Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

next ye-19500 cis hd

eaaa

0
Üye
30 Ocak 2012
7
0
1
2 ay öncesine kadar uydu kanal listesinde olup sorunsuz izlediğim trt hd kanalını artık sinyal yok diye uyarı almak suretiyle izleyemiyorum.acaba frekans ve uydu bilgilerimi değişti?izleyen varmı?ne yapabilirim.ilgilenirseniz sevinirim.

eaaa

0
Üye
30 Ocak 2012
7
0
1
sn.admin tv8 de kayboldu onunda sorunu aynımı,frekansmı değişmiş?next ye-19500 süperior cis hd uydu cihazım var.trt hd ve tv8 i nasıl ekleyebilirim kanal listesine.yardımlarınız için tşk. ederim.

eaaa

0
Üye
30 Ocak 2012
7
0
1

sevgili Karbon,mevcut kanal listeme tv8 in yeni frekans değerlerini girip ok liyorum tp olarak aratıyorum buluyor kanal listesi sıralamasını karıştırarak listenin sonuna atıyor,bende yeni kanal listesi olarak kaydediyorum.ancak ntv,star,ntvspor gibi bazı yeni frekans değiştirmiş kanallar kayboluyor.ayrıca trt hd yi eklemek istediğimde tp olarak bulup tarıyor ve listenin sonuna atıyor fakat bu seferde daha önce yeni eklediğim kanallar kayboluyor(tv8 gibi).lütfen anlatımlı,açıklayıcı bilgisi olan birisi beni aydınlatırmı öyle link verince anlamıyorum.öncelikle mevcut sıralı kanal listem karışmadan yeni bir kanalı kalıcı olarak nasıl eklerim veya her yeni kanal eklemede arama yapılan tp nin ardından daha önce eklediğim tp leri nasıl kalıcı hale getiririm.tp tarama formatımı hatalı,kör arama nedir bilmiyorum ama o şekildemi aramalıyım? (cihaz:next-ye-19500 cis sperior hd)

collo1

0
Moderator
11 Ocak 2012
5,011
12,251
113
ALMANYA
sevgili Karbon,mevcut kanal listeme tv8 in yeni frekans değerlerini girip ok liyorum tp olarak aratıyorum buluyor kanal listesi sıralamasını karıştırarak listenin sonuna atıyor,bende yeni kanal listesi olarak kaydediyorum.ancak ntv,star,ntvspor gibi bazı yeni frekans değiştirmiş kanallar kayboluyor.ayrıca trt hd yi eklemek istediğimde tp olarak bulup tarıyor ve listenin sonuna atıyor fakat bu seferde daha önce yeni eklediğim kanallar kayboluyor(tv8 gibi).lütfen anlatımlı,açıklayıcı bilgisi olan birisi beni aydınlatırmı öyle link verince anlamıyorum.öncelikle mevcut sıralı kanal listem karışmadan yeni bir kanalı kalıcı olarak nasıl eklerim veya her yeni kanal eklemede arama yapılan tp nin ardından daha önce eklediğim tp leri nasıl kalıcı hale getiririm.tp tarama formatımı hatalı,kör arama nedir bilmiyorum ama o şekildemi aramalıyım? (cihaz:next-ye-19500 cis sperior hd)

Taramayi yaparken taramayi baslat secenek lerin den uydu olani secmeyip transponder yazani secip ok leyip network arama yapilsin mi hayir deyip ok leyin taramayi baslatin.
NOT:Bu sekil de tarama yaptiginiz da sadece sizin belirlemis oldugunuz frekas tarama yapar.
Tarama bitikten son kanal lar kaydedilsin mi diye soracak evet deyip cikin.

eaaa

0
Üye
30 Ocak 2012
7
0
1
Taramayi yaparken taramayi baslat secenek lerin den uydu olani secmeyip transponder yazani secip ok leyip network arama yapilsin mi hayir deyip ok leyin taramayi baslatin.
NOT:Bu sekil de tarama yaptiginiz da sadece sizin belirlemis oldugunuz frekas tarama yapar.
Tarama bitikten son kanal lar kaydedilsin mi diye soracak evet deyip cikin.

:)sevgili collo1,ilgine ve çözüm için verdiğin desteğe teşakkür ederim.karbon da çözüm için epey gayret gösterdi onada buradan destekleri için teşekkür ediyorum.yazdıklarınızı denedim ve sorunu çözdüm,karbon kendi bildiklerini basit ve herkesin bileceğini tahmin ederek teferruatlarla ilgilenmedi ama herşey ayrıntıda gizli.bizler yeni kullanıcıyız o nedenle "A" dan itibaren öğrenmeye mecburuz.hoş ve hoşça kalın..