Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

NextStar YE-18000 HD CX 16.12.2011 Yazılımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

riddick

0
Üye
8 Ara 2011
41
1
8
Yalova/Çiftlikköy
Dün next bayiinde cihazı inceledim. Sağolsunlar ilgi gösterdiler. Cebimdeki USB flash belleği taktım. Video moduna girerek film izledim. Sorunusuz . Her şey çok güzel . Üzerindeki yazılım sanırm eski. Filmde altyazıda TÜRKÇE karakterleri göstermiyor. 16.12.2012 tarihli yazılımda umarım düzeltilmiştir.

Düzelttiler TR Karakter sorununu yeni yazılımla. :)

dkus

0
Üye
8 Ara 2011
15
0
1
Düzelttiler TR Karakter sorununu yeni yazılımla. :)
Sayın Riddick son yazılımda
USB Wifi desteği eklendi.
- Youtube bağlantısı eklendi.
deniliyor. bunları menüde görebildiiniz mi? ben flash bellekten film izledim. Ancak 1TB harici diski de okuyor mu acaba. Özetle Nextstar y-18000 HD kullanıcısı olarak cihazın artıalrı ve eksileri nelerdir. Paylaşırsan memnun olurum.Teşekkürler.

riddick

0
Üye
8 Ara 2011
41
1
8
Yalova/Çiftlikköy
Menüde altta kalan kısımlar aktif olmadığından bende göremiyorum ama, listenin sol yanındaki kaydırma çubuğuna bakınca altta birkaç tane daha ek menü olduğu belli(Uygun çipsetli bir USB-Wifi temin edip deniyeceğim onuda ilerki günlerde).
Harici disk konusuna gelirsek ben kendim 16GB'lık usb bellek kullanıyorum(NTFS Formatlı), bir sorun yaşamadım şimdiye kadar ama disk boyutu ve içindeki dosya sayısı arttıkça Medya Oynatıcısında dosyaları listlerken bir yavaşlama belki olabilir diye düşünüyorum.
Ayrıca cihazı alırken çok fazla bir beklentim yoktu şahsen. Benim için HD ve Medya oynatıcısının olması yeterliydi. Bu beklentilerimide fazlasıyla karşılıyor zaten. Kumanda konusunda sıkıntı olur diye düşünmüştüm, bazı uydu alıcıları direk tutmadan almıyorlar malum ama bununla neredeyse 170 derecelik bir alandan alıyor. Hatta kumandanın gücüne bakmak için ufak bir devre kurdum, epey bir mesafeden ve açıdan iletebilecek kadar güçlü. Cihazın bana göre tek eksi yönü mevcut kanal geçiş hızları biraz yavaş ama beni çok fazla etkiliyen bir durum değil açıkcası.

dkus

0
Üye
8 Ara 2011
15
0
1
Menüde altta kalan kısımlar aktif olmadığından bende göremiyorum ama, listenin sol yanındaki kaydırma çubuğuna bakınca altta birkaç tane daha ek menü olduğu belli(Uygun çipsetli bir USB-Wifi temin edip deniyeceğim onuda ilerki günlerde).
Harici disk konusuna gelirsek ben kendim 16GB'lık usb bellek kullanıyorum(NTFS Formatlı), bir sorun yaşamadım şimdiye kadar ama disk boyutu ve içindeki dosya sayısı arttıkça Medya Oynatıcısında dosyaları listlerken bir yavaşlama belki olabilir diye düşünüyorum.
Ayrıca cihazı alırken çok fazla bir beklentim yoktu şahsen. Benim için HD ve Medya oynatıcısının olması yeterliydi. Bu beklentilerimide fazlasıyla karşılıyor zaten. Kumanda konusunda sıkıntı olur diye düşünmüştüm, bazı uydu alıcıları direk tutmadan almıyorlar malum ama bununla neredeyse 170 derecelik bir alandan alıyor. Hatta kumandanın gücüne bakmak için ufak bir devre kurdum, epey bir mesafeden ve açıdan iletebilecek kadar güçlü. Cihazın bana göre tek eksi yönü mevcut kanal geçiş hızları biraz yavaş ama beni çok fazla etkiliyen bir durum değil açıkcası.
Duyarlılığın için teşekkürler kardeşim. Ben de almayı düşünüyorum.

dkus

0
Üye
8 Ara 2011
15
0
1
Duyarlılığın için teşekkürler kardeşim. Ben de almayı düşünüyorum.

