Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next Twin Diamond Çift Tuner Hakkında

Bilhan

0
Üye
27 Haz 2012
78
5
8
Diyarbakır
Herkese Merhaba...
Bildiğiniz gibi DVR özellikli uydu alıcılarına Flash Bellek veya Taşınabilir Hdd taktığımız da, sadece izlediğimiz kanalı ve o kanal ile aynı frekansta yayın yapan kanalları izleyebiliyor, kaydede biliyorduk.
Şimdi ise çift tunerli Next Twin Diamond uydu alıcımız var ve benim merak ettiğim çift tunerli olarak kullanmak için cihaza 2. bir sinyal kablosu çekilecek mi yoksa tunner bunu kendi içinde hallediyor mu?

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Herkese Merhaba...
Bildiğiniz gibi DVR özellikli uydu alıcılarına Flash Bellek veya Taşınabilir Hdd taktığımız da, sadece izlediğimiz kanalı ve o kanal ile aynı frekansta yayın yapan kanalları izleyebiliyor, kaydede biliyorduk.
Şimdi ise çift tunerli Next Twin Diamond uydu alıcımız var ve benim merak ettiğim çift tunerli olarak kullanmak için cihaza 2. bir sinyal kablosu çekilecek mi yoksa tunner bunu kendi içinde hallediyor mu?

LBN yi çift çıkışlı takarak ayrı bir kablo ile 2.tunere bağlantı yapabilirsiniz,bu şekilde tüm frekanslardan kayıt yapabilirsiniz..Zaten tek kablo ile Twin cihazı kullanmanın mantığı olmaz...

Kolay gelsin.

Bilhan

0
Üye
27 Haz 2012
78
5
8
Diyarbakır
LBN yi çift çıkışlı takarak ayrı bir kablo ile 2.tunere bağlantı yapabilirsiniz,bu şekilde tüm frekanslardan kayıt yapabilirsiniz..Zaten tek kablo ile Twin cihazı kullanmanın mantığı olmaz...

Kolay gelsin.

Bende aynen sizin gibi düşünüyordum. ikinci bir kablo ile ikinci bir sinyal...
Ancak abimin; birbirinden bağımsız 2 tuner'in aynı kablo üzerinden yayın alabileceğini söylemesi düşündürdü beni.

Not: O zaman diyebiliriz ki, Merkezi sistem kullanılan binalar da kullanıcının ek bir çanak daha kurması gerekiyor...

mach1

0
Üye
14 Ocak 2012
362
12
18
Birbirinden bağımsız 2 tuner yukarda diceqe girip tek kablo ile aşağıya girip gelip cihaza girebilir tuner 1 den a ve be olarak 2 uydudan yayın bakarsın ama kayıt olayı farklı sonuçta tuner1 o an kayda nereye kitlendi ise orası çalışır diğer uydu iptal olur ve diğer tpler mesela şu an vu+ duo da diyelim skyı kayda bastım hotbird a dan geliyor tek kabloda 4 uydum var cihaz otomatik tüm listeyi engelledi tek o tp kaldı ama tuner 2 ye taktığım diğer astradan 2ci kanalı kaydedebiliyorum sende 2 kablo çekeceksin aşağıya biri tuner1 e diğeri 2 ye girecek isterse ikiside aynı uydu girsin isterse farklı ama o zaman 2 uydu farklı yada aynı uydu 2 farklı transponder imkanı olur kaydetmek için..

mach1

0
Üye
14 Ocak 2012
362
12
18
Bu arada bu cihazın kayıt tuner vs kombinasyonları denemeden görmeden aldığınız yerde almayın iyice deneyin inceleyin sonra alınca nette forumlarda şunu yapmıyor şunu kaydetmiyor şunu pcde izleyemiyorum şu kombinasyon kaydedemedim vs gibi durumlara düşmemek için test edin ona göre alın bence..

Bilhan

0
Üye
27 Haz 2012
78
5
8
Diyarbakır
Birbirinden bağımsız 2 tuner yukarda diceqe girip tek kablo ile aşağıya girip gelip cihaza girebilir tuner 1 den a ve be olarak 2 uydudan yayın bakarsın ama kayıt olayı farklı sonuçta tuner1 o an kayda nereye kitlendi ise orası çalışır diğer uydu iptal olur ve diğer tpler mesela şu an vu+ duo da diyelim skyı kayda bastım hotbird a dan geliyor tek kabloda 4 uydum var cihaz otomatik tüm listeyi engelledi tek o tp kaldı ama tuner 2 ye taktığım diğer astradan 2ci kanalı kaydedebiliyorum sende 2 kablo çekeceksin aşağıya biri tuner1 e diğeri 2 ye girecek isterse ikiside aynı uydu girsin isterse farklı ama o zaman 2 uydu farklı yada aynı uydu 2 farklı transponder imkanı olur kaydetmek için..

Senin bahsettiğini ben şöyle anladım; Örneğin Çift girişli LNB ile araya diseqc switch'in
a ve b girişlerine bağlanır, tek kablo ile uydu cihazına bağlanır. Aynı anda farklı iki
frekansta kanal izlenilebilir ama kayıt yapmaz...

Doğrumu anlamışım acaba?

mach1

0
Üye
14 Ocak 2012
362
12
18
O cihazda pip yok zaten aynı anda 2 farklı kanal seyredemezsin tek kanal bakılıyor

mach1

0
Üye
14 Ocak 2012
362
12
18
Basit bir cihaz dediğim gibi pro pvr vs değil deneyip görüp inceleyin o yüzden dedim yukarda kombinasyonları :)

Bilhan

0
Üye
27 Haz 2012
78
5
8
Diyarbakır
Basit bir cihaz dediğim gibi pro pvr vs değil deneyip görüp inceleyin o yüzden dedim yukarda kombinasyonları :)

Geçende görüştüm toptancıyla, cihaz daha bize ulaşmadı dedi ama bana uğramadan önce yetişirse getiririm demişti. İnşAllah yetişir de ben de didik didik ederim bu cihazı... ;)

mach1

0
Üye
14 Ocak 2012
362
12
18
Et bakalım dene bende yok olsa yazacağımda tek tek kombinasyonları bide onu alamam valla denemek için ev cihaz doldu zaten onlarca :)

akay

0
Üye
9 Ara 2012
34
3
8
Arkadaşlar LNB1 Tuneri devre dışımı bu cihazda programdanda ayarlanmıyor Ne işe yarıyor anlamış değilim bu konuda bilgi olan varmı yanlız LNB2 calışıyor

dnz_horoz20

0
Üye
1 Eyl 2012
37
1
8
Arkadaşlar LNB1 Tuneri devre dışımı bu cihazda programdanda ayarlanmıyor Ne işe yarıyor anlamış değilim bu konuda bilgi olan varmı yanlız LNB2 calışıyor

bu tip cihazların tek bir üretim amacı olur SAT SHARE ( uydudan kart paylaşımı )

tuner 1 den yayın alınıp izlenir Tuner 2 den üretici firma tarafından yerli platformlar haricindeki kanalların anlık şifreleri cihazınıza gönderilir. kanal sayısı üretici firmanın insiyatifine kalmış. Üretici firma yerli olunca malum yerli kanallırı izlememiz bu sistem üzerinden mümkün değil, ancak cihazımızda ethernet girişi var oradan devam edebilirsiniz.
........... özellikleri devam edip gidiyor yani.