Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

Yayın ihale bedelleri açıklandı

ali5353

0
Üye
25 Eyl 2015
108
1
18
istanbul
www.chayterim.com
TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig yayın hakları ihalesi yapıldı

150031.jpg

Türkiye Futbol Federasyonu'nun gerçekleştirdiği gelecek 5 sezonu kapsayan naklen yayınların ihalesini 500 milyon dolar + KDV teklifiyle Digitürk kazandı.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından, 2017-2018, 2018-2019, 2019-2020, 2020-2021 ve 2021-2022 futbol sezonları TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig Müsabakaları Yayın Haklarının devri için düzenlenen ihale, bugün saat 10.00'da Türkiye Futbol Federasyonu'nun Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleştirildi.

İhaleye, Yayın İhalesi Komisyonunda yer alan TFF Başkan Yıldırım Demirören, Başkanvekilleri Servet Yardımcı ve Hüsnü Güreli, Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Cengiz Zülfikaroğlu, TFF Genel Sekreter Kadir Kardaş, Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, Çaykur Rizespor Başkanı Metin Kalkavan, Kulüpler Birliği Genel Sekreteri Mesut Altan, Komisyon sekreteryasından sorumlu Mustafa Eröğüt ile şartname alan şirket yetkilileri ile Beşiktaş 6. Noteri Vekili Celal Işık katıldı.

Salonda TFF Yönetim Kurulu üyeleri ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, kulüp temsilcileri, çok sayıda basın mensubu katıldı.

İhale öncesinde, teklifler kapalı zarf içerisinde Yayın İhalesi Komisyonu'na ve hazır bulunacak notere teslim edildi.

İhalaye sadece Digiturk ve Turkcell teklif verdi. D-Smart, Tivibu ve Vodafone kurumlarından katılım olmadı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ihale öncesinde yaptığı kısa konuşmada, "Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ'a teşekkür ediyorum. Bugün Türk futbolu için tarihi bir gün" şeklinde konuştu.

Digitürk kazandı

İhale sonucu TFF Başkanı Yıldırım Demirören ihale sonucu açıkladı. Demirören, Turkcell şirtekinin sadece C Paketine teklif verdiğini, Digitürk Grubu ise D paketine 500 milyon dolar + KDV teklif verdiğini ve ve ihaleyi Digitürk grubunun kazandığını açıkladı.

'Türk futbolunun tarihi günüdür'

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ ise 'İhaleyi kazanan kuruluşa hayırlı olsun diyorum. Potansiyeli değeri yüksek bir ürün aldı. Bu ürünün değerini daha da büyütücek potansiyele sahip bir kurum. Yayın gelinlerinin büyümesi beni mutlu eden bir durum. Tahmin ediyorum KDV dahil 600 milyon dolara yakın bir rakam.İhale sürecini olumsuz etkileyecek çok şey yaşadık ama buna rağmen bu rakamlara gelmiş olmanın büyük mutluğunu yaşıyorum. Kulüpler Birligi Vakfı olarak ve başkanı olarak, Yıldırım Bey'e de, kulüp başkanlarına da, ihale başkanına da çok teşekkür ediyorum. İnanıyormu ki bundan sonra Türk futbolunun marka değerine ve yayıncı kuruluşa destek vermeye devam edeceğiz. İşimiz bugün bitmedi, kulüpler birliği olarak asıl işimiz bugünden sonra başlıyor. Bu ihale bedelinin yayıncı kuruluşa tekrar geri dönmesi için elimizden geleni yapmaya hazırım. Türk futbolunun tarihi bir günüdür. Herkese hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

Paketler ve içerikleri

A Paketi: Süper Lig maçlarının tamamını canlı olarak yayınlamak ve yayınları uluslararası kuruluşlara pazarlama hakkına sahip olmak.

B Paketi: 1. Lig’in yayın ve isim hakkını kapsıyor. Süper Lig’deki 9 maçın geniş özeti de bu paketin içinde yer alıyor.

C Paketi: Görüntülerin cep telefonu ve internet gibi mobil yayın haklarını kapsıyor.

D Paketi: A, B ve C paketlerindeki tüm yayın haklarını içinde barındırıyor.

Son düzenleme: