Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

web yayını yapan kanallar modem bağlantısıyla izlenebilecek mi?

selçuk

0
Üye
27 Haz 2012
4
0
1
digiturkplay gibi web üzerinden yayın yapan kanalları bilgisayar aracılığı ile televizyona bağlayıp izleyebiliyoruz. bu gibi yayınları sadece modemi next minix hd'e bağlayıp bilgisayar kullanmadan izleyebilecek miyiz?

mceryilmaz

0
Üye
25 Tem 2012
72
3
8
İstanbul
Cihazın Ethernet protu var. Neden olmasın? :)

Doğru neden olmasın... Aslında çok ahım şahım bir yazılım işi de değil aslında.
RSS linklerini girer gibi (rtsp://mobiltv1.trt.net.tr/broadcast/apple_trthaber) şeklinde linkler girebileceğimiz bir bölüm olursa bu pekala mümkün olabilir. Bunu dosya ile atabiliriz. Eğlence menüsünde de IPTV yada web tv diye bir bölüm açıp tek ekranda bu girdiğimiz kanallar listelenebilir.

Bu linlerin birçok çeşidi var. Artık çözünürlüğü çok iyi olan linkler mevcut. Mesela ben cep telefonundan öyle seyrediyorum.

Mesela RSS konana kadar bu yapılabilirdi. İşte yeni yazılımda işlenecek en güzel konu. Hatta geleceğin yayın şekli zaten budur. Tabi next, ben uydu alıcısı yaparım bu işe girmem diyebilir. Ama bu özellik uçurur bu cihazı. CNN international bile izleriz. Sonuçta bilgisayarla yapılan bir işi burada yapacağız.

İlgililere duyururum.

Teşekkürler

extensa

0
Üye
29 Tem 2012
8
0
1
Benimde merak ettigim bir konu var next mini hd kullaniyorum bu cihazda ip tv seyretme sansim varmi?