Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD (Mavi & Pembe) 28.12.2012 Yeni Menülü TEST Yazılımıdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ufis

0
Üye
15 Kas 2012
6
0
1
cihaza bu yazılımı attım kanal tablosunu atınca cihaz acılmıyor kumanda gözü teşil ama cihaz görüntü vermiyor nasıl bi yazılım bu anlamadım[/QUOTE

gecmiş ola artık servislik olmuşsun .yeni yazılım üzerine eski kanal listeni atarsan .aynen bu bahsettiğin sorunla karşılaiırsın yapılacak bişey yok hemen servise götür oda pc üzerinde eski yazılımı atar sorunsuz izlemeye devam edersin.tecrübe konuşuyor

burda bahsedilen rs232 jaklı kabloyu aynen yaptım ama bitürlü yazılım atamadım servis sorun değil ama bu sorunu kendimiz cozemeyizmi bu sorun yüzünden herkes servisemi gidecek bi kurtarma yazılımı yokmu yada iyi bir şekilde izzah edilmiş bi kablo bağlantı şeması.

A.Bozoğlu

0
Üye
4 Şub 2012
627
790
93
burda bahsedilen rs232 jaklı kabloyu aynen yaptım ama bitürlü yazılım atamadım servis sorun değil ama bu sorunu kendimiz cozemeyizmi bu sorun yüzünden herkes servisemi gidecek bi kurtarma yazılımı yokmu yada iyi bir şekilde izzah edilmiş bi kablo bağlantı şeması.

Sorunuzun cevabını kendiniz vermişsiniz aslında, muhtemelen yaptığınız kablo hatalı.

Kablo (harflere dikkat) bu şekilde olacak.
baglantiuclar.jpg

yükleme şekli aşağıda;

http://www.next.web.tr/showthread.php?t=2685

ufis

0
Üye
15 Kas 2012
6
0
1
o baglanı şekli yanlış ben deniye deniye buldum ve suan yükleme yapıyor.
Artık servise gitmenize gerek yok arkadaşlar.

B.uç rs232 no 2
A.uç rs232 no 3
C.uç rs232 no 5

Son düzenleme:

A.Bozoğlu

0
Üye
4 Şub 2012
627
790
93
o baglanı şekli yanlış ben deniye deniye buldum ve suan yükleme yapıyor.
Artık servise gitmenize gerek yok arkadaşlar.

B.uç rs232 no 2
A.uç rs232 no 3
C.uç rs232 no 5

Geçmiş olsun, eski yazılımdan yedek aldığınız kanal listelerini kullanmayın, cihaz kanal listenizi kabul edip sorunsuz çalışsada, cihazınız bir süre sonra çökebilir.

ufis

0
Üye
15 Kas 2012
6
0
1
cihaza bu yazılımı attım kanal tablosunu atınca cihaz acılmıyor kumanda gözü teşil ama cihaz görüntü vermiyor nasıl bi yazılım bu anlamadım[/QUOTE

gecmiş ola artık servislik olmuşsun .yeni yazılım üzerine eski kanal listeni atarsan .aynen bu bahsettiğin sorunla karşılaiırsın yapılacak bişey yok hemen servise götür oda pc üzerinde eski yazılımı atar sorunsuz izlemeye devam edersin.tecrübe konuşuyor

Artık servise gerek kalmadı calışan baglantı uclarını burda paylaştım bu sorunla karşılaşan arkadaşlar kabloyu verdiğim şekilde yaparlarsa yazılımı rahatlıkla atabilirler.

demir

0
Üye
10 Haz 2012
54
1
8
Geçmiş olsun, eski yazılımdan yedek aldığınız kanal listelerini kullanmayın, cihaz kanal listenizi kabul edip sorunsuz çalışsada, cihazınız bir süre sonra çökebilir.

3 tane cihazim var 3unede eski kanal listesini sorunsuz yukledim.4-5 gündür sorunsuz izliyorum.bu noktadan sonra cihazlar çökmesin diye yazılımı tekrar mı yüklemeliyim.yoksa eninde sonunda cihazlar çökecek mi?

A.Bozoğlu

0
Üye
4 Şub 2012
627
790
93
3 tane cihazim var 3unede eski kanal listesini sorunsuz yukledim.4-5 gündür sorunsuz izliyorum.bu noktadan sonra cihazlar çökmesin diye yazılımı tekrar mı yüklemeliyim.yoksa eninde sonunda cihazlar çökecek mi?

Kanal listesi yedek alındığında bazı ayarlarda yedek alınır, yeni menülü yazılımda alt yapı değişikliği (yeni menüler özellikler vs.) mevcut, eski kanal listenizi bu menüye yüklediğinizde bir sorun yok gibi görünür, ama siz eski menüde olmayan bir menüye yada uygulamaya gittiğinizde cihaz bunu bulamazsa sapıtır ve dolayısı ile çöker.

Ben cihazınız mutlaka çökecektir demiyorum ama mümkünse sizde riske girmeyin 1. defaya mahsus kanallarınızı yeniden taratın yada yeni menülü yazılımdan alınmış bir hazır kanal listesi kullanın, kolay gelsin.

28 Mar 2012
6
0
1
selam ben bu siteye defalarca sorunlarımı yazdı nedense hiç kimseden cevap alamadım bence boş bir site sadece millet bir birlerine teşekkür edip duruyor çözüm üreten yardımcı olan yok malesef

tahir45

0
Üye
1 Ocak 2013
19
0
1
selam ben bu siteye defalarca sorunlarımı yazdı nedense hiç kimseden cevap alamadım bence boş bir site sadece millet bir birlerine teşekkür edip duruyor çözüm üreten yardımcı olan yok malesef

bence hakalısın bu serzenişlerine sonuna kadar katılıyorum.yani beklenen ilgi ve alaka gösterilmiyor çokda buraya umut baglamamak gerek yoksa işte sizin gibi insanın moreli bozuluyor.yani kendi sorununu kendin çözüyorsun en kolayı bu.burdada işte stres atıyorsun acaba bir destek gelirmi diye.hade kolay gele.benimde anladıgım bu

eaksakal

0
Üye
20 May 2012
1
0
1
Arkadaşlar ben yeni yazılıma eski kanal dosyasını yükledm bir sorun oluşmadı gayet stabil çalışıyor... İnşallah da olmaz.....

HAKANNICA

0
Üye
6 Ara 2012
2
1
3
bence hakalısın bu serzenişlerine sonuna kadar katılıyorum.yani beklenen ilgi ve alaka gösterilmiyor çokda buraya umut baglamamak gerek yoksa işte sizin gibi insanın moreli bozuluyor.yani kendi sorununu kendin çözüyorsun en kolayı bu.burdada işte stres atıyorsun acaba bir destek gelirmi diye.hade kolay gele.benimde anladıgım bu

Ya siz şaka mısınız? Karbon.dijimemo ve A.Bozoğlu arkadaşlarımız ellerinden geldiğince,en ince ayrıntılarına inerek konuları açıklıyorlar.Daha ne yapsınlar.Lütfen mesaj yazmadan önce bir daha düşünün...

aademr

0
Üye
3 Ağu 2012
16
0
1
Merhaba;
yazılım başarılı denebilir fakat birkaç eksiklik de yok değil..İPtv tam olarak çalışmıyor.iptv de kanal geçişleri sırasında kilitlenmeler oluyor.reset atmadan düzemiyor.ayrıca ses sorunu var ses hiç yok ve yayın akmıyor donmalar oluyor.bağlant hızım 8MBt...menüde takvim ve saat başarılı hava durumu için il seçilebilmeliydi..herkes istanbulda yaşamıyo malum..genel olarak kanal geçişleri her yazılımda olduğu gibi yine yavaş.freeshare için eskisi gibi kanal zenginligi ..yok kanallar hızlı açılmıyor.eksikliklier tez zamanda giderilir inşşlh

compkeeper

0
Üye
4 Kas 2012
26
0
1
Yeni menülü sistemde bazı teknik sorunlar dikkatimi çekti , usb bellek kullanımında info tuşu ile yaptığımız müzik , resim , video , kayıt geçişlerini yeni menüde epg tuşu ile yapıyoruz ikinci kumanda da epg tuşu bulunmuyor yani birinci kumanda olmadan sadece iki kumanda ile usb bellek kullanımı mümkün değil .

kaderler

0
Üye
31 Ara 2012
2
0
1
Yni yazılımda sinyal seviyeleri iyi ama hd kanal görüntüsü iyi değil. usb demüzik , resim , video , kayıt geçişlerini yeni menüde epg tuşu ile yapıyoruz ikinci kumanda da epg tuşu bulunmuyor yani birinci kumanda olmadan sadece iki kumanda ile usb bellek kullanımı mümkün değil .

tahir45

0
Üye
1 Ocak 2013
19
0
1
Yni yazılımda sinyal seviyeleri iyi ama hd kanal görüntüsü iyi değil. usb demüzik , resim , video , kayıt geçişlerini yeni menüde epg tuşu ile yapıyoruz ikinci kumanda da epg tuşu bulunmuyor yani birinci kumanda olmadan sadece iki kumanda ile usb bellek kullanımı mümkün değil .

