Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD Mavi açılmıyor

schema

0
Üye
16 Ara 2016
2
0
1
Merhaba Arkadaşlar,
3-4 yıldır kullandığım Next Minix HD Mavi uydu alıcısına 08.11.2016 yazılımını attım.2-3 ay kullandıktan sonra kapandı ve bir daha açılmadı.Yalnız aynı uydu alıcısını 3 değişik televizyonda denedim çalıştı.Herhangi bir problem yok.Evdeki Samsung Tv'ye başka bir HD uydu alıcısını taktığımda Skart kablo HDMI1 den ve HDMI 2 den denediğimde çalışıyor. Aynı TV 'ye Next Minix HD Mavi 08.11.2016 yazılımlı uydu alıcımı taktığımda açılmıyor. Acaba çanak anten kablosunda kısa devre varda cihaz kendini korumaya mı alıyor diye kabloyu takmadan çalıştırdığımda da açılmıyor.
Aynı problemle karşılaşan arkadaşlar varsa tavsiyelerini bekliyorum.

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
Diğer televizyonlarda çalıştığını sadece 1 televizyonda çalışmadığını düşünüyorsanız öncelikle kumanda gözünün rengi nedir onu söylerseniz ve eğer sarı yanıyorsa V-SYNC (yeşil tuş) tuşuna birkaç kere basınız. Görüntü gelirse ki tahmin ettiğim sorunsa gelecektir.

schema

0
Üye
16 Ara 2016
2
0
1
meysa512 Kardeş,
İlgin için teşekkür ederim,kumanda gözü yeşil yanıyor.

hata mesajı

(1)Kablo bağlantılarını ve kaynak cihazınızın ayarlarını kontrol edin.
(2)Takılı kaynak cihazı seçmek için kumandanızdaki SUURCE düğmesine basınız.

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
Sarı derken yeşili kastetmiştim. Görünüşe göre uydu alıcısında (tabi diğer tv lerde çalıştığını iddia ediyorsanız) bir sorun yok. Ya televizyonunuzun bir sorunu var ya da çözünürlükler uyuşmadığından görüntü vermiyor uydu alıcısı. Onun da çözümü desiğim gibi kumandadaki yeşil tuşa görüntü gelene kadar belirli aralıklarla basmanız olacaktır.