Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Uydu Kar'dan Sonra Göstermiyor

carso

0
Üye
2 Şub 2012
5
0
1
Merhaba Arkadaşlar benim Next&Nextstar Ye 2000 CX Süper plus USB li alıcım 2 uyduda (Turksat-Hotbird)Genel çekiş seviyesi 75'den 63 düştü.Kanalınki 10 yani hiç çıkmıyor bu 2 uyduda geçerli sadece HOTBİRD uyduda bi kaç kanal Kanal seviyesi 40 da falan gösteriyor.Kardan sonra böyle olmasının sebebi nedir.Kablo sağlam LNB mi yönü değişti yardımcı olurmusunuz

Uydu yazılım sürümü :129A

çanaklar :120'lik çift çanak

Uydu Recevier Görüntüsü

http://uguruydu.com/yonetim/resim/2000_cx_super_plus_.jpg

Tv Ekran Görüntüsü

http://a1202.hizliresim.com/u/2/2cg4n.jpg

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Selamlar ;

Bir kaç neden olabilir

- Diseqc Switch Kardan dolayı su ile temas etmiş oksitlenmiş işlevini kaybetmiş olabilir, eğer imkanınız varsa direk LNBden kabloyu cihaza bağlayarak sinyali kontrol ediniz.

- çanakların yönleri kaymış olabilir yada LNB ler arızalanmış olabilir ve de çanakların önlerinin açık ve kardan arındırılmış olmasına dikkat edin.

sonuçta sisteminiz ile ilgili bir arıza, teker teker bunları elden geçirerek sorunu çözmeyi deneyiniz.

Kolay gelsin.

carso

0
Üye
2 Şub 2012
5
0
1
Diseqc Su alması imkansız şişe içersinde ve dik konumda duruyor kablo tarafıda bantlı karlı pek görünmüyor çatıda kar yüzünden yanına çıkamıyorum ama bazı kanallar çekiyor LNB arızalı olsa öyle değilmi HOTBİRD ama Turksatınkı olabılır diyeceğim kar çok yogun yağmadan önce bazı kanallar türksatın kare kare bozulmalar oluyodu sonrada komple seviye 10 gösterıyor heraket bile etmiyor

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Diseqc Su alması imkansız şişe içersinde ve dik konumda duruyor kablo tarafıda bantlı karlı pek görünmüyor çatıda kar yüzünden yanına çıkamıyorum ama bazı kanallar çekiyor LNB arızalı olsa öyle değilmi HOTBİRD ama Turksatınkı olabılır diyeceğim kar çok yogun yağmadan önce bazı kanallar türksatın kare kare bozulmalar oluyodu sonrada komple seviye 10 gösterıyor heraket bile etmiyor

Eğer dediğiniz gibi bazı kanallarda sinyal var ise LNB arızalı değil demektir. çanakların önünde kar engeli yoksa hava düzeldiği zaman çanaklarınıza ince ayar yaparsanız sorun düzelecektir, her ihtimali karşı diseqcte Turksat'a ayarlı çanaktan gelen kablonun takılı olduğu bölümü de kontrol edin,gererekirse diğer yollara ( C - D ) onlara takıp ta deneyiniz,diseqc arızası her zaman su teması yüzünden olmayabilir bazen, 3 giriş çalışırken bir giriş arızalanmış olabilir.

carso

0
Üye
2 Şub 2012
5
0
1
Eğer dediğiniz gibi bazı kanallarda sinyal var ise LNB arızalı değil demektir. çanakların önünde kar engeli yoksa hava düzeldiği zaman çanaklarınıza ince ayar yaparsanız sorun düzelecektir, her ihtimali karşı diseqcte Turksat'a ayarlı uydudan gelen kablonun takılı olduğu bölümü de kontrol edin,gererekirse diğer yollara ( C - D ) onlara takıp ta deneyiniz,diseqc arızası her zaman su teması yüzünden olmayabilir bazen, 3 giriş çalışırken bir giriş arızalanmış olabilir.

Aklıma şöyle bir yöntem geldi fabrıka ayarlarına döndürüp yeni yazılımmı atsam bu çare olurmu ?

carso

0
Üye
2 Şub 2012
5
0
1
Suan Kar yok hafif yağmur var LNB değiştirmiş gelenler bir kaç gün gösterdi okadar ama sonuç aynı anten yönü olarak şüphelenmiştim.Haklı çıkıcam galiba yeni takılan LNB'de aynı durumda.Sizce sorun ?

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
Türksat çanağınıza ;

12602 H 4400 3/4
12650 H 4250 5/6 gibi frekanslardan mümkün olan en yüksek seviyede sinyal gelecek şekilde ayar yapınız yada yaptırınız,böylece tüm kanallardan sinyal alabilirsiniz.

carso

0
Üye
2 Şub 2012
5
0
1
Sorun çözüldü Yön baştan beri yörüngede değilmiş(ama gösteriyodu) artı Diseqc alt koruma kapağı açık olduğundan oksit yapmış yani Diseqc değişti ve çanak ayarı yapıldı. ilgilenen herkese teşekkür ediyorum