Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

ücretsiz server

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
Arkadaşlar bende yeni katıldım aranıza .Forumu başından sona anlamak için okumam gerekiyor ama
Ücretsiz server ne demek ? :)

maxuma16

0
Üye
3 Mar 2012
8
0
1
Arkadaşlar bende yeni katıldım aranıza .Forumu başından sona anlamak için okumam gerekiyor ama
Ücretsiz server ne demek ? :)

Ücretsiz server d-smart ve digiturk yayınları hariç diğer uyduda olan şifreli kanalların bazılarını internet yardımıyla cihaza yüklü free-share ile izlenmektir

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
Dün akşam bağladım tv ye yeni hd minix imi .Hiç bir kurulum yapmadan birçok kanal çıktı .İzliyorum çoğunu .Ama ben eski hd olmayan receiverımlada aynılarını izliyordum :(

Fark ne ?

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
En azından hiç açamadığım şifreli denilen kanallardan bazılarını açabilseydim . Hd kanal olarak sadece 2-3 tane geldi . Okadar . trt , ahaber ,atv birde .....:( başkada yok .E peki ne anlamı kaldı hd minix almamızın ?

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Cihaza HD denmesinin anlamı, normalde SD cihazlar ile alınamayan yayın formatlarının( DVB-S2 / MPEG4) yayınları alabilen tuner desteği olduğu için,cihaza tüm HD yayınları açıyor diye bir satış taahhüdü ile mi ? aldınız, biraz araştırsaydınız tüm HD cihazların bu şekilde olduğunu görecektiniz, eğer size bu şekilde bir vaadi ile satış yapıldı ise lütfen almış olduğunuz bayi ismini bildiriniz, bu durum cihazlardan kaynaklanan bir durum değildir, ilgili yayıncı kuruluşların HD yayınlarını paralı platformlar üzerinden izlettirmek üzere bu kuruluşlar ile anlaşması yüzündendir.

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
Cihaza HD denmesinin anlamı, normalde SD cihazlar ile alınamayan yayın formatlarının( DVB-S2 / MPEG4) yayınları alabilen tuner desteği olduğu için,cihaza tüm HD yayınları açıyor diye bir satış taahhüdü ile mi ? aldınız, biraz araştırsaydınız tüm HD cihazların bu şekilde olduğunu görecektiniz, eğer size bu şekilde bir vaadi ile satış yapıldı ise lütfen almış olduğunuz bayi ismini bildiriniz, bu durum cihazlardan kaynaklanan bir durum değildir, ilgili yayıncı kuruluşların HD yayınlarını paralı platformlar üzerinden izlettirmek üzere bu kuruluşlar ile anlaşması yüzündendir.

1--SD-HD-MPEG4 (DVB-S/DVB-S2) uydu kanallarını her mekanda net ve sorunsuz izlettirir.

Ben buna yanıldım :(
Keşke açık ve net olarak yazılsaydı bu durum .

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
Peki yukarıda yazdığım 3-4 HD KANAL HARİCİNDE SERVER LADA OLSA İLAVE HD KANAL ŞİFRESİ AŞILAMIYOR MU ?

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Peki yukarıda yazdığım 3-4 HD KANAL HARİCİNDE SERVER LADA OLSA İLAVE HD KANAL ŞİFRESİ AŞILAMIYOR MU ?

Türksat uydusundaki HD kanallar için böyle bir imkanınız ne yasal olarak ne de teknik olarak yok maalesef, Türksat uydusundaki diğer HD kanallar için yayıncı kuruluşa yasal abone olup kendi cihazları ile izlemekten başka bir alternatifiniz yok ( D-Smart modüllü üyelikler hariç, bu seçenek minix HD için geçerli değil),ama diğer uydulardaki HD kanalları izleme imkanınız var.

Bu durum tüm uydu alıcıları için geçerlidir,sadece minix HD modeline has bir durum değildir.

Kolay gelsin.

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
Diğer uydular ile ilgili bölümü bile gerçekleştirebilsem sevinirim .
Nasıl diğer uydulardaki şifreleri aşabileceğiz ?
İlgili forumlarda paylaşılan bir yönlendirmeniz mevcut mu ?

saygılar

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Diğer uydular ile ilgili bölümü bile gerçekleştirebilsem sevinirim .
Nasıl diğer uydulardaki şifreleri aşabileceğiz ?
İlgili forumlarda paylaşılan bir yönlendirmeniz mevcut mu ?

saygılar

Sizde hangi uydular var ? Bunun için server üyeliği gerekmektedir(ücretlidir). ama isterseniz biraz bekleyin ve yakında kullandığınız cihaza F-Share yani ücretsiz server desteği olan yazılım verilecek o yazılımı yükleyerek yazılım çıktığı zaman duyuracağımız yöntemleri uygulayarak diğer uydulardaki bir çok şifreli HD ve SD kanalı seyretme imkanına sahip olacaksınız.Yazılım çıktığı zaman forumdan duyurulacaktır,forumu takip etmeye devam ediniz.

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
Uydu listesine baktığımda 20-30 tane uydu ismi çıkıyor . Sanırım bende bu bütün uydular mevcut .
Veya nasıl görebileceğim hangi uyduların bende olduğunu ? Kullandığım çanak merkezi

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Uydu listesine baktığımda 20-30 tane uydu ismi çıkıyor . Sanırım bende bu bütün uydular mevcut .
Veya nasıl görebileceğim hangi uyduların bende olduğunu ? Kullandığım çanak merkezi

Uydu listesindeki isimler cihazda tanımlı olan uydu isimleridir,sizin kullandığınız sistemdekiler değildir) Site yönetimine sorup kullandığınız merkezi sistemde hangi uydularun olduğunu öğrenebilirsiniz.

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
Uydu listesindeki isimler cihazda tanımlı olan uydu isimleridir,sizin kullandığınız sistemdekiler değildir) Site yönetimine sorup kullandığınız merkezi sistemde hangi uydularun olduğunu öğrenebilirsiniz.

Cihazdan veya menüden bir şekilde hangi uydular mevcut tespiti mümkün değil mi ?
Site yönetimi uydu kurulduğundan bu tarafa 5-6 defa değişti de :)Bilmezler

omurluf

0
Üye
25 Mar 2012
61
0
6
Sayın karbon , yukarıdaki bahsettiğiniz yazılım 7.4.2012 tarihli yazılım mıdır ?

saygılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...