Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Minix HD (Pembe - Mavi) 22.03.2013 Tarihli Yazılımları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
Bu yazılım ile önceki yazılımda yayınlanan android_rcu_nextstar.apk uzaktan kumanda ugyulaması çalıştırılabiliniyor mu?
Yok çalışmıyorsa kurup da yanlış bişey yapmayalım.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Bu yazılım ile önceki yazılımda yayınlanan android_rcu_nextstar.apk uzaktan kumanda ugyulaması çalıştırılabiliniyor mu?
Yok çalışmıyorsa kurup da yanlış bişey yapmayalım.

Android işletim sistemi olan telefonunuza kuracaksınız uygulamayı.

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
Android işletim sistemi olan telefonunuza kuracaksınız uygulamayı.

Onu biliyorum da, ben şunun teyidini almak istedim:
Bu android kumanda olayı ilk 21.09.2012 tarihli yazılımla geldi.
Şimdi ise 22.03.2013 tarihli daha yeni bir yazılım var.
Bu yeni yazılımda da bu uygulama çalışıyor değil mi?
Sadece 21.09.2012 tarihli yazılımda çalışmıyordur sanırım???

Son düzenleme:

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Onu biliyorum da, ben şunun teyidini almak istedim:
Bu android kumanda olayı ilk 21.09.2012 tarihli yazılımla geldi.
Şimdi ise 22.03.2013 tarihli daha yeni bir yazılım var.
Bu yeni yazılımda da bu uygulama çalışıyor değil mi?
Sadece 21.09.2012 tarihli yazılımda çalışmıyordur sanırım???

Evet bu yazılımda da çalışıyor, o tarihten sonraki tüm yazılımlarda çalışıyor, şu an son yazılım ile tablet pc kullanarak denedim sorun yok,

Kolay gelsin.

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
Evet, ben de denedim, Android Kumanda uygulaması 22.03.2013 tarihli yazılımda gayet güzel çalışıyor. Teşekkürler.

AYRICA şunu belirtmek isterim, bu .APK uygulamasını bulmak çok tesadüf oldu.
Eski yazılımın ZIP dosyasında olduğunu forum yazışmalarında tesadüfen gördüm. (yeni yazılımın ZIP dosyasında yok mesela)
Hem bu uygulamayı indirmek için, hem de kurulum / kullanım için ÖNEMLİ kabilinden ayrı bir başlık açılmalı diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

halit3

0
Üye
8 Eyl 2012
58
1
8
Merhaba
Bende Next YE-8000 XCAM cihaz vardı dört yıldan sonra açılmamaya başladı bu güzden next minix hd cihazını aldım bu cihazın televizyon dışındaki özelliklerini kullanmıyorum.
Herhalde cihazın ısınmasından kaynaklanıyor sorunum.

Led smart tv'm var. televizyon yayınlarını izlerken kanal değiştirince veya kumandanın herhangibir tuşuna basınca kumanda farklı tuşlara kendisi basıyor kanal geçişlerinde çok atlamalar yapıyor.Kumandaya hakim olamıyorum.

Şimdi form üyelerine soruyorum bu durum sizlerdede varmı.?

Bu sorumda form yönetimine next ürünlerinden sadece televizyon (hd) yayınlarını sorunsuz izliyeceğim hangi cihazınız var. ?

Aslında sırf tv yayınları için ayrı bir yazılım olsa daha iyi olur diye düşünüyorum zira benim gibi sadece tv için bu cihazı kulananlar vardır umuyorum.

umran47

0
Üye
9 May 2013
2
0
1
sürüm hatası

en son 22.03.2013 sürümünde kanallarda donma oluyor ve maç esnasında bir sinyal yok diyor bir şifre yok diyor daha düzgün bir sürümün çıkartılması lazım karbon yeni sürüm ne zaman çıkacak acaba....:mad:

19 May 2013
3
0
1
Arkadaşlar ben bu Next Minix HD pembe cihazı yeni aldım ama youtube videolarını oynatmıyor Movie not founded in server diye bi uyarı veriyor ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz teşekkürler.

Son düzenleme:

tahsin43

0
Üye
12 Mar 2012
102
3
18
Karbon
Administrator
ustaya bir sorum olacak .bu çihazdaki servırla çözdüğü yayınları aynı ag üzerinde baglı olan laptopumda kaydedebilirmiyim. yani eternetten internet kullanıyorum aynı modem üzerinden bu minik hecdi cihazda internet alıyor dolayısıyla ikiside ag üzerinde .bizde bu ag üzerinde olmasını fırsat bilerek yayınları ag üzerinden alıp pc me kaydede bilirmiyim olusada nasıl olcek kısaca acıklarsa makbule gececek.çünkü kendisi kayıt yapınca yaptıgı kayda şifre koyuyor bende çözdüğü yayınları başka proğramla laptop üzerinden ag yardımıyla alıp kaydetsem diyorum.olurmu diye soruyorum

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Karbon
Administrator
ustaya bir sorum olacak .bu çihazdaki servırla çözdüğü yayınları aynı ag üzerinde baglı olan laptopumda kaydedebilirmiyim. yani eternetten internet kullanıyorum aynı modem üzerinden bu minik hecdi cihazda internet alıyor dolayısıyla ikiside ag üzerinde .bizde bu ag üzerinde olmasını fırsat bilerek yayınları ag üzerinden alıp pc me kaydede bilirmiyim olusada nasıl olcek kısaca acıklarsa makbule gececek.çünkü kendisi kayıt yapınca yaptıgı kayda şifre koyuyor bende çözdüğü yayınları başka proğramla laptop üzerinden ag yardımıyla alıp kaydetsem diyorum.olurmu diye soruyorum

Maalesef cihazda aynı ağ üzerinde dahi olsa da cihaza uzaktan erişim özelliği bulunmamakta (android işletim sisteminde kumanda uygulaması hariç),cihazda sadece USB bellek veya HDD ye kayıt yapma şansınız var,bu kayıtlarda şifreli göstermekte bildiğiniz gibi Chipset'in durumundan dolayı.

19 May 2013
3
0
1
Arkadaşlar ses verin lütfen ethernetten bağlandım ama Next Minix HD cihazım youtube videolarını oynatmıyor Movie not founded in server diye bir uyarı veriyor bilgisi olanlar lütfen yardım edin.

hdengin

0
Üye
12 Eki 2011
111
7
18
İstanbul
Arkadaşlar ses verin lütfen ethernetten bağlandım ama Next Minix HD cihazım youtube videolarını oynatmıyor Movie not founded in server diye bir uyarı veriyor bilgisi olanlar lütfen yardım edin.

Kardeş,
Yerel ağ bağlantıları ekranına gel. IP almak için YEŞİL tuşa bas. Az bekle 2-3 saniye sonra "STIP alınmıştır" yazısı belirirse internete bağlanmışsındır demektir. Bundan sonra youtube falan açılır. Bu da olmuyorsa ağ bağlantılarını kontrol et. Son yazılımı kur mesela.

mesaca

0
Üye
3 Ağu 2012
1
0
1
bu sürümü yeni yükledim..yüklediğime de pişman oldum..kanallar dondu, cihaz kafayı yedi..hemen eski sürüme geçtim ve her şey normale döndü..Sanırım olmamış bu yeni sürüm..eski sürümde yeni sürüm çıktı yüklemek için evet diyiniz özelliğini kapatabiliyor muyuz? tv yi her açtığımda karşıma çıkmasından sıkıldım..

tahsin43

0
Üye
12 Mar 2012
102
3
18
server üzerinden yayın seyredip dururken hiç kumandaya filan dokunmadan elektiriklerdede hiçbir sorun yada göz kırpma olmamış bir durumdayken bu cihaz kendini neden yeniden başlatır.tabi bu işi yapmadan önce cihaz aynı zamanda kayıt modunda yani kaydediyorken bu işlem olmuştur

zazazalim

0
Üye
24 Ocak 2012
11
0
1
karbon hocam yazılımla performans tamamen düştü kanalgeçişleri fln... bence Dailymonition- Google Maps- Picasa cihazın yavaşlamasına neden oluyor pek kullanılmıyor onlar kaldırılıp performans artırmaya çalışılmalı ıptv desen daha adam aklıllı bir yayın seyretmiş değilim 25-30 tl lik cihazların bile kanal geçişleri bizim minix hd den hızlı vatan tv den sinyal alana kadar ne çekiyorum (yan uydu alıcımda sinyal 60-70 civarı iken ) yeni yazılım çıkarken bunları es geçmezlerse sevinirim kolay gelsin hocam.......(yazılım ilk çıktıgı günden beri test ediyorum kendimce yeni yüklemedim)

Son düzenleme:

NUHBY

0
Üye
25 Nis 2013
7
0
1
güncel yazılımı yeniden yanlışlıkla SW den güncelledim yazılım eskiye döndü usb ile yeni yazılımı tekrar yükledim anca kanal listesi ekranı eski yazılımın ekranı gibi kaldı kanalların yanındaki hd yazıları ve geniş kanal tablosu ekranı kayboldu çözümü nedir..

umit2006

0
Üye
12 Haz 2013
1
0
1
güncellemeden önce youtube video izleyemiyorudm,güncellemeden sonra youtube dan videoları izlemeye başladım ama usb hdd mi tanımıyor artık!fat,ntfs formatladım ama artık usb hddyi tanımıyor,lütfen yardım..

meysa512

0
Özel Üye
11 Haz 2012
289
9
18
Hatay/Samandağ
güncel yazılımı yeniden yanlışlıkla SW den güncelledim yazılım eskiye döndü usb ile yeni yazılımı tekrar yükledim anca kanal listesi ekranı eski yazılımın ekranı gibi kaldı kanalların yanındaki hd yazıları ve geniş kanal tablosu ekranı kayboldu çözümü nedir..

Eğer siyah menülü yazılım sa ZOOM tuşuna basın kanal listesi ekranındayken

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...