Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

yardım edermisiniz

ynskose15

0
Üye
22 Ocak 2017
14
0
1
next amigo plus cihaz aldım ayarlarını bilmiorum aktivasyonu açtım fakat yeşile basıyorum connect olmuyor internet ayarlaırnıda yapamadım kablolu bağladım bilen bir kişi Allah rızası için yardım edebilir mi lütfen.

ynskose15

0
Üye
22 Ocak 2017
14
0
1
GİRDİM BAKTIM O MESAJI OKUDUM AMA yeşil ışık olmuyor ayarların yapmakta çok zorlanıyorum
cihazım: hizliresim. com/nj6M2I

yardımcı olabilir misiniz sizinle iletişime geçebilceğim bi adres varsa sevinirim.

--------------------

Cihazım Next Minix HD Amigo + Plus Full Hd 1080 beyazlı mavili kutusu var Digital HD SATELLITE RECEIVER

--------------------

BİRİSİ ANLAYAN YARDIM EDEBİLİR Mİ ?

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
GİRDİM BAKTIM O MESAJI OKUDUM AMA yeşil ışık olmuyor ayarların yapmakta çok zorlanıyorum
cihazım: hizliresim. com/nj6M2I

yardımcı olabilir misiniz sizinle iletişime geçebilceğim bi adres varsa sevinirim.

--------------------

Cihazım Next Minix HD Amigo + Plus Full Hd 1080 beyazlı mavili kutusu var Digital HD SATELLITE RECEIVER

--------------------

BİRİSİ ANLAYAN YARDIM EDEBİLİR Mİ ?

kardeşim anlatımda önce net bağlantını yapıcaksın birebir resimli ve yazıyla anlatıma bak bağlantı sağlandıktan sonra menüden çıkıp izleme modunda iken aktifleştirme işini yapıcan
-İnternet bağlantısı kurulduktan sonra;
Cihazın kumandasında kanal izleme modunda “8899” tuşlayarak “OK” tuşuna basınız, ekranda “CC Etkinleştir” uyarısı görünecektir.-

Bu işlemden sonra Menu > Multimedia > Aktivasyon bölümü aktif olacaktır.

Menu > Multimedia > Aktivasyon bölümüne girerek Yeşil tuşa basarak bağlanmayı deneyin.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
güzel abim elimden gelse yardım ederim fakat benim cihaz farklı arada daglar kadar fark var yalan yanlış bilgi veripte sizi neden ugraştırayımki.

menülerde geçiş ses azaltma çogaltma ile ilgili ayar bölümünde okeyle .resimli anlatımda

Cihazın internet bağlantısını yapınız.
Cihaz kumandasından Menu bas SES SAG tuşa bas pencere üzerinde KURULUM SAG TUŞ SEÇENEK SAG TUŞ AYARLAR SAG TUŞ > Multimedia > Ağ Ayarları OKEYLE KABLOLU/KABLOSUZ nasılsa seç ÜSTTE DHCP YAZISI ALTTA CIHAZ IP NUM Olacak bölümüne girerek bağlantıyı kontrol ediniz.TAMAMSA exıt ile çık
Herhangi bir kanalı aç ve seyrederken 8899 tuşlayarak “OK” tuşuna basınız, ekranda “CC Etkinleştir” geldikten sonra
Menu > Multimedia > Aktivasyon bölümüne gel okeyle Yeşil tuşa bas.

videolu anlatımı

[video=youtube_share;Zn_IV8pPIIM]https://youtu.be/Zn_IV8pPIIM[/video]

ynskose15

0
Üye
22 Ocak 2017
14
0
1
EYVALLAH BUNU YAPACAĞIM PEKİ .BİN olan sonu o dosyayı flastan nasıl yükleyebilirim tvye

--------------------

364 gün süresi var yazıyor ya orada not authrozied (0) yazıyor

--------------------

yaa kusura bakma kardeşim senide uğraştırıyorum ama yapamadım gerçekten.

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
Abim bak şimdi ben sana forumda yazılanı okuyup cevap veriyorum sadece
sana usb ile güncellemeye gel desem o bin ile biteni yükle desem olduya sen yüklesen az sonra kanallar kayboldu diyerek veryansın edeceksin

en iyisi sen sakin kafayla bi cihazla ilgili bölümü oku incele http://www.next.web.tr/forumdisplay.php/265-Minix-HD-Amigo-Plus.htmluydu ayarı kanal arama fshare ve emu nasıl açılır ıptv ve media bölümünü incele güzel kardeşim gereksiz yere üzülme.

