Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD (BLACK) 06.07.2013 Tarihli Yazılımları.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Next Minix HD (BLACK) 06.07.2013 Tarihli Yazılımları.

Yazılım Notları :
Kod:
-Kablosuz internet bağlantısında düzenlemeler yapıldı.
-Philips TV’lerde HDMI bağlantısından kaynaklanan ses sorunu düzeltildi.
-Farda TV düzeltildi.
-Uydu / TP bilgileri güncellendi. (90Doğu-45Batı)
-Kanal bilgileri güncellendi. (Türksat, Hotbird)
-Tercüme hataları düzeltildi.
-IPTV altyapısı değiştirildi.
-Yazılım stabilitesi arttırıldı.

paradogy

0
Üye
8 Ocak 2012
30
0
6
Youtube'da durdurup tekrar başlatınca olan ses kayması sorunu da çözülmüş. Hayırlı olsun. Ellerinize sağlık.

akcakayag

0
Üye
27 Nis 2013
1
0
1
Sayın karbon usta alıcımı actıgımda uydudan yenı yazılım yukleyın uyarısı gelıyor yuklemeye calışıyorum ama her defasında yarıda kalıp hata verıyor,sızın ekledıgınız yazılımı denedım onuda yuklemıyor tv samsung smart alıcım mınıx black.sorun ne olabılır acaba?Simdiden tesekkurler

BBC

0
Üye
12 Şub 2013
2
0
1
Yeni yazılımı yükledim. Kablolu bağlanıyor ama bu sefer de kablosuz bağlantı kuramıyorum.. Deli olucam.. keşke yüklemeseydim... aynı sorunu yaşayan ve çözebilen var mı.?

elmest007

0
Üye
3 Ara 2012
5
0
1
Evet kablosuz bağlantıya kesin çözüm olmuş uydudan güncelleme yaptı ama usb wifi yi görmüyor :( ne yapabiliriz?

Son düzenleme:

BBC

0
Üye
12 Şub 2013
2
0
1
Eski yazılımlardan hangisi stabil ona mı dönmek lazım?... yetkili kişilerden etkili cevap bekliyoruz...

21burak

0
Üye
7 Tem 2013
1
0
1
arkadaşlar yeni güncellemede idman azerbeycan ı bulamadım . Bilgisi olan varmı ?

elmest007

0
Üye
3 Ara 2012
5
0
1
Yanlış Yazılım Olabilir

Yeni yazılımı yükledim. Kablolu bağlanıyor ama bu sefer de kablosuz bağlantı kuramıyorum.. Deli olucam.. keşke yüklemeseydim... aynı sorunu yaşayan ve çözebilen var mı.?

Yüklediğin yazılım black ise ondan kaynaklanıyor olabilir dediğine göre kabloyla bağlanabiliyormuşsun. Kabloyla bağlandığına göre pembe veya mavinin yazılımını yüklemen gerekir zira black te kabloyla bağlanamazsın ...

paradogy

0
Üye
8 Ocak 2012
30
0
6
Yeni yazılımı yükledikten sonra, yeni yazılım var uyarısını kabul etmeyin. "Menü>sistem ayarları>Diğer ayarlar" kısmından otomatik ota kontrolünü kapalı yapın.

Her şeyden önce cihazınız neyse yazılımı ona göre yükleyin.

Bu yazılım şimdiye kadar kullandığım en stabil yazılım bana göre. Şifreli kanallarda maksimum 30 dakikada bir şifreyi açmama sorunu çıkarıyordu eskiden. 2 gündür bir kere bile bu sorunu yaşamadım.
Tabii ben kurarken kanal listesini ve yazılımı beraber seçerek kurdum.

paradogy

0
Üye
8 Ocak 2012
30
0
6
Bu arada usb zaten başlı başına sorun. Ben daha önce görmeme sorunu yaşayınca, çıkartıp tekrar takıyordum wi-fi yi. Bu yüzden alt kısmında yazı falan kalmadı.

NGC598

0
Üye
8 Tem 2013
1
0
1
Yeni yazılımdan sonra kablosuz bağlantı sinyal seviyesinde ciddi düşüş oldu. Sinyal seviyesi %70-80 civarlarındayken yeni yazılımda %20-30 seviyesinde ve bağlanmakta zorluk yaşıyorum. Kullandığım adaptör Logilink Wireless-N 150Mbps Nano USB RT5370.

nogay

0
Üye
20 Eki 2012
5
0
1
trt kanallarının bazıları yeni yazılımda bulunamadı

arkadaşlar cumartesi günü uydu cihazımı açtığımda sizin için yeni güncellememiz var diye uyarı çıktı evet olarak kabul ettim.
yazılım yüklemesi yapıldı. yeni arama yaptırdım ama TÜRKSAT a uydusundaki daha önce olan trt 3-trt spor-trt4 kanallarını bulamadı bunları bulabilmek için ne yapmam lazım ben fazla anlamıyorum cihazın dilinden

TEKONMAN

0
Üye
12 Ağu 2012
127
5
18
Arkadaşlar
Uzun uğraş sonucu yeni yazılımı yükleyebildim. öncelikle yeni yazılımı USB ile yükleyince versiyon değişmiyor. Ve cihaz her açıldığında yeni yazılım uyarısı çıkıyor. Bunu OTA güncellemeyi kapatınca sorun geçici olarak düzeliyor. Ancak kesin çözüm için uydudan güncelleme yapmak gerekiyor. Yazılımın verildiği frekansın sinyal seviyesi düşükse güncelleme yarıda kesiliyor. sinyal bölgeye göre değişebiliyor.
Yazılımla ilgili ise; nihayet beklediğimiz yazılım geldi en sonunda. Yazılım şimdiye kadar olan yazılımların en stabili ve en ideali. kısaca yeni yazılımda tespit ettiğim
+ Ses sorunu halledilmiş,
+ Kanal listesinde iken Exit ile çıkış yapmadan menülere girilmiyordu. Şimdi menü tuşu ile menülere rahat girilebiliyor.
+ Bağlantı kopmuyor. 03.05.2013 yazılımla düzeltilmişti.

- Bağlantıda sinyal seviyesi düşmüş ancak sorun yaratmıyor.
- Şifreli kanal uyarısı gelmiyor. Bir önceki (03.05.2013) yazılımla gitmişti halen düzeltilmemiş,
- İP TV de menüde çıkış yapmak için görsel olarak ikon yok. Ancak exit ile çift basarak çıkılıyor.
- Ara sıra cihaz reset atıyor.
- Kanal bilgi barında seçili kanalın frekans bilgileri gösterilse iyi olurdu.

Sonuç olarak bu hali ile yeterli sayılır. Ancak giderilebilecek bir kaç eksiği daha var.
Emeği geçenlerin ellerine sağlık

elmest007

0
Üye
3 Ara 2012
5
0
1
uydu üzerinden güncelledim tekrar ama haala usb wireless görünmüyor eski yazılımda sorun yoktu silip flash bellekle yüklesem sorun gidermi ? şu an hiç bir şekilde tanımıyor wireless alıcıda next yazılımdan önce sorunsuz çalışıyordu cevap verecek bir arkadaş haala çıkmadı ...

TEKONMAN

0
Üye
12 Ağu 2012
127
5
18
uydu üzerinden güncelledim tekrar ama haala usb wireless görünmüyor eski yazılımda sorun yoktu silip flash bellekle yüklesem sorun gidermi ? şu an hiç bir şekilde tanımıyor wireless alıcıda next yazılımdan önce sorunsuz çalışıyordu cevap verecek bir arkadaş haala çıkmadı ...

yeni yüklediysen cihazı aç kapa yap bi...

elmest007

0
Üye
3 Ara 2012
5
0
1
sonunda cihaz çöktü yeşil ışık yanıyor öyle kalıo en güzeli eski yazılımdı usb wirelesi tanımıo die eskisini yükledim kaldı öylece...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...