Merhaba Next.web.tr Misafiri! Forum Sitemize Hoşgeldin.

Sitemize üye olarak ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

or Kayıt ol

2000 HD FAN TAKMA

ararat35

0
Üye
29 Ağu 2015
255
88
28
XMpvGD.jpg

BEYLER CİHAZA USB WIFI TAKTIGIM ICIN CİHAZ ÇOK ISINIYORDU ESKİ BİR FAN VE USB KABLOSU BULUP BUNLARI CİHAZA BAĞLAYIP CİHAZI BUZ GİBİ YAPTIM

Son düzenleme:

saban yigit

Active member
Üye
15 Mar 2019
182
45
28
next 2000 hd nicin cok isiniyor next 2000 hd fta serisi hic isinmiyor bilen arkadaslar cevaplasin

Miskinc

New member
Üye
8 Eyl 2019
26
9
3
XMpvGD.jpg

BEYLER CİHAZA USB WIFI TAKTIGIM ICIN CİHAZ ÇOK ISINIYORDU ESKİ BİR FAN VE USB KABLOSU BULUP BUNLARI CİHAZA BAĞLAYIP CİHAZI BUZ GİBİ YAPTIM
Sadece fan takmakla bitmiyor iş. Arada sırada önerim 2 ayda bir cihazı açıp tozlarını temizlemek, şişmiş kapasitörleri değiştirmek lazım. Ama bu cihazların motherboardları çok hassas hem tunerleri hem de lehimleri çok küçük. Onun için benim gözümde mini cihazlar hep kullan at cihazlardır. Kasalı cihazlar üzerinde daha rahat çalışıyorum ?

akrep1961

0
Üye
17 Eki 2016
260
306
63
62
T.C.İzmir
Bende machına 3 d süper var,o da çok ısınıyor,özellikle yaz günlerinde.Cihaz çok ısındığı zaman,laptop soğutucu fan var,altına onu koydum,arkadaki usb girişinden güç alarak çalışıyor,bayağı faydası oldu.

nextstarcı

Active member
Üye
29 Ağu 2019
123
59
28
www.canliradyoyayinidinler.com
XMpvGD.jpg

hemen denedim ve cihazı çok iyi soğuttu :D fakat şu sıkıntım var uydu alıcısını kırmızı tuş ile stand by konumuna alıp kapattığım halde fan çalışmaya devam ediyor. uydu alıcısını kapatınca usb den elektrik almaya devam ediyor ve fan hep çalışıyor uydu alıcısı açıldığında çalışması kapandığında kapanması için ne önerirsiniz. usb kablosunda 4 tane kablo var fanda ise 3 tane karşılıklı 2 kabloyu bağladım çalıştı (+ ve - ) diğer kablolar boşta.

ararat35

0
Üye
29 Ağu 2015
255
88
28
hemen denedim ve cihazı çok iyi soğuttu :D fakat şu sıkıntım var uydu alıcısını kırmızı tuş ile stand by konumuna alıp kapattığım halde fan çalışmaya devam ediyor. uydu alıcısını kapatınca usb den elektrik almaya devam ediyor ve fan hep çalışıyor uydu alıcısı açıldığında çalışması kapandığında kapanması için ne önerirsiniz. usb kablosunda 4 tane kablo var fanda ise 3 tane karşılıklı 2 kabloyu bağladım çalıştı (+ ve - ) diğer kablolar boşta.
Dostum fanin usb uyduya takarak aç kapa yapınca uyduya göre hareket eder ama tv takarsan uydu kapalı olsa bile calisir eğer uyduya takip halen çalışıyorsa iş basit kablolari bantlamadan dene yani ile bulman benim fanda iki kablo vardı çok zorlanmadim

nextstarcı

Active member
Üye
29 Ağu 2019
123
59
28
www.canliradyoyayinidinler.com
Dostum fanin usb uyduya takarak aç kapa yapınca uyduya göre hareket eder ama tv takarsan uydu kapalı olsa bile calisir eğer uyduya takip halen çalışıyorsa iş basit kablolari bantlamadan dene yani ile bulman benim fanda iki kablo vardı çok zorlanmadim
fanı usb ile uydu alıcısına bağladım ve uyduyu kapatmama rağmen usb den elektrik almaya devam etti ve uydu kapalı iken çalışmaya devam etti.( tv den usb bağlantısı yapmadım ayrıca uyduyu sadece kumandaki standby kırmızı tuşu ile kapattım)

ararat35

0
Üye
29 Ağu 2015
255
88
28
fanı usb ile uydu alıcısına bağladım ve uyduyu kapatmama rağmen usb den elektrik almaya devam etti ve uydu kapalı iken çalışmaya devam etti.( tv den usb bağlantısı yapmadım ayrıca uyduyu sadece kumandaki standby kırmızı tuşu ile kapattım)
YARIN SÖKER BAKARIM BENİM Kİ DURUYOR AMA YİNEDE BAKARIM

yerebakan

0
Üye
6 Şub 2015
42
1
8
Diğer iki kablo fan hızını ayarlamak için.

ararat35

0
Üye
29 Ağu 2015
255
88
28
dos
Dostum söyle bir yanlış anlama oldu cihaza baktım cihaz uydu usb takılı ve cihaz kumanda ile kapatılsa bile çalışıyor ama tv usb takarsan tv kumanda dan kapatınca fan duruyor yanlış anlama için kusura bakma