arkadaşın bu mesajını aynen destekliyorum .ilaveten bu cihaz için şifreli kanaldan yaptıgı kayıtlara şifre koyma işi çözülmediği müddetce .bana göre bu çıkan yazılımlarında bir anlam ve degeri yok .çünkü burada sadece oyalama var diye düşünüyorum.çok ufak basit degişiklikleri bile yazılım güncellemesi diye takdim ediyorlar .gaye hiçbişeyde yapılmıyor demesinler diye düşünüyorum.kayıt olayında verilen cevapda. işte telif hakları falan filan .oysa next in başka cihazlarında bu şifreli kanaldan yapılan kayıt olayına şifre koymayan cihazlarıda var .peki ozaman niye o cihazlarda şifreli kaydetmiyorda bunda böyle .zaten yasal olmayan kanalları izliyorsunuz deniyor .oysa ne diye free share diye yazılım verip seyrettiriyorsunuz .onda telif hakkı yok mu ?kimse kusura kalmasın ama bu tür bahanelerle artık insanlar kolay kanmıyor .dogrusu ben kanmıyorum.zaten ilk fırsatta bu cihazı satıp şifreli kanaldan yaptıgı kayda şifre koymayan bir cihaz alacam.ben yapılan kayıtları bilgisayarımdada izlemek istiyorum .ama malesef bu minik hecdinin yaptıgı kayıtları sadece minik hecdi üzerinden seyretmeye müsade ediyor .kendine uygun şifreleme sistemi yapıp kaydettiği için .bu çihaz hakkında benim görüşüm budur .bu teknolojiye uzak birisi degilim 13 yıldır uydu kullanıyorum ve bu işlere yabancı degilim .en az 6 tane uydu cihazı değiştirdim.şimdiki hedefimde 1300 tl lik .baba yazılım ve destekleride eksik etmeyen cihazı alacam .çünkü parayı veriyorsun ama hiç canını sıkan tarafı yok.bu zamana kadar beklemem belki şu problemi çözerler diye düşündüm fakat malesef anladımki çözseler bile farklı bir cihaz cıkarıp onun satış portfoyunu artırmak için kullanacaklarını düşünüyorum ve böyle bir cihaz cıkarılırsada ilgilenmiyecegim. bu konuda benim yorumlarım budur .dileyen okur ve yeni alcaklarda almayı düşünenlerde ona göre karar verir.ilgilenen ve sabırla okuyanlara teşekkurlerimi sunuyorum.

compkeeper

0
Üye
4 Kas 2012
26
0
1

usb konusunda ki yazımı olduğu gibi kopyalayıp yapıştırmanın anlamı nedir alıntı yapabilirdin.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,423
113
Bu yapılan kayıtların Pc üzerinde izlenememesi durumuna biraz daha geniş çerçeveden bakmak daha akıllıca olur, Sadece Next değil ,marka modeli önemli değil, ALI chip kullanıp şifreli kanalların kayıtlarını PC'de gösterebilen cihaz var mı ?

compkeeper

0
Üye
4 Kas 2012
26
0
1
Bu cihazın bu sürüm ile değil de daha önceki sürümlerinde de başka bir hata daha var . Kanalları yeniden adlandırabiliyoruz ama arama yaptığımızda o kanal yeniden bulunduğunda sistemde bizim kaydettiğimiz isimle değil de uydu yazılımındaki adıyla değişiyor . Mesela kral pop tv kayıtlarda kral tv olarak geçer onun kral pop olarak değiştirdiğimizde yeni bir arama yaptığınızda bu kanal kanal listesine girdiği anda isim kral tv olarak değişiyor .

tahsin43

0
Üye
12 Mar 2012
102
3
18
bu yeni yazılımı yükledim . farklı ve hoş görünen bir menüye sahip ve insanı cezbediyor .fakat göründüğü cezbettiği kadar bir artısını farkedemediğim için bu NEXT MinixHD_09_21 yazılıma geri döndüm.sebeblerim bir kaydettiği filimlere ulaşmak biraz problemli ve bazen kumanda ile arasında takılmalar oluyor .2 servır yeni yazılımda eski yazılıma göre daha sorunlu .kayıtlara ulaşmak için info tuşu iş görüyordu bu yazılımda epg diye bir tuş bu işi görüyor dolayısıyle küçük kumandada bu tuş olmadıgından sorun.kanal silme eski yazılımda daha rahattı bunda sorunlu.velhasıl kelam bu yazılıma gecmek için görüm hariç cezbeden bir durum görmediğim için iyiki eski yazılıma dönme şansım varmış dedim ve eski yazılıma döndüm . artık yeni yazılımın füll sümünün cıkıp olumlu mesajlarını görüsem yeni yazılıma dönecegim benim bu konudaki görüşüm budur.bu konulardaki deneyimlerini paylaşan ve yardımcı olanlara kucak dolusu teşekkurler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...