Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Wifi Sorunu

Magalie

0
Üye
4 Şub 2013
2
0
1
Bugun next minix hd ile uyumlu bir wifi adaptörü aldım.Cihazı sorunsuz şekilde tanıyor.Ancak tam kendi wifi kanalıma baglanıcakken cihaz kendini kapatıyor ve tekrar açıyor.Cihazım son sürüm yeni sürümden kaynaklanıyodur diye düşündüm eskisini yükledim birşey değişmedi.Ayrıca kablolu olarakta denedim yine cihaz kendini kapadı.Nasıl düzeltebilirim ?

Dün bütün gece ugrastım ve kablolu olarak baglanmayı başardım.

1.Baglanmak için öncelikle kablomuzu baglamadan Gereçler/Yerel Network Ayarları'na girip DHCP'yi kapatıyoruz.Artık kabloyu bağladıgımızda cihaz reset çekmiyecek.Ancak internetede baglanmayacaktır.
2.Wifi noktamıza başka bir cihazdan örnegin ben telefondan baglandım.Baglandıktan sonra telefonumuzdan Wlan durumu yada özellikleri gibi bir yer olucak.Oraya giriyoruz.Karsımıza Yerel Network Ayarlarındakilere benzer şeyler çıkması lazım.
3.Telefonumuzdan bakarak next minix hdmizin Yerel Ağ Ayarlarındaki gerekli yerleri düzenliyoruz.Sadece Mac adresini degiştirmiyoruz.

Şimdilik kablolu olarak sorunsuz şekilde internete baglanıp iptv izleyebiliyorum.Ancak Wifi ile bağlanmayı başaramadım

Son düzenleme: