Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Widget nedir? Widget ne işe yarar? Widget nasıl yüklenir

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63

Android telefonlarda widget nedir? Widget ne işe yarar? Widget nasıl yüklenir ve oluşturulur? Uygulamar için widget nasıl yapılır?Android telefonlar için masaüstünüze çeşitli pencereler eklemenizi sağlayan bu özellik, kelime anlamı ile görsel parçacık veya pencere olarak adlandırabiliriz.
Telefona yüklediğiniz her uygulamanın böyle bir özelliği bulunmayabilir. Bu özellik, uygulama tasarımcıları tarafından uygulama geliştirilirken içine eklenen bir özelliktir. Yani her uygulamanın için widget olacak diye bir durum söz konusu değildir.
Widget pencerelerine örnekler verecek olursak; haber, hava durumu widget, mesajlaşma, pil göstergesi, facebook widget, twitter, instagram, saat widget gibi örnekler verebiliriz. Bunları telefonunuzda masaüstüne eklemeniz için yöntem şu şekildedir.
1) Masaüstüne widget ekleme penceresini açın. Bunu yapmak için masaüstünüzde boş bir yere basılı tutabilir veya uygulamalar penceresinde bulunan ‘widget’lar sekmesini kullanabilirsiniz.
2) Daha sonra listeden eklemek istediğiniz uygulamayı seçerek masaüstünüze yerleştirin. Bu işlemi sürükle bırak yöntemi ile yapabilirsiniz.
3) Masaüstüne sürükle bırak ile yerleştirdiğiniz pencere tam oluşmadan önce size bazı ayarlar yapmanız için ara bir pencere açabilir. Ayarları yapın ve tamama basın.
4) Artık istediğiniz pencere masaüstüne yerleşmiş durumda. Dilerseniz eklediğiniz pencereye basılı tutarak boyutlarını değiştirebilir, yerini değiştirebilir veya kaldır yazısının üstüne sürükleyerek masaüstünüzden kaldırabilirsiniz.

mustafai34

0
Üye
26 Tem 2016
26
0
1
Mehmetkarahanlı Afedersiniz ama siz gerçekmisiniz? :)

Bir kaç saniyede bir copy paste haberleri paylaşıp duruyorsunuz. Copy paste yapılan haberler google tarafından sitenin aramalarda sıralamadan geri kalmasına ve sitenin doğal olarak çöp nitelendirilmesine sebebiyet vermektedir.

Doğal sözcükleri de haber niteliği taşıyan sözlerinize eklemenizi tavsiye ederiz

Teşekkürler hayırlı geceler diliyorum...

Son düzenleme:

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
Mehmetkarahanlı Afedersiniz ama siz gerçekmisiniz? :)

Bir kaç saniyede bir copy paste haberleri paylaşıp duruyorsunuz. Copy paste yapılan haberler google tarafından sitenin aramalarda sıralamadan geri kalmasına ve sitenin doğal olarak çöp nitelendirilmesine sebebiyet vermektedir.

Doğal sözcükleri de haber niteliği taşıyan sözlerinize eklemenizi tavsiye ederiz

Teşekkürler hayırlı geceler diliyorum...

öncelikle merhaba
siz bir şeyi ifade ederken bilerek mi söylüyorsunuz yoksa kafa mı buluyorsunuz
Bir şeyi söylerken düşünerek söyleyiniz.
umarım yanlış anlamış olayım

mustafai34

0
Üye
26 Tem 2016
26
0
1
öncelikle merhaba
siz bir şeyi ifade ederken bilerek mi söylüyorsunuz yoksa kafa mı buluyorsunuz
Bir şeyi söylerken düşünerek söyleyiniz.
umarım yanlış anlamış olayım

Yanlış anlaşılmaya sebebiyet verecek eksik cümleler kullandıysam özür dilerim.
Öncelikle Paylaşılan haberlerin tam olarak alıntı değil de özgün olarak girilmesi site popülerliği açısından daha uygun olacağını ifade etmek istedim. 2-5 dakika aralıklarla yazılamayacak kadar uzun haberleri paylaştığınız için fikrimi ifade etmek istedim.
Şahsınıza söylenen sözler olmadığını kesinlikle belirtmek isterim.
Hayırlı geceler dilerim.

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
Bilgilerimiz orijinalini yazarsak kimse anlamaz onun için toplayarak çeviri yaparak özetsel olarak yazıyorum.
Temennim takip ederek forumda kalmanızdır.Ard arda hemen yazılması onları hazırlamamdır.
iyi forumlar mustafam

mustafai34

0
Üye
26 Tem 2016
26
0
1
Çeviri yaparak özetle hazırlamanız ilgimi çekti gerçekten. Önceden hazırlayıp ard arda yayımlamanızı düşünememiştim. Afedersiniz. Size de Hayırlı Forumlar dilerim. Mehmetkarahanlı