Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

sarı amigo cccam problemi

wgenzo11

0
Üye
12 Ara 2015
59
0
6
marmara
cihazla çok sorun yaşadım ama 3-4 ay önce temmuz 2015 yazılımı ile stabil çalışmaya başladı

iks nin yanı sıra cccam da kullanıyorum

cihaz 7777 yi tuşladığımda IKS protokolünün dışında hiçbir protokolde çalışmıyor.

diğer protokollere alsamda (mesela cccam) iks aktif görünüyor sarı anahtarlar orda

cccam protokolünü seçtiğimde normalde aktif olan başka cihazda çalışan cccam satırı minix amigoda çalışmıyor.yeşile dönmüyor sürekli kırmızı kare orda:(

bende temmuz 2015 yazılımından vazgeçip son çıkan yazılımı denedim bi öncekini denedim değişen bişey yok. diğerleri önemli değilde bana özellikle cccam lazım araştırdığım eski konularda 1-2 arkadaşta benzer sorun yaşamış ama nasıl çözdüklerini yazmamışlar

http://www.next.web.tr/showthread.php/7356-cccam-problemi.html

wgenzo11

0
Üye
12 Ara 2015
59
0
6
marmara
denemediğim yöntem kalmadı beyler

fabrika ayarlarına aldım,kurtarma yazılımı attım banamısın demiyor

problem donanımsalda olabilir yazılımsalda

servise yollamak istemiyorum hem halledemeyip para isteyecekler,hemde cihaz haftalarca gelmeyecek

wgenzo11

0
Üye
12 Ara 2015
59
0
6
marmara
aynı dert bende de var malesef. Ben de amigo kullanıcısıyım. En son yazılımı yüklediniz mi ?

yükledim üstad

değişen bişey yok

yapılcak ne varsa yaptım. ümidim yok gibi ama bi gelişme olursa sizleri bilgilendiririm

olacak iş değil. cihazı iks protokolünden başka protokolde kullanamıyorum ki yarın iks özelliğininde ne olacağı meçhul

kutu cihazdan ve alman malı giga veya kore malı atlantadan şaşmayacaksın arkadaş. gerekirse 100 200 daha fazla vereceksin böyle sorunlarla uğraşmayacaksın.

böyle sorunlar olduktan sonra yemişim küçüklüğünü bu cihazın :( kesinlikle next minik serisinden uzak durun. kutuluları bilemem ama minik olanlar hep sorun hep sorun

wgenzo11

0
Üye
12 Ara 2015
59
0
6
marmara
illallah dedirtti bana bu cihaz

daha önce board ı yandı ve sinyal yok hatası aldım, ir gözü arızalandı, uygulamalar desen youtube da ve vod filmlerdeki donmalar sonucunda cihazın kendi kendine reset atması, iptv uygulamasındaki m3u8 uzantılı linklerin açılmaması, bazı ip tv linklerinin başa sarması,başka cihazda çalışan kaliteli iptv lerin bile donması(20 mbps hızım var modem,alıcının kıçının dibinde) , iks denen server önemli maçlarda izlenmeyecek kadar donuyor o yüzden genelde kullanmıyordum(!)

meşur reklamdaki söz gibi atsam atılmaz satsam satılmaz

şu gerçek var, cihaz bi tarafımda patladı :(

wgenzo11

0
Üye
12 Ara 2015
59
0
6
marmara
arkadaşlar kendimce bi çözüm buldum

-önce enson yazılımı yükledim , sonra temmuz 2016 yazılımına geçtim

-cihaz protokolünü inactive ile kapatıp açtıktan sonra cccam a getirdim

-cccam ı forumda verilen cfg uzantılı dosya ile flaş bellekten yükledim http://www.next.web.tr/showthread.php/7142-Next-Amigo-IPTV-ve-CCcam-Dosya-Oluşturma-Programı.html

ara ara bağlantıda kopmalar olsada cccam ı 1 aydır sorunsuz izlemekteyim

yalnız şu var, cihazı iks protokolüne getirince cihaz açıkken ne yaparsam yapayım inactive ye getirip kapatmadan cccam a geçemiyorum.

evet dostlar benim kendimce ürettiğim ve bende işe yarayan çözüm budur. deneyin belki sizde bu cihazın cccam özelliğinden faydalanabilirsiniz