Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Windows'un Pazarındaki Payı %10’u Aştı!

Mehmetkarahanlı

0
Özel Üye
19 Haz 2016
8,533
146
63
[h=1]Windows'un Pazarındaki Payı %10’u Aştı![/h][h=2]Windows işletim sistemine sahip tabletlerin artmaya başladığı ve uzun sürenin ardından oranların yüzde 10’u geçtiği ifade edildi.[/h][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]
windows-un-pazarindaki-payi-10-u-asti.png
2016 yılında Windows için en önemli gelişmelerden birisi de tablet alnında yaşandı. Tablet sektöründe Windows işletim sistemi çok fazla tercihe edilmezken, son dönemlerde bu konuda değişiklikler yaşanmaya başladı. Windows işletim sisteminin tercih edildiği modellerin kullanım oranları yüzde 10’u geçerken, uzun zamandan beri Microsoft ilk defa bu kadar yüksek bir paya sahip olmayı da başaracak.
Android işletim sistemi tabletlerde daha çok tercih edilirken, Windows bu konuda geri planda kalıyordu. Fakat son güncellemeler ve atılımlar ile birlikte Microsoft pazardan istediğini almayı başardı.Özellikle Windows 8 ile birlikte sektörde daha fazla ilgi çekmeyi başaran ve ardından Windows 10 ile birlikte bu konuda zirveye ulaşan Microsoft, en önemli kozunu da Windows 10 ile birlikte oynayacak.
Son Kullanım Oranları Nasıl?
Tablet sektörüne yönelik yapılan son açıklamada kullanım oranları kesin olarak belirtilirken, son oranlar şöyle oldu;
Android: %66.2
iOS: %22.4
Windows: %11.3
Bu oranlar üzerinden geleceğe yönelik tahminler de yapılırken, tahminlerde Microsoft’un Android işletim sisteminden pay alacağı öngörüldü. 2020 yılı için yapılan tahminler ise şöyle; Android: %57.8
iOS %22.9
Android: %19.3
[/FONT]