Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Pandora smart remote hayal mi???

scati

0
Üye
11 Haz 2013
2
0
1
Öncelikle herkesin Kurban bayramını kutlar saygılarımı sunarım. Ben yaklaşık olara 4aydan beri pandora kullanıcısıyım gelişmeleri ve çabalarınızı sabırsızlıkla takip eden biriyim. Sözü çok uzatmıcam evimde samsung smart tv kullanıyorum bildiğiniz üzere bu cihazlar android telefonlarla yerel ağ üzerinde etkileşimle kumanda kontrolü sağlamakta; hani diyorum ki dlna özelliği bile olan pandoramızıda telefonumuzu kullanarak kumanda edebilirmiyiz? Siz arge, geliştirme konusunda büyük çaba ve özveride bulunanan arkadaşlarımdan bu fikri değerlendirmenizi rica eder iyi çalışmalar dilerim

redcodx

0
Üye
22 Ağu 2013
13
1
3
Telefonunuzu kullanarak benim gibi IR kontrollu s4 veya benzeri bir cihaz ile play store apple store daki uygulamalar yardimi ile bu sorunu cözebilirsiniz... Smart Remote isimli uygulama bu is icin bicilmis kaftan dir!

Kazuma

0
Üye
11 Eki 2013
2
0
1
Aslında çok harika bir fikir.Next servis veya yazılım ekibi dlna ile android tabanli telefon lar ile bağlantı kurup calismayan flymouse yerine android telefonumuzdaki sensorler yardimi ile kullanabiliriz.Umarim pandora icin bu tür yenilikci uygulamalar ile karsilasiriz.

scati

0
Üye
11 Haz 2013
2
0
1
Redcodx arkadaşım yazdıklarımı dikkatli okursan IR yada bluetooth ile demiyorum yerel ağ üzerinde wifi ile kontrol den bahsediyorum, bu işin ilk adımı, ikinci adımda dlna özelliğini tamamen kullanılması geliyor. S4 cihazın becerilerini tartışmak değil amaç elimizdeki uydu alıcısını hak ettiği şekilde diğer akıllı cihazlarla etkileşime sokmak ve geliştirmek.

redcodx

0
Üye
22 Ağu 2013
13
1
3
Bu istediginiz pek oyle olasi degil bu kisilerin ugrascaginida sanmam! Ama istek olarak kendilerine mail atin ha bu isinde app lar mevcut ben su an tum cihazlardan android ios mac os windows vsvs den direkt tv ye goruntu aktariyorum bu pandora sayesinde ayni bunun gibi ama sadece kumanda ozelligini kullanmak istiyorsunuz ve buda birkac app ile mevcut aginizi tanitin app a sonrada kumanda kontrollerinizi tanitarak yapmaniz mumkun ama kumanda kontrollerinin algilanmasi sirasinda baya bi yorulmaniz olasi cunku binlerce kod deneyeceksiniz her bir kumanda kodu uymayabilir a uydu cihazina ait kodu dener acip kapatirsiniz ama ses calismaz seside b numarali kumanda kodundan alirsiniz derken kumanda uzerindeki tuslarin %90 ini kullanmaniz olasi olur cep telefonunuz ile sadece agi kullanarak ayni philips in smart remote app i gibi :)