Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD (Mavi & Pembe) 28.12.2012 Yeni Menülü TEST Yazılımıdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tuan

0
Üye
7 Tem 2012
70
1
8
Ana yazılım bu ay içerisinde verilecek.. eli kulağındadır..
sayın dijimemo arkadaşım şubat ayında tarafınızdan verilen haksız ve yanlış bilginin foruma son derece zarar verdiğinin ve forumun itibar kaybetmesine sebep olduğunun umarım farkındasınızdır inşallah böyle bir yanlışa düşülmez saygılarımla(ali akbayram)

tuan

0
Üye
7 Tem 2012
70
1
8
akadaşlar sizlere faydalı olabileceğini düşündüğüm next nextstar bilgiyi aşağıda paylaşıyorum:
Youtube Video İzleme
YouTube uygulaması, uydu alıcı üzerinden YouTube web sitesinde yayınlanan içeriklerin internet bağlantısıyla izlenebilmesi için tasarlanmıştır.

İçeriği izlerken “Pause” tuşuna basarak durdurduğunuzda uydu alıcısı kalan içerikten bir miktar ön belleğe kaydeder. Buraya kadar bilgisayar ile uydu alıcısı arasında içeriği izletme konusunda fazla farklılık görünmemektedir.

Fakat bu aşamadan sonra uydu alıcısının RAM kapasitesi bir bilgisayara göre çok düşük olduğu için farklar ortaya çıkar. Bu farkı da şu şekilde özetleyebiliriz:

Bilgisayarlardaki RAM belleğinin büyüklüğü ve hatta HDD (Hard diskin) de kullanılabilmesi ile içeriğin kalan kısmı “Pause” edildiğinde bile indirilmeye bu önbellekte saklanmaya devam eder. Dolayısıyla içeriği kullanıcı “Play” tuşuna tekrar basarak kaldığı yerden izlemeye devam eder.

Uydu alıcısında ise RAM kapasitesinin belirli bir miktarı “Pause” tuşuna basıldığında içeriği indirmeye devam eder fakat sınırlı bir kapasite olduğu için bu indirme işlemi durdurulur. İçerik sağlayıcı site (YouTube) istemcisinden (uydu alıcısı) belirli bir süre boyunca (yaklaşık 2 dakika) içeriğin oynatılması/indirilmesi ile ilgili yeni bir istek almadığı zaman açmış olduğu bağlantıyı kapatır.

Dolayısıyla “Pause” tuşu ile içerik durdurulduktan sonra uydu alıcısı kısa bir süre boyunca içeriği ön belleğe kaydeder. Eğer “Pause” modunda web sitesi bağlantıyı kapatana kadar beklenmişse, devam etmek istendiğinde uydu alıcısı ön bellekteki içeriği oynatır ve bağlantıyı kontrol eder, bağlantının web sitesi tarafından kapatıldığı bilgisini aldığında da içeriği oynatmayı sonlandırır.

tuan

0
Üye
7 Tem 2012
70
1
8
next nextstar sitesinden aldım yukarıdaki bilgiyi herkese saygılar sevgiler

reos

0
Üye
12 Eki 2012
10
1
3
yazılımın ne zaman çıkacağı konusunda bilgisi olan varmı ? itibar kazanacak:)

tuan

0
Üye
7 Tem 2012
70
1
8
sadece yazılımlar değil galiba hd pembe ve mavilerde test cihazları galiba eğer öyleyse vay halimize hepimizi allah kurtarsın

tuan

0
Üye
7 Tem 2012
70
1
8
(eleştiriler için) Meyve veren ağaç taşlanır ama yakında ne taş kalacak ne ağaç nede taş atacak insan

halit3

0
Üye
8 Eyl 2012
58
1
8
Arkadaşlar aşağıdaki linkde next'in güncel yazılımları mevcut bazı modeller buradaki konu olan modelden bir kaç kez fazla güncel yazılımı çıkmıış sırayla bu güncelleme yazılımı olsaydı şimdiyedek sıra gelirdi belliki cihazın bilmediğimiz yönlerinde teknik uyumsuzluklar var galiba.

http://www.nextservis.com/

nani67

0
Üye
3 Ocak 2013
28
1
3
insan tarih verir bari yakında çıkacak diyorsunuz tahminen ne kadar yakında karbon bey her gün girmekten sıkıldık???

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
insan tarih verir bari yakında çıkacak diyorsunuz tahminen ne kadar yakında karbon bey her gün girmekten sıkıldık???

Yeni yazılım verildiğinde kullanıcılara toplu mail gönderimi yapılmaktadır.! Süre,zaman,saat verilmiyor mühendislerin yazılım çalışmaları devam ediyor,hiç yoktan tarih ve zaman vererek insanları daha fazla beklentiye sokarak belirli bir tarihe şartlamak yanlış bu tarih doğru çıkmayınca da beklentideki insanlar daha fazla veryansın etmekte...Bizlerde sıkılıyoruz ama yapacak bir şey yok,bekleyeceğiz.Yazılımları biz hazırlamıyoruz bizler sadece size kadar ulaşması konusunda aracıyız,kullanıcılara takıldıkları uygulamalar konusunda ticari bir beklenti olmadan yardım etmeye çalışıyoruz.!!

tuan

0
Üye
7 Tem 2012
70
1
8
arkadaşlar müjde next&next stardan bana gelen bilgi aynen şöyle:
Next&NextStar Yardım Masası <[email protected]>
13:40 (7 saat önce)

Kime: bana
Merhaba
Yeni yazılım hazırlanmakta olup çok yakında uydu üzerine yüklenecektir.Ürünlerimizi tercih edip tarafımızı bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz.
Destek Merkezi: http://destek.next.com.tr/index.php?

Lapsetur

0
Üye
4 Şub 2013
52
1
8
www.amatorbalikci.net
Arkadaşlar bu kadar beklemişsiniz biraz daha sabır bence. Aceleye getirilmiş bir yazılım yükleyip hüsrana uğramaktansa sindire sindire hataları düzeltile düzeltile yapılmış bir yazılım çok daha makbuldür

bitasli

0
Üye
21 Şub 2013
27
0
1
merhaba arkadaşlar forumda şikayetten başka bir şey göremedim ama bu cihaz bence şu anda bile gayet yeterli maçları açıyo hotbird uydusundaki bir çok kanalıda açıyo ******** bile bukadarını açmıyordu bence gayet yeterli diyorum

reos

0
Üye
12 Eki 2012
10
1
3
yeter artık ya gelecekse gelsin aşağı atacam cihazı gınaa bile geldi hala yazılım gelecek

v for

0
Üye
19 Şub 2013
13
0
1
IpTv Sorunu

Arkadaşlar Ben Son Güncel Yazılımı Yükledim. Her Şey Tmm Ama Iptvye Giriyorum Video Açılmıyor Yardım Lütfen
:confused:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...