Sevgi saygıyla

ynskose15

0
Üye
22 Ocak 2017
14
0
1
tamam şu kodlara falan baktım ama nasıl yükleneceğini bilemedim gönderdiğini inceleyeceğim çok teşekkürler.

--------------------

linke baktım da onlara baktım pek anlamadım şimdi sadece liftvyi açmak istiyorum onu yüklemek için iptv beni yönlendirirsen çok çok dua edecem valla

--------------------

usb ile güncelleme yapıyorum şimdi veriler okunuyor hafıza siliniyor diyor

DOST_6080

0
Üye
4 Şub 2015
4,946
15,652
113
59
TüRKİYE CUMHURİYETİ
size bi başımdan geçeni anlatayım.
minix hd mavi vardı machine3d almak istedim 3 ay forumdaki machina3d hakkında tüm yazılanları okudum özellikle haydar ustanın anlattıklarını. cihaz geldi ister inan ister inanma 15 dakikada tüm işler bitti sadece haydar ustama tavşanları nasıl gizlerim diyerek sordum.

Siz şimdi 1 basamaktasınız ve kendinde diyorsun anlamadım diyerek ve son basaktayım diyorsun .

Kolay gelsin

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Yokmu koca forumda amigo plus kullananlar hani neredeler? Ihtiyac oldugunda yardimci olmalilar paylasmak guzeldir arkadaslar

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
Ya Allah rızası için birisi yönlendirebilir mi beni kullanana anlayan varsa sevinirm.

burada emü aktifleştirme ve biss girme anlatımı var amigo plus için resimli incele birazda sen kurcala mutlaka olacaktır forumdaki amigo plus kullanıcıları sadece soruyu soruyorlar yardım isteyenlerede yardımcı olmalılar diyorum
http://www.next.web.tr/showthread.php/8975-Next-Minix-HD-Amigo-Plus-EMU-Aktif-Etme.html

kısayol tuşuyla ilgili yere girdikten sonra sağ veya sol ses tuşuyla biss bölümüne gel orada kısayol tuşlarıyla istediğin işlemi yapabilirsin

ynskose15

0
Üye
22 Ocak 2017
14
0
1
kısayol tuşuyla ilgili yere girdikten sonra sağ veya sol ses tuşuyla biss bölümüne gel orada kısayol tuşlarıyla istediğin işlemi yapabilirsin[/QUOTE]

abi çok teşekkürler dediğin yere girdim kanal listesi hepside çıktı peki bunların toplu dosyası var ya onları nasıl yükelyeceğiz

A.kadir

0
Yönetici
Moderator
14 May 2013
2,407
2,390
113
kısayol tuşuyla ilgili yere girdikten sonra sağ veya sol ses tuşuyla biss bölümüne gel orada kısayol tuşlarıyla istediğin işlemi yapabilirsin

abi çok teşekkürler dediğin yere girdim kanal listesi hepside çıktı peki bunların toplu dosyası var ya onları nasıl yükelyeceğiz[/QUOTE]

burada softcam internetten güncelleme nasıl yapılır anlatımı var
http://www.next.web.tr/showthread.php/8977-Next-Minix-HD-Amigo-Plus-EMU-İnternetten-Güncelleme.html
buradanda softcam dosyanı indirip usb ilede yükleme yapabilirsin sanırım yazılım yükler gibi yükleniyor rardan çıkarıp usbye koyacaksın
İNDİR

ynskose15

0
Üye
22 Ocak 2017
14
0
1
internetim kaldırmadığı için usb ile yapmam gerekiyor biss keyleri bulamıyorum hemde yükleyemiyorum :(

ynskose15

0
Üye
22 Ocak 2017
14
0
1
indirdim flash diski uyduya taktım sizede saygı duyuyorum kullanmıyormussunuz hiç mi kullanan yok benim uydudan

--------------------

araştırdım bein sportun bisslerini buldum

--------------------

ama nasıl girip nasıl açılıyor bilmiyorum

--------------------

http://hizliresim.com/Er1MBv