Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Next YE-18500 HD 24.02.2012 Free Share Beta Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kemalxxl

0
Üye
26 Şub 2012
1
0
1
25/03/2012 itibariyle free share çalışmıyor

Next YE-18500 HD 24.02.2012 Free Share Beta Yazılımı:

Uydudan güncelleme aktiftir.

@mach1 üstada teşekkürler.

Menü Gereçler Yerel Network Ayarları 666666 tuşlayın Free Share açılır. (Test Edildi.)

Yazılımı attıktan sonra internet kablonuz takılı iken gereçler yerel network ayarları menusunda kumanda ile 666666 tuşlayın menuya alta Sarı renkli Free Share gelecek aktiv olacaktır sonra hotbird astra gibi uydularda yabancı bazı kanallara bakabilirsiniz açılan kanallara örnek olarak
Hotbird 13 doğu
Cyfra bazı kanallar
Nova bazı kanallar
Jsc sportlar
Bis bazı kanallar
Sky bazı kanallar
Hrtler
XXX adult kanallar

Astra 19
D+ bazı kanallar
Csat bazı kanallar
free share çalışmıyor şimdi hiçbir kanalı açmıyor açep nedendir bendemi bir sorun var daha önce açıyordu şimdi tık yok şimdiden ilginize teşekkür ederim.

next26

0
Üye
10 May 2012
1
0
1
free share gayet güzel bir hizmet

Free sharenin ücretsiz olarak bizlere sunulmasından dolayı hizmeti sağlayanlara tşk ediyorum, astra ve hotbirdde birçok kanal izlenebilmekte, ben zaten sd yayınlara bakmıyorum desem yeridir, hd kanallardanda bir sürü açılanlar var, ben belgesel kanallarını çok az bir takılmayla rahat izliyorum, film kanallarının bazıları çok takılıyor, bazıları ise az, zaten hepsini seyretmek mümkün olmadığına göre tercih edilen ve donmaların az yaşandığı kanallar yeterli zaten, parayla almaya kalksak yıllık 150 lira ödememiz lazım, onun için yiğidi öldürelim ama hakkını yemeyelim, beğenmeyen arkadaşların pamuk elleri cebe.:D

ridvan02

0
Üye
19 Mar 2012
2
0
1
18500+plus cihaza yazlımı yükledim cihaz kapandı açılmıyor şimdi ne yapıcaz????

Son düzenleme:

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113

Selamlar geçmiş olsun,

Bu konunun 1 mesajındaki yazılım eski model 18500 cihazlar içindir, +plus modellerine yüklenmez...

Sorununuzu çözmek için ;
limkteki yazılım Editörünü indirip PC de çalıştırıp( Include bootloader seçeneğini işaretlemeyi unutmayınız)
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=347

Kendinize RS-232 kablosu temin edip, PC üzerinden COM portundan uydu alıcısı ile bağlantı sağlayıp, Editör vasıtası ile buradaki doğru yazılımı
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=1292

Cihazınıza yüklemeniz gerekmektedir.

Kolay gelsin.

ridvan02

0
Üye
19 Mar 2012
2
0
1

yazılım editörünü indirip kurdum rs232 yi pc ile uydu alıcısına bağladım ( Include bootloader) şeçeneğinide işaretledim (18500HD_Plus_17062012_2.abs) yazılımınıda koydum sonra çalıştırdım uydu alıcısında tık yok (Set stb memory error Click ''Back'' to try again) yazıyor ilerlemiyor acaba flaşmı gitti.. Yapmam gereken başka birşey varmı yadımlarınız için önceki mesajımı cevapladığınız için çok teşekkür ederim kolay gelsin

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
yazılım editörünü indirip kurdum rs232 yi pc ile uydu alıcısına bağladım ( Include bootloader) şeçeneğinide işaretledim (18500HD_Plus_17062012_2.abs) yazılımınıda koydum sonra çalıştırdım uydu alıcısında tık yok (Set stb memory error Click ''Back'' to try again) yazıyor ilerlemiyor acaba flaşmı gitti.. Yapmam gereken başka birşey varmı yadımlarınız için önceki mesajımı cevapladığınız için çok teşekkür ederim kolay gelsin

RS-232 - Com bağlantılarının doğru olduğundan emin olun, ilk önce PC'den editörü çalıştırın Include bootloader seçeneğini işaretleyin yazılımı seçin next dedikten sonra cihazınızın elektrik bağlantısını sağlayın. bu işlemleri yapmadan cihaza elektrik vermeyin...

Kolay gelsin.

ooozzyy

0
Üye
1 Eki 2012
4
0
1
Merhaba.
Freeshare özelliğinin dsmart mödülü ile uyumlu çalışabilmesi için yapılabilecek bir ayar var mı acaba? Bendeki sorun kısaca şudur: Freeshare'dan (mesela hotbird uydusundan) bir kanalı seyredip tekrar dsmart kanallarından birine geldiğimde bu kanallar açılmıyor. Ya reset gerekiyor, ya receiver ın arkasından ethernet cat5 kablosunu çıkarıp takmak gerekiyor. Bu cihaz için yayınlamış 3 software'i de denedim ama olmadı. Var mı bir çözüm acaba?
Teşekkürler.

ooozzyy

0
Üye
1 Eki 2012
4
0
1
free share özelliğini açmak için izlemeniz gereken yol:
menu/gereçler/yerel network ayarları
bu sayfaya geldiğinizde receiver'ın kumandasından "6" tuşuna 6 kere arka arkaya bastığınızda sarı freeshare tuşu zuhur edecektir.
afiyet olsun.

soysal69

0
Üye
16 Kas 2012
7
0
1
Arkadaşlar; Next_YE 18500 HD uydumu, güncelleyedim, dedim. Güncellerken USB Bellek tak diye uyarı yazı çıkınca taktım. Güncellemesini beklerken, güncellemedi ASH diye uydu ekranında yazı çıktı. Uydu yetkili bayisine cihazı götürdum. Yazılımı yeniden kurdular, ama bu seferde İNTERNET BAĞLANTISI YOK, neder yok nasıl düzeltirim. Tekrar yetkili bayiye cihazı götürdüm onlarda tekrar kanalları yüklediler, güncellediler İNTERNETBAĞLANTISIHI YAPAMADILAR, yeniuydudan güncelleme yapınca düzelir dediler, ne zaman güncelleme oluyor.
Cihazımda internet baglı, Hava durumu ve RSS Okuyucusu ÇALIŞMIYOR, yardımlarınızı bekliyorum.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Ayarlarınızla oynamayın arkadaşlar.
FreeShare bugün itibariyle çalışmamaktadır.
Ana serverlarda ve cihazların yazılımsal alt yapılarında güncelleme çalışmaları yapılmaktadır.

Uydu alıcınızınızın ayarlarıyla oynamayın ! En kısa zamanda aktif olacaktır...

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
373
113
İstanbul
www.next.web.tr
FreeShare Server Hakkında !

Ücretsiz sağlanan FreeShare server 23.11.2012 tarih itibariyle çalışmamaktadır.

Ana serverlarda ve cihazların yazılımsal alt yapılarında güncelleme çalışmaları devam etmektedir.

Ücretsiz FreeShare server 26.11.2012 'den sonra tekrar aktif olacaktır.

Uydu alıcınızınızın ayarlarıyla oynamayın !

( LÜTFEN GEREKSİZ KONU AÇMAYINIZ VE MESAJ YAZMAYINIZ ! )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...