Neler yeni

Numara Taşıma Nasıl Yapılır?

Mehmetkarahanlı

Özel Üye
Özel Üye
Katılım
19 Haz 2016
Mesajlar
8,524
Beğeniler
87
#1
Numara Taşıma Nasıl Yapılır?

GSM operatörleri arasında numara taşıma ile ilgili yapılan düzenleme sonrasında kişiler numaraları değişmeden başka bir operatöre geçme hakkını elde etmiştir.

[FONT=&quot]
Operatörler arasında numara değiştirmeden operatör değiştirmenin mümkün duruma getirmesi ile birlikte yoğun bir şekilde kullanıcılar başka bir operatörlere geçiş yapmıştır. Türkiye’de yıllardan beri mevcut olan bu uygulama sayesinde kişiler daha cazip kampanyalardan yararlanmak adına numara taşırken, pek çok kişi için bu işlemlerin nasıl yapılacağı da soru işaretidir.
Numara Taşınabilirliği Yönetmeliği kapsamında yapılan bu işlemlerde, numara taşıma işlemleri maksimum iki gün sürmektedir. Bu açıdan numara taşıma talebinde bulunan kişilerin yeni operatörler üzerinden hizmet alma süresi maksimum iki gündür.
Kişilerin numara taşıma konusunda hangi operatöre geçmek istiyorsa, o operatör bayilerinden numara taşıma konusunda talep bulunması gerekmektedir. Dilekçenin verilmesi ile birlikte hizmet alınan operatör için de aynı zamanda iptal işlemleri başlatılmaktadır.
Numara taşıma için kişilerin belirtildiği gibi talepte bulunması yeterli olurken, kısa süre içerisinde işlemler tamamlanmaktadır. Numara taşıma işlemlerinde kişilere yeni bir sim kart verilirken, bu sim kartın telefona takılarak kullanıma açılması gerekmektedir. Numara taşıma işlemleri tamamladıktan sonra kullanım yeni sim kart üzerinden gerçekleşecektir. Eski sim kart ise işlevini yitirecektir.
Numara taşıma işlemlerinde kişilere kampanyalar da sunulduğu gibi kişiler geçiş sırasında istediği kampanyayı seçerek yeni operatörden hizmet almaya başlayabilir. [/FONT]