Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Windows 11’i artık Windows 7’ye dönüştürebilirsiniz!

kaptan-8

0
Moderator
10 Ocak 2018
7,555
22,586
113
Adana
Windows 11 görünümünü Windows 7 gibi yapmak artık mümkün. Bu araç ile birkaç adımda eski görünüme kavuşabilirsiniz.

windows-7-kullanicilarina-windows-11-mujdesi-1.jpg

Microsoft’un yapay zeka odaklı Windows güncellemeleri sunmasıyla birlikte, bazı kullanıcılar eski Windows sürümlerini özlemeye başladı. Windows XP ve 7 gibi sürümler günümüzün standartlarını karşılayamıyor olsa da, retro tasarımlarıyla birçok kullanıcıyı cezbetmeyi başarıyor. Bir geliştirici ise Windows 7’yi 11’e taşıyan araç geliştirdi.

Windows 11 üzerinde Windows 7 görünümü nasıl elde edilir?
Son zamanlarda Windows forumlarında ses getiren araçlardan biri Revert8Plus oldu. GitLab’de yayınlanan bu program, sadece tek bir komutla Windows 7’nin retro görünümü yeni işletim sistemlerine getiriyor. Bu da kullanıcıların Windows 11’i eski günlerdeki gibi kullanmasına kapı aralıyor.

Windows-8.1.jpg

Bu uygulama aslında Windows 11/10 görünümünü eski sistemlere benzetiyor. Örneğin, Filmler ve TV uygulamasını daha eski bir sürüm olan Windows Media Center’a dönüştürüyor. Böylece yeni sistemde eski bir arayüz elde etmiş oluyorsunuz.

Nostalji arayanlar için ilgi çekici olsa da, güvenlik uzmanları Revert8Plus ile ilgili bazı riskleri işaret etti. Windows Defender korumasının ve Secure Boot’un devre dışı bırakılması, bilgisayarları riske atabilir. Bu adımlar, sistemi kötü amaçlı yazılımlara karşı daha savunmasız hale getirecek.

Geliştirici bu sorunları kabul ediyor olsa da, Windows 7 ve 8 arayüzünü kurmak için gerekli olduğunu söyledi. Ancak güvenlik özelliklerini devre dışı bırakma ihtiyacını ortadan kaldıran yeni sürümün geliştirme aşamasında olduğunu da bildirdi.

windows-7-bitti-10-dolara-windows-10-donemi.jpg

Bu bağlantıda yer alan eğitim videosu, kullanıcıların izleyeceği adımları anlatıyor. Video yardımıyla gerekli dosyaları indirebilir ve birkaç basit PowerShell komutu ile eski görünüme dönebilirsiniz.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

shiftdelete.net

Metinolmetin

0
Üye
24 Eyl 2013
30
19
8
Geçmiş, geçmişte kalmıştır. Win10 işletim sistemini NTLite uygulaması ile kuşa çevirdim. Hiç kullanılmayan özellikleri, performansı sömüren ve telemetri ile bizi gözetleyen ne kadar uygulama varsa, kurulum iso dosyası içerisinden söküp attım. Windows Defender de buna dahil. Oluşturduğum yeni setup'ı, Eski PC'ye kurup test sürüşü yaptım. Sonuç iyi olunca da asıl kullandığım PC'ye kurdum.