Nihayet cihazı aldım. Evet filmlerdeki alt yazılarda türkçe karakterler görünüyor. Bu çok güzel. Kumandalar her açıdan mükemmel alıyor. Evet kanal geçişleri çok sorun değil ama biraz yavaş. Aslında yazılımda donarak geçme yanında görüntülü geçme seçeneği konulsa bu pek fark edilmeyecek. 1 TB harici diskimi bağladım. Sorunsuz izliyorum. Ancak bazı alt yazılı filmlerde altyazıyı göremedim. Bazı filmlerde özellikle de yüksek çözünürlüklü film dosyalarında ses yok. Sakın dosyan bozuk demeyin. Doğrudan TV'ye bağladığımda ses mükemmel... Bu akşamki izlenimlerim şimdilik bu kadar. Yine de bu fiyata HD cihaz aldığım için memnunum. Bir de Wi-fi adaptörü halledebilirsek... tamamdır.

riddick

0
Üye
8 Ara 2011
41
1
8
Yalova/Çiftlikköy
@dkus
TV kanal geçişlerinde ayar olarak "donarak geçiş" değilde "siyah ekran" olarak seçince kanal geçişleri %30-40 oranında hızlandı.
Videolardaki ses olayına gelince cihaz DTS sesleri çözmüyor bildiğim kadarıyla. Ondan kaynaklı olabilir.

dkus

0
Üye
8 Ara 2011
15
0
1
@dkus
TV kanal geçişlerinde ayar olarak "donarak geçiş" değilde "siyah ekran" olarak seçince kanal geçişleri %30-40 oranında hızlandı.
Videolardaki ses olayına gelince cihaz DTS sesleri çözmüyor bildiğim kadarıyla. Ondan kaynaklı olabilir.
umarım düzeltirler...

dkus

0
Üye
8 Ara 2011
15
0
1
Cihaz stand-by konumundayken POWER tuşuna basıyorum. Ciahazın ekranında "on" yazısı çıkıyor. Ancak kanala geçişi için bir süre beklemeniz gerekiyor. 16.12.2011 tarihli yazılım yüklü. Acaba normal mi? Yoksa benim cihazımda mı bir sorun var?

webmaster

Administrator
Yönetici
Administrator
17 Eyl 2011
1,830
373
113
İstanbul
www.next.web.tr
Cihaz stand-by konumundayken POWER tuşuna basıyorum. Ciahazın ekranında "on" yazısı çıkıyor. Ancak kanala geçişi için bir süre beklemeniz gerekiyor. 16.12.2011 tarihli yazılım yüklü. Acaba normal mi? Yoksa benim cihazımda mı bir sorun var?

Merhabalar, sizin cihazınızda herhangi bir sorun yoktur.
genel olarak cihazın açılımı 6 ila 10 saniye sürebilir.
saygılar.

alituncay28

0
Üye
28 Şub 2012
56
0
6
istanbul
Hocam bu yazılımı yükledikten sonra eklemiş olduğum sirius uydusu sat tuşundan gidiyor her seferinde yeniden yüklemem gerekiyor....eutelsat w3a uydusu sabit kalıyor bunu nasıl düzelttebilirim saygılar cihazı yeni aldım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürlerimi sunarım

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,421
113
Hocam bu yazılımı yükledikten sonra eklemiş olduğum sirius uydusu sat tuşundan gidiyor her seferinde yeniden yüklemem gerekiyor....eutelsat w3a uydusu sabit kalıyor bunu nasıl düzelttebilirim saygılar cihazı yeni aldım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürlerimi sunarım

Yazılım ile birlikte güncellenmiş varsayılan kanal listesi de cihazınıza yüklenmektedir.

Kanal yedeğinizi alarak
http://www.next.web.tr/showthread.php?t=429
Yazılımı yükledikten sonra almış olduğunuz kanal yedeğini şu şekilde yükleyebilirsiniz.
http://www.next.web.tr/showpost.php?p=882&postcount=9

Kolay gelsin.

bulentkaraca

0
Üye
10 Ocak 2012
5
0
1
Merhaba Karbon,
Bu seriye nezaman F-Share yazılımı verilecek, merakla bekliyorum ,ben test ederim fazla test etmeye gerek yok:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...