Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

18000 hd cx biss key girişi resimli ekleyebilecek varmı?

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
18000 hd cx biss key girişi resimli ekleyebilecek varmı?

Resimli anlatıma gerek var mı ? yapılacak işlemler basit,biss kéy eklemek istediğiniz kanalın üzerine geliniz kumandadan OK tuşuna basarak kanal listesini görüntüleyerek listede biss eklemek istediğiniz kanalın üzerine gelip mavi tuşa basınız, gerekli provider ve identler otomatik cihaza işlenecek size sadece kéy bilgisini girmek ve kaydetmek kalacaktır...
http://destek.next.com.tr/index.php?/Knowledgebase/Article/View/14/10/kolay-biss-anahtar-ekleme

İşlemler çok karışık gelirse size hazır tüm kéyler girilmiş kéy.db dosyasını cihazınıza bir kaç saniyede yükleyip tüm biss ile seyredilebilen kanalları izleyebilirsiniz.

Güncel dosyalar linkte bulunmaktadır.
http://www.next.web.tr/showpost.php?p=213&postcount=1

Kolay gelsin.

west_1905

0
Üye
11 Haz 2012
1
0
1
bende trt1 hd kanalı çıkmıyorki üzerine gelip biss keyi gireyim benim sorunumda kanal listesinde trt1 hd yi çıkarmak yardımcı olabilecek varmı :S

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
bende trt1 hd kanalı çıkmıyorki üzerine gelip biss keyi gireyim benim sorunumda kanal listesinde trt1 hd yi çıkarmak yardımcı olabilecek varmı :S

TRT HD kanalı yakın zamanda frekans değişimine gitmiştir.
sizdeki eski frekansı ise (11043 V 06400) bu kanalı silip 11041 V 08400 frekansından yada tek uydu tarama kısmından NIT tarama açık olarak otomatik tarama yapınız..,ve anteninizin ince ayarı yapılmış olsun Bu frekansın sinyal seviyeleri biraz düşük geldiğinde yayınlarda kırılma ve donmalar oluşmaktadır..

fatihus

0
Üye
25 Eyl 2012
1
0
1
arkadaşlar şifreyi yanlış girdim. düzeltmek istiyorum ama "kanalda biss key girili" diyor. kanalı ve tp yi silme seçeneklerini denedim. sonuç alamadım. çözüm öneriniz nedir?

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
arkadaşlar şifreyi yanlış girdim. düzeltmek istiyorum ama "kanalda biss key girili" diyor. kanalı ve tp yi silme seçeneklerini denedim. sonuç alamadım. çözüm öneriniz nedir?

Uğraşmanıza gerek yok güncel Emu dosyası yükleyin yeterli.

İlla silmek istiyorsanız Menü - Sistem ayarları - Tv Sistemi - Kırmızı düzenle seçeneğine basarak kéy menüsüne girin ve silmek istediğiniz biss şifreli kanalın Odd yazan kısmına yani kéylerinin üzerine gelip kumandadan yeşil tuşa basarak ilgili kéyi silin.

slt

0
Üye
5 Ara 2012
1
0
1
bende 18000 fta-usb var. 18000 hd ile biss key girme yöntemi aynı değil sanırım?

mario39

0
Üye
3 Nis 2013
1
0
1
acil yardım

Uğraşmanıza gerek yok güncel Emu dosyası yükleyin yeterli.

İlla silmek istiyorsanız Menü - Sistem ayarları - Tv Sistemi - Kırmızı düzenle seçeneğine basarak kéy menüsüne girin ve silmek istediğiniz biss şifreli kanalın Odd yazan kısmına yani kéylerinin üzerine gelip kumandadan yeşil tuşa basarak ilgili kéyi silin.

benim öğrenmek istediğim sıfırdan biss key gireceğim;
ekle diyorum
Add Key : CA Tape (yazan yere ne gireceğiz) ?
Add BISS Key comment : (yazan yere ne gireceğiz) ?
Add Key : Provider (yazan yere ne gireceğiz) ?
key type (yazan yerde 3 tane seçenek var, hangisini seçeceğiz) ?
*8 - Bytes key
*16 - Bytes key
*Conax Exponent
Add Key : ID (yazan yere ne gireceğiz) ?

mst88

0
Üye
1 Eki 2012
3
0
1
sayın karbon hocam 1800 hd cx icin Star World HD/Star Movies/Fox HD/Fox Movies {26.0°E} Biss Kéyleri
düzenleye bilirmisiniz ben elle yükledim kanalları açmıyor emeğine sağlık şimdiden teşekkürler.

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
sayın karbon hocam 1800 hd cx icin Star World HD/Star Movies/Fox HD/Fox Movies {26.0°E} Biss Kéyleri
düzenleye bilirmisiniz ben elle yükledim kanalları açmıyor emeğine sağlık şimdiden teşekkürler.

Kanallar aktif değil şu an için,aktif olursa tekrar düzenleme yaparız.

yusuf_um

0
Üye
21 Nis 2013
3
0
1
Merhaba arkadaşlar. Next Ye 18000 HDMI CX cihazım uydudan yazılım güncelledi. Bissler de gitti. Biss girme menüsü de değişmiş. Bir türlü çözemedim. Kanal ismini yazıp biss girerdik, şimdi kanal ismini bile yazamıyorum. Nasıl yapabiliriz?

samiabi

0
Üye
22 Nis 2013
399
691
93
bu bissleri yazarken kumandadan büyük küçük harfleri nasıl yazacağız mesala FOGTV gibi nextye 18000hd cx

Karbon

Administrator
Yönetici
Administrator
22 Eki 2011
7,176
2,422
113
bu bissleri yazarken kumandadan büyük küçük harfleri nasıl yazacağız mesala FOGTV gibi nextye 18000hd cx

attachment.php

Bu bölümde iken sarı tuş ile küçük büyük harf yapılabilmektedir,forumdaki kéy dosyasını yüklediğinizde ilgili kanalda kéyleri yüklenmiş olur.

Forum Ana sayfamız
http://www.next.web.tr/index.php

eser2121

0
Üye
25 Nis 2013
1
0
1
Karbon bey ben idman tv de dün tam başlarken şifre girdi kumandan dan info tuşuna bastığımda SD UNNAMED diyor bu nedemek