Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next minix hd blue sinyal yok Lütfen Yardım

skylark60

0
Üye
5 Eki 2012
1
0
1
Temmuz'da yeni eve taşındım.Cihaz önceki evde gayet sağlıklı çalışıyordu.Yeni evde kurulumu yaptım.Sinyal yok uyarısı aldım.Uyducu çağırdım cihaz yanmış dedi.Servise gönderdim Yüksek Voltaj dan sinyal alan kısım yanmış dedi yeni entegre taktı.Eve geldim tekrar kurdum 20 dakika sıkıntısız çalıştı tekrar ekran kapandı ve 'Sinyal Yok' uyarısı aldım.
Bu sıkıntı ev elektriği veya lnb voltajı ile ilgisi var mı?
Nelere dikkat etmeliyim?
Şimdiden teşekkürler.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Bu sıkıntı ev elektriği veya lnb voltajı ile ilgisi var mı?
Nelere dikkat etmeliyim?
Şimdiden teşekkürler.
Kardeşim yüksek voltaj evdeki cihazlar için sorundur ve doğrudur.Fakat cihazı yakan tv nizi adaptörü yakar ki varsa modemi . bazı beyaz eşya kombi kartlarını da etkiler.(ufakta olsa akım koruma vardır iptal edilmediyse)
Siz uydunuzu taktığınız piriz ile buat ve ev sigorta panosu arasındaki linyeleri kontrol ettirin (FAZ NÖTR Arası ve çalışan Sağlam Faz Toprak ölçerse 220-240 Volt görmelidir.).Nötr toprak karışması veya topraklama olmayan bazı binalarda UYANIK GEÇİNEN USTALIKLA ALAKASIZ SOYTARILAR ,HATALI OLARAK TOPRAK NÖTR Köprü atıyorlar vatandaşa gereksiz masraf açıyor.
Elektiriksel sıkıntı çekmemek için basit az maliyetli Akım Korumalı Prizi Tekli veya grup olanı var tavsiye ederim.(Alırken Kullanacağınız cihazın maddi degerine göre alın.(Akımın Darbe gücünü bilmemizin imkanı yok joul)

Uydu cihazınıza gelen Anten kablosu bağlantı yerlerinden veya herhangi bir yerden kısa devre yaptıysa (balkon cam pervaz delik den geçtiyse kıvrılma olduysa yada uzun mesafede dış hava şartlarına maruz kaldıysa yapabilir).

İnşAllah son olur .

Son düzenleme: