Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

uydu seçili ilginç sorun

vitamin

0
Üye
26 Şub 2017
169
31
28
44
İZMİR / YEŞİLDERE
www.bynovita.com
arkadaşlar hayırlı cumalar nereye yazacağım bilemedim özür dilerim öncelikle

cihazımı fabrika ayarlarından 4 nolu seçeneği seçip sıfırladım bu işlemi yapmadan önce turksat hotbird eutelsat 16 ve astra 4.9 izliyordum
sıfırlamadan sonra dayzek ve uyduları yeniden seçme işine yöneldim türksatı seçtim sinyal ve kalite var kanalları taradım kayıt ettim ardından hotbird ve eutelsat 16 astra 4.9 dayzeklerini seçtim ama hiç bir frekansında sinyal yokdu şaşırdım anten dönmedi kablolara baktım yerinde sağlam çıkan birşey yok ama nedense diğer uydulardan sinyal almıyor şuan cihazım sizin görüşünüz nedir tşkler

veron

0
Üye
21 Ara 2015
9
0
1
Benim fikrime göre uydu seçimleri yapılırken uydu diseqc ayarlarını yaptıktan sonra kırmızı tuşla uyduyu kaydediniz ve tekrar taratın.uyduyu kaydetmeyince böyle sorun oluşabilir diye düşündüm.

vitamin

0
Üye
26 Şub 2017
169
31
28
44
İZMİR / YEŞİLDERE
www.bynovita.com
Benim fikrime göre uydu seçimleri yapılırken uydu diseqc ayarlarını yaptıktan sonra kırmızı tuşla uyduyu kaydediniz ve tekrar taratın.uyduyu kaydetmeyince böyle sorun oluşabilir diye düşündüm.

kırmıza tuşa basıp kaydettim ama sinyal yok disegc 4 lü benim

hotbrid oldugu dayzek çıkısına turksattı taktım çalıştı aynı yere hotbird bağladım sinyal yok

lnblerin 1 tanesi sıfır diğerleri3 4 yıllık

digicom

0
Üye
9 Ara 2011
56
4
8
Büyük ihtimalle diseqc arzalanmış görülüyor sorunlarına göre.Kaliteli yani markalı bir diseqc kullanırsan daha iyi olur.Bu sorun yıllar önce benimde başıma gelmişti.Yeni diseqc al ve dene sorun çözülecektir.Kolay gelsin.

vitamin

0
Üye
26 Şub 2017
169
31
28
44
İZMİR / YEŞİLDERE
www.bynovita.com
Büyük ihtimalle diseqc arzalanmış görülüyor sorunlarına göre.Kaliteli yani markalı bir diseqc kullanırsan daha iyi olur.Bu sorun yıllar önce benimde başıma gelmişti.Yeni diseqc al ve dene sorun çözülecektir.Kolay gelsin.

bunu kullanıyorum 1.5 yada 2 sene oldu tam hatırlamıyorum bukadar kısa sürede bozulabilirmi bozuldu ise a kısmıan takıncada b ye takarsamda turksattan sinyal geliyor ama hotbird b den a ya aldım gelmemişti

digicom

0
Üye
9 Ara 2011
56
4
8
Arzalana bilir arkadaşım çıkışlar.ben next kullanıyorum gayet memnunun.Bence değiştir dene.Sorun diseqc de.

kaptan-8

0
Moderator
10 Ocak 2018
7,598
22,588
113
Adana
LNB frekansını kontrol ettinizmi.... LNB tipi UNIVERSAL -LNB frekansı 10600 / 9750 olması lazım

Son düzenleme: