2015
2,058
9
38
hatay
dost abım su sozu cok dogru foruma lazım olanı hemen alıp çıkıyoruz işte Ara sırada soruyoruz gercektende boyle oluyor uye arkadsımız soru soruyor cevab verıyoruz gerı donus yok iptv konusunda calısıp calısmadıgı hakkında yorum yazın dıyorum arkadaslara malesef geri donus yok bu arada eskıden bende next amıgo vardı mp4 uzantıları ızlıyemıyodum fakat soyle bır sey yaptım dns adresını degıstırıp denedım hepsı actı

Son düzenleme:

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
dost abım su sozu cok dogru foruma lazım olanı hemen alıp çıkıyoruz işte Ara sırada soruyoruz gercektende boyle oluyor uye arkadsımız soru soruyor cevab verıyoruz gerı donus yok iptv konusunda calısıp calısmadıgı hakkında yorum yazın dıyorum arkadaslara malesef geri donus yok bu arada eskıden bende next amıgo vardı mp4 uzantıları ızlıyemıyodum fakat soyle bır sey yaptım dns adresını degıstırıp denedım hepsı actı

Evet DNS değiştirdikten sonra @hasan55 ustanın verdiği IPtvler açıldı.
Sorunun çözümü için yapmanız gereken
Menü-Ağ Ayarları-Yapılanırma-(Ağ bağlantı adınız ben wifiden bağlanıyorum)OK tuşu ile ağ bağlantınıza giriş yapıyorsunuz.
Gelen yapılandırma ekranında "Daha Fazla"seçeneğine gelip "DNS Sunucu" kısmındaki Otomatik ayarı kapatıp manuel DNS girmeniz.
Ben yandex DNS kullanıyorum.(77.88.8.88) ağınıza tekrar bağlanıp çalıştıramadığımız IPtv sorunsuz çalışıyor.

Bizi bilgilemdiren üstadlara teşekkürler.

http://www.next.web.tr/showthread.php/8674-Dns-degi%C5%9Ftirmek.html?p=59075&viewfull=1#post59075

054851287_SL375127_122_237lo.JPG

Sözün özü

IIhackerII-''bende next amıgo vardı mp4 uzantıları ızlıyemıyodum fakat soyle bır sey yaptım dns adresını degıstırıp denedım hepsı actı''

sezgin 2-Evet DNS değiştirdikten sonra @hasan55 ustanın verdiği IPtvler açıldı.
Menü-Ağ Ayarları-Yapılanırma-(Ağ bağlantı adınız ben wifiden bağlanıyorum)OK tuşu ile ağ bağlantınıza giriş yapıyorsunuz.
Gelen yapılandırma ekranında "Daha Fazla"seçeneğine gelip "DNS Sunucu" kısmındaki Otomatik ayarı kapatıp manuel DNS girmeniz.

resim temsilidir dns adresi degiştirdiğimizde (google dns bile yeterli) farkı görürüz.

Son düzenleme:

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Evet DNS değiştirdikten sonra @hasan55 ustanın verdiği IPtvler açıldı.
Ben yandex DNS kullanıyorum.(77.88.8.88) ağınıza tekrar bağlanıp çalıştıramadığımız IPtv sorunsuz çalışıyor.

Bizi bilgilemdiren üstadlara teşekkürler.

hasan55

0
Üye
5 Şub 2015
491
95
28
Evet DOST ustam sorunu böylece çözmüş oldun. Ayrıca sana ve diğer arkadaşlara teşekkür ederim. Benim gibi bazı arkadaşlarında bazı böyle kafası takılıyor cihazı aldım İP leri giriyorum açmıyor aynı İP LERİ MİNİK AMİGO HD YE GİRİYORUM AÇIYOR insanın ister istemez kafası karışıyor biryerde en son çıkan cihaz diğer tarafta eski cihaz tabiki yapmam gereken araştırmaktı sonucunuda bulmuş olduk. Forumda emeği geçen tüm duyarlı arkadaşlara tekrar teşekkürler.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Arkadaşlar sorununuzu sizler çözdünüz Anlatımınızla Siz sordunuz Sezgin kardeşim denemesini yaptı IIhackerII arkadaşım güzergah belirledi bende yoldaki çakıl taşlarını temizledim sadece.
Ve sonuç El ele paylaşarak en iyiye doğru yöneldik.
Sevgi Saygıyla

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Benimde tıkandığım konu Web Arayüzü.
Diğer minix serilerinde olduğu gibi bu cihazın web arayüzüne bağlanamadım. Karbon ustaya da mesaj attmıştım ama yoğum galiba.
Bilgisayardan özellikle server için web arayüzü önemli bir özellik. Diğer minix serilerde bağlanıyorum ama bu seride bağlanamadım.

ncz

0
Özel Üye
22 Şub 2016
287
174
43
Hala berbat bi arayüz berbat menü rengi berbat seçenekler :( eski amigonun grafikleri yenisi gibi...15 sene öncenin reiciver larının menüleri gibi bu ??

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Hala berbat bi arayüz berbat menü rengi berbat seçenekler :( eski amigonun grafikleri yenisi gibi...15 sene öncenin reiciver larının menüleri gibi bu

Geliştirmeye kapalı bir alıcı olduğunu doktor usta ile yazışmamda söylemişti.
Ne yazık ki berbat ötesi bir arayüz var. 1sene sonra çöpe gidecek cihaz.

lorenzoturk

0
Üye
13 Haz 2016
17
0
1
merhaba amigo plus yeni aldım ccam nasıl aktif ediliyor biz kendimiz elle server girebiliyormuyuz elle giriş mevcutmu ve nasıl şimdiden teşekkürler

cypriot

0
Üye
17 May 2012
5
1
3
İyi günler ;
Beni ilgilendiren 2 Gb DDR 3 ram ile gelen iyileşme nedir?
Eski amigoda CCCam desteğinde açılan kanallar çok bekliyordu ...Yeni Plus'ta durum ne? Pembe ve mavi bu konuda daha iyi idi.

Bir de Toplu kanal taşıma ,silme..Bunlar var mı?

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
İyi günler ;
Beni ilgilendiren 2 Gb DDR 3 ram ile gelen iyileşme nedir?
Eski amigoda CCCam desteğinde açılan kanallar çok bekliyordu ...Yeni Plus'ta durum ne? Pembe ve mavi bu konuda daha iyi idi.

Bir de Toplu kanal taşıma ,silme..Bunlar var mı?

Cihazın üzerindeki freeserverları kullanmadım hiç, kendi serverimde bekleme yok. Direkt açılıyor. Tabii internetinizin hızıyla da âlâkalı bir durum da var. Diğer serilerde özellikle uygulamalar arası geçişlerde bazen donmalar mevcuttu. Bu cihazda pek donmaya rastlamadım. Sadece EMU'da şifreleme sistemi farklı kanallar arasında geçiş yapınca arada bir cihaz kitleniyordu. Son yazılım ile bu sorunda ortadan kalkmış gözüküyor.
Toplu taşıma, silme bunlar mevcut.Hatta toplu silmeyi bir tuşla yapıyorsun. Hepsini sil seçeneği mevcut.

cypriot

0
Üye
17 May 2012
5
1
3
İyi günler,
Cihaz açtıktan bir süre sonra kendiliğinden epg menüsü çıkıyor. Exit ile kapatmaya çalışınca tekrar tekrar çıkıyor ve bir türlü kapanmıyor. Ancak cihazı kumanda ile kapatıp açınca düzeliyor. Fakat bir süre sonra yine aynı sorun oluşuyor. Yazılım, 7 haziran yazılımına güncellendi. Ancak sorun devam ediyor. Bu sorunu yaşayan var mı? Nasıl düzeltilebilir?

sezgin 2

0
Üye
13 Haz 2012
547
2
18
Adana
Güya film eklemişler hiçbirisi açılmıyor :z

Film İzle Menüsündeki tüm yerli-yabancı filmler açık hocam. Hatta BBC belgeselleri, Cumhurbaşkanlığı ile ilgili birçok belgesellere de rastladım. Sorunsuz izleniyor. Sizin internetinizde problem olmuş olabilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...