Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next minix HD Black ' çıt çıt ' ses sorunu!

pasha ibo

0
Üye
18 Mar 2013
3
0
1
Arkadaşlar merhaba.

1 ay önce aldığım bu cihaz bu yakında sorun çıkartmaya başladı. Bazen ve bazı kanallarda izlerken rahatsız edici bir ' çıt çıt ' diye ses geliyor. Ne yapmam gerektiğini bir türlü çözemedim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Lapsetur

0
Üye
4 Şub 2013
52
1
8
www.amatorbalikci.net
Arkadaşlar bu sorunu yaşayan ve çözen kimse yokmu?

Çıt çıt televizyondan mı geliyor. Eğer televizyondan geliyorsa receiver'ın çıkışlarında sorun olabilir yada HDMI kablosu sorunludur.

Eğer cihazdan geliyorsa sizin sorununuz yazılımsal değil. Adaptör girişinde sorun var.

Bence zaman kaybetmeden aldığınız yere götürün ya değiştirsinler yada servise göndersinler

Son düzenleme:

Anilcan44

0
Üye
23 Mar 2013
1
0
1
HDMI Kablosu Problemli geliyor nedense sorun var yuvasından çıkarıp takıyorum düzeliyor :D

pasha ibo

0
Üye
18 Mar 2013
3
0
1
Kanalları değiştirdikten sonra başlıyor çıt çıt. Mesela kanal d nin çözünürlüğü farklı, Atv hd nin farklı. Bana göre çözünürlük farkından oluyor sorun. En kısa zamanda aldığım yere götüreceğim.

tarsusian

0
Üye
22 May 2013
1
0
1
Kanalları değiştirdikten sonra başlıyor çıt çıt. Mesela kanal d nin çözünürlüğü farklı, Atv hd nin farklı. Bana göre çözünürlük farkından oluyor sorun. En kısa zamanda aldığım yere götüreceğim.

o ses görüntü formatı değişikliğinden kaynaklanıyordur, ve muhtemelen televizyondan dolayı çıkıyordur. tv sistemi menüsünden video çözünürlüğü sabit "1080i_50" olarak seçersen görüntü formatı değişmez tüm kanallar 1080i olarak gösterilir (sd kanallar hd boyutuna büyütülür) bunu yapmazsanız her sd-hd yayın arasında geçtiğinizde görüntü formatının değişmesini beklersiniz ve o ses çıkar.

bayrolex

0
Üye
11 Ağu 2012
10
0
1
Arkadaşlar merhaba.

1 ay önce aldığım bu cihaz bu yakında sorun çıkartmaya başladı. Bazen ve bazı kanallarda izlerken rahatsız edici bir ' çıt çıt ' diye ses geliyor. Ne yapmam gerektiğini bir türlü çözemedim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Televizyonunuzun markası philips